Варненска група - SEA WOLVES

petkof

Редовен Потребител
MAD MAX написа:
Нашите захитряха. Вече не летят навън, където дебнат опасности! ;) :D ;) :lol: :lol: :lol:
http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=642161
Ами то във Варна, на какво друго да се научиш? ;)
Тая сигурно е от прелетните от севера, за да хване толкова бързо "занаята", я от Русия, я от Финландия! :D ;) :lol:
 

styna

Новодошъл
anibis написа:
...Не знам колко пъти ще заредиш пушката си с тия 2л на 215бр.

От 130 до 190 бара(0.23л), със загубите(10%) 3 пъти :), което за мен си е 3-4 месеца :). Направих си калкулатор на excel, ако ви е интересно ще го прикача.

...А относно гарваните, не ги подценявайте, по-умни са отколкото изглеждат proof .
Не е точното видео, но има подобни, където птиците остават ядки на кръстовище, за да ги строшат преминаващите коли, след което си ядат ядките.
 

Bee Varna

Потребител
Каня всички да направим едно малко стрелбище близо до орехче, пътя за Звездица. Пчеларствам там и има една страхотна поляна до мен, плюс гора, и няма минувачи и колоездачи, няма вятър и има най малко 200 метра чисто пространство, чужди там не минават. Може да бъде интересно място за пуцане. Взех пушка от Беров, ще пострелям с нея, за сега имам добри впечатления.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте,
имайте едно наум, ако някой от Вашата група ще пътува този уикенд или другата седмица към Пловдив, Русе, Ямбол или някъде наблизо и дайте своевременно знак. Да не лашкаме кашоните с Вашите чашки по куриери. :cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
Bee Varna написа:
Каня всички да направим едно малко стрелбище близо до орехче, пътя за Звездица. Пчеларствам там и има една страхотна поляна до мен, плюс гора, и няма минувачи и колоездачи, няма вятър и има най малко 200 метра чисто пространство, чужди там не минават. Може да бъде интересно място за пуцане. Взех пушка от Беров, ще пострелям с нея, за сега имам добри впечатления.
Чудех се кой е грабнал БАМ-а му...явно си ти :) чудесен избор :cheers: Начертай ако не ти е проблем един пунктир с "Гугъл Еърта" да добия (ем) представа къде е това местенце...може ако съм свободен, да се разходя от Провадия да се запознаем и да :rambo:
 

Bee Varna

Потребител
Ок, ще се опитам да начертая място с гугл и да публикувам линк, мястото е след поделението за хеликоптери, 20 метра в посока белослав отбивашсе в ляво и по черен път
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Със сина ми отиваме да направим една празнична стрелба. :D
 

didoee

Новодошъл
MAD MAX написа:
Със сина ми отиваме да направим една празнична стрелба. :D
И ние така мислехме да направим, но късно видяхме поста. Следващият път .... :rambo: пък и да запознаем синовете, а и ние самите. Жалко, че времето не позволяваше по-дълга "забава" - три дни сред природата :rambo: :cheers:.
 

Vesko_Varna

Потребител
Колеги. Търся мерна планка за пружинен хатсан .... ей такава http://www.pushka.eu/product/Оптически-прибор_Мерник-ХАТСАН-всички-пружинни-модели-въздушни-пушки .... но във Варна. Някой виждал ли е?
 

Vesko_Varna

Потребител
Поръчах си мерника, така че отменям питането. От днес официално пак съм и на въздух, макар и от пружина!
 

xpresident

Редовен Потребител
Здравейте,
Писах в 'работилнница', но явно не се чете често и нямам отговор. Ако тук някой може да ми помогне...
От 3 месеца имам Hatsan Grizzly Striker. Четох тук във форума (и в други форуми също), че ако се смени стандартната пружина с ГП може да се подобри точността на пушката и да се намали отката, което ще предпази оптиката от повреда.
От писаното до тук в темата не разбрах има ли Hatsan Vortex ГП за тази пушка. Ако има, от къде мога да си купя и при кого да отида да я монтира. Живея във Варна.
 

lynx

Редовен Потребител
Чичко Гугъл казва, че има ГП за Страйкъра:
http://zarimex.eu/hatsan-turkey-butalo-vazdushna-pushka-hatsan-vortex-70808590125strikert-p-1682.html
А кой ще се навие във Варна да ти я монтира, нямам идея.
Колегите от Варненската група от дълги години стрелят предимно с ПЦП и пружинните пушки са ги позабравили.
Само Петко е вълк-единак ;) но той не ползува ГП за неговите пушки поради ред причини, а и неговите пружинки не се нуждаят от ГП.
 

anibis

Редовен Потребител
xpresident написа:
Здравейте,
Писах в 'работилнница', но явно не се чете често и нямам отговор. Ако тук някой може да ми помогне...
От 3 месеца имам Hatsan Grizzly Striker. Четох тук във форума (и в други форуми също), че ако се смени стандартната пружина с ГП може да се подобри точността на пушката и да се намали отката, което ще предпази оптиката от повреда.
От писаното до тук в темата не разбрах има ли Hatsan Vortex ГП за тази пушка. Ако има, от къде мога да си купя и при кого да отида да я монтира. Живея във Варна.
Колега никой от Варна не слага ГП.
Най добрия вариант е,пращаш пушката на колегата mitaka101 от София.Бъди сигурен че ГП ще бъде изработена както трябва,и монтирана в пушката ти!
пс. За парите,ще ти излезе същата работа ако ще поръчваш оригинална ГП и пак трябва да е пратиш за да ти сложат,както трябва.
 

xpresident

Редовен Потребител
Благодаря за бързия отговор.
Писах на ivodoc в Русе ще ми я монтира.
 

Vesko_Varna

Потребител
Аз няма да си слагам ГП докато не уморя стандартната пружина! Намирам, че отката е част от емоцията на стрелбата и пуцам без оптика!;)
Важно! Вчера на втория етаж в Елитис гледах оптики Таско намалени с 20%.
Оптиките бяха нисък клас, но ми се видяха ефтини. Тия дни ще мина и ще дам пример за модел/цена.
 

Vesko_Varna

Потребител
Tasco 3-9X40 EG - 39,50лв.
Tasco 3-9Х32 -22,70лв.
Tasco 4Х32 - 25лв.
Не мога да преценя, но ако някой търси ....
 
Нагоре