ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

lynx

Редовен Потребител
Кой пък ти каза, че лепя плочки? На едно твое другарче му отказах да му направя газова пружина, защото сега ми е сезона на КЕРАМИКАТА, а глупчото като чуе керамика вероятно вижда плочки. Не се занимавам с лепене на плочки, а произвеждам керамика.:D:D:D

Не познавам глупчото, но познавам други "глупчовци" покрай теб ;)
 

ECTOMORPH

Потребител
Колеги, здравейте!
Ето каква е "работата": Още на състезанието в събота от цевта започна да излиза дим. Решавам аз вчера да си изчистя цевта. Правя го с клечки за уши и Балистол. Ръчкам първа клечка - излиза черна, ръчкам втора клечка - излиза с цвят като ръжда. Прокарвам докато не ги изкарам бели. Дотук добре. Пускам няколко чашки, прокарвам клечка с Балистол - излиза черна o_O
Оттам давай с протривка, ръчкам с шомпола, бутам клечка - вадя я яко мръсна с цвят като ръжда. Това се повтаря след всяко протриване. 150 клечки съм избутал, на последните вече си личаха ясно нарезите, но все още мръсни.
След чистенето стрелях и с прани чашки, пак има пушек. Това не идва от цилиндъра - няма начин. Полиран е и не е смазван нито маншета нито нищо... от цевта е.
Предполагам чашките с които стрелям имат някаква смазка, която се е омазала по нарезите и се е запечатала от оловото. И нЕма чистене.
Как да я изчистя тая цев?
 

lynx

Редовен Потребител
Примерно с корда и парцали, нали знаеш как става?
Ако пушката си има добра точност, може и да не се престараваш с чистенето.
 

ECTOMORPH

Потребител
Дърпах парцалчета, марли, памучни тампони с кордата - скърца на чисто, цевта си свети отвътре. След няколко изстрела пак е зацапана. Откъде идва тая гняз отвратителна? По-скоро това ме дразни отколкото да има проблем с точноста.
 

st_beer

Редовен Потребител
Най-вероятно от цилиндъра си идва поне така си мисля аз,но все пак не виждам това което виждаш ти самия за да дам някакво мнение.. Пробвай да стрелнеш няколко тампона и виж дали пак зацапва. Ако си зацапва значи не е проблема в цевта или чашките.
 

lynx

Редовен Потребител
Аз не бих стрелял с тампони, големи трясъци ще има на буталото в дъното на цилиндъра.
Все едно че пукаш без чашка, тампоните не са много препоръчителни за такъв тип пушки.
 

st_beer

Редовен Потребител
Трябва да измисли нещо за да се убеди от къде идва проблема с това зацапване. Мен ме съмнява да са от чашките при положение че описва зацапването с ръждив цвят.
 

lynx

Редовен Потребител
Доколкото разбрах, пушката съвсем скоро е била при нашия Митак, тоест би трябвало всичко де е огледано съвестно.
ECTOMORPH, кажи с какви чашки стреляш?
Ако са кофти, купи си истински. Примерно JSB или други качествени и не намазани.
 

ECTOMORPH

Потребител
Изтривам на сухо цевта сега, ще стрелям само от праните чашки и ще видя дали пуши и цапа.

П.С
Имам и няколко останали Екзакт и Баракуди ще пусна и от тях.
Тия сега дето стрелям с тях са Геко Суперпойнт и са кофти, да.
 

lynx

Редовен Потребител
Звънни на Митака и го разпитай дали при ремонта някъде не е ползувал нещо за смазка.
В събота на състезанието добре ни напече слънцето и ако е имало някъде по пушката смазка, може да се е втечнила от жегата и да е отишла на неподходящо място.
 

sts1969

Редовен Потребител
Изтривам на сухо цевта сега, ще стрелям само от праните чашки и ще видя дали пуши и цапа.

П.С
Имам и няколко останали Екзакт и Баракуди ще пусна и от тях.
Тия сега дето стрелям с тях са Геко Суперпойнт и са кофти, да.

Недей да сменяш марките на чашките като носни кърпички :D особено да редуваш хубави с калпави :) Вземи си два вида на JSB както те посъветваха, виж с тестове кой са най-подходящи за цевта ти, и проблема най-вероятно ще изчезне. При мен идеално чистата цев не стреля точно, трябва да са обмазани леко каналите и. Веднъж на месец-два с моят интензитет на стрелба, изстрелите започват да бягат с по 6-7мм. в ляво и дясно един след други...тогава разбирам че цевта иска почистване ...и ми се налага да прокарам 4-5 пъти едно парцалче през цевта без никакви препарати...и сеенето в ляво и дясно престава.:cheers:
 

ECTOMORPH

Потребител
Благодаря на всички за включването, идва от цилиндъра явно има прах и боклуци в него. Иначе не мога да си обясня пушека.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Пробвай това:

Ако спре да ти пуска ръжда при сух и плътен парцал означава че причината е преди цевта. Тогава направи т.2. Чашките не пускат ръжда.
1. Ако цевта продължава да пуска ръжда при плътни дърпани памучни парцали както на видеото е много кофти. Подсвети я от другия край и я виж отвътре как е. Трябва да е перфектно гладка, с чисти канали и всичко да свети. Нямам опит с ръжди по цевта, но ако има нещо бих запушил цевта от единия край със силиконова тапичка и напълнил с WD40 да престои 2 дни и после чистене. Ако язвите са по-големи си е за смяна.

2. Ако установиш че не е от цевта (което е по всяка вероятност) отваряш всичко, чистиш всичко, смазваш със силиконова смазка където трябва, сухо където не трябва и затваряш. Пробваш пак и усмивката се връща.
Успех!
 

mitaka101

Потребител
Самото олово на чашките омазва и дава цвят. Но не дизел. Ако си чистил с препарат цевта - от там дизели.
В цилиндъра няма боклуци със сигурност нито смазка:)
Балистол в цевта винаги прави дизел, доказано е неведнъж.
Ела - ще я разглобя пред теб да видиш какво няма в цилиндъра :)
Всъщност, нали я сглобих пред теб?
 

ECTOMORPH

Потребител
Митко, недей така. Аз не се съмнявам в теб по никакъв начин! По-вероятно е аз да съм оплескал пейзажа с това чистене прекомерно. :sorry:
 

Dominus

Редовен Потребител
Степенна фаска - модификация
ae7589d6c88cd94b6a1322500cdd80cb.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Павка, 16мм. ли е дебела тая цев или по-тънка?

Ето една истинска дебелана в .177 :banana:

tzev.0.177.jpg
 

Dominus

Редовен Потребител
15 мм. след шлайф е.
А ето един инструмент за входна фаска. Днес най-сетне, след като унищожих бая свредла и др. подобни успях да направя. Скосен под определен ъгъл райбер и заточен на ново. Голяма игра падна с него, но си заслужаваше.
1e6377b3bbf7ca0a8429129bd5270970.jpg
1dde8c9aefa351bc61755646e3dd3688.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Май истинската игра ще е да центроваш цевта, преди да пуснеш райбера в действие.
......Особено ако ти е китайски патронника, ще е истинска веселба :eek::D

watano_jaws.jpg
 
Нагоре