Kral Arms

De_Marco

Редовен Потребител
Моля за съвет. В момента Крал Пънчър Мега,6,35 е с максиламна мощност от 75 джаула и не мога да мръдна нагоре, като целта е 90 джаула. Полиран ударник, усилена пружина на ударника, с утежнител 4 грама, разпробити преходни отвори на 5 мм. Клапанът не е сменян, само е ревизиран и беше ок, за фабричен. Ако го престържа на 10мм. и направя преходните отвори на 5,5мм, както и да утежня още ударника, мога ли да очаквам тези 90 джаула, без критични натоварвания на системата?
 

valcholakov

Редовен Потребител
1. Проверка за загуби на въздух
На клапана аз слагам втори о-пръстен и е добре да се намали диаметъра на 10,5 мм изходния отвор на клапана трябва да е = на трансферпорта
2. Има ли регулатор, при него също са възможни загуби на въздух, как е пробит на 5мм? По принцип 5 мм са за калибър .22 за . 25 трябват по големи отвори, който е правил нека сподели
 

De_Marco

Редовен Потребител
Не се усеща да духа от никъде, мисля също за 5,5 мм отвори, но за целта ще трябва да разпробия и направя нова резба за стоперния болт, на цевната кутия, който стяга цевта. Иначе е идея за втори пръстен,но няма ли да забави твърде много клапана, с триенето си?
 

valcholakov

Редовен Потребител
С два о-пръстена уплътнява по добре от гладък щок, а за отвори по големи от 5 трябва да увеличиш стопора на М7х1 резба
 

llcoolj

Редовен Потребител
Моля за съвет. В момента Крал Пънчър Мега,6,35 е с максиламна мощност от 75 джаула и не мога да мръдна нагоре, като целта е 90 джаула. Полиран ударник, усилена пружина на ударника, с утежнител 4 грама, разпробити преходни отвори на 5 мм. Клапанът не е сменян, само е ревизиран и беше ок, за фабричен. Ако го престържа на 10мм. и направя преходните отвори на 5,5мм, както и да утежня още ударника, мога ли да очаквам тези 90 джаула, без критични натоварвания на системата?
С Крал Пънчер Мега 2 кал. 6.35мм аз съм постигал без особени усилия 78 джаула с 20 изстрела в 5 метрв коридор. Пушката беше за вуйчо ми, а той не гони големи мощности и не съм си играл да изстисквам повече джаули. Трансферпорт разширен на 5 мм , цевта на конус 5 на 4.5мм, увеличен отвор на задната част на клапанното тяло на 6мм. Нови пружини на б.к. и ударник (по корава), полиране на цялата ударна група, изтънен дотиквач и нов боек клапан с оптимизирани параметри (което ти не си го направил). Ако направиш нов боен клапан престърган на 9.8-10мм (от качествен полиамид или полиацетал) с нов щок без О-пръстен , като гледаш щока да стърчи от корпуса на клапанното тяло между 4.5-5мм ще качиш доста джаули.
 
Последна промяна:

valcholakov

Редовен Потребител
Ето така изглежда клапана, може да се удължи с 3 мм за да натегне повече пружината ако нямаш по твърда резултата от двата о-пръстени е + 3-5 м/с
 

Attachments

  • IMG-de1c1dd43c9ea0c2aea37abe09118237-V.jpg
    IMG-de1c1dd43c9ea0c2aea37abe09118237-V.jpg
    123.8 KB · Прегледи: 55

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Моля за съвет. В момента Крал Пънчър Мега,6,35 е с максиламна мощност от 75 джаула и не мога да мръдна нагоре, като целта е 90 джаула. Полиран ударник, усилена пружина на ударника, с утежнител 4 грама, разпробити преходни отвори на 5 мм. Клапанът не е сменян, само е ревизиран и беше ок, за фабричен. Ако го престържа на 10мм. и направя преходните отвори на 5,5мм, както и да утежня още ударника, мога ли да очаквам тези 90 джаула, без критични натоварвания на системата?
Пробвай със синя щанцова както при Бигмакс Х правим, само че там за мощност над 110 дж. Задната част на клапанното тяло разширен ли е отвора за насищане с въздух ? Клапана нов с 9.6 - 9.8 мм е оптималният, както и казва Левчо, да надстърча 4.5-5мм. Та така :)
 

De_Marco

Редовен Потребител
Капачката на клапанното тяло е разпробита на 5,5 мм, а от клапанното тяло до цевта всичко е на 5мм. Клапан ще направя нов явно, само да намеря подходящ полиамид, а другият вариант е да престържа сегашния до 9,8мм, сега мисля е над 11мм. Пробвах щанцова пружина (най-меката китайска, жълта, на 12мм. диаметър), но въпреки всичко идва доста серт и ме притеснява да не счупя лоста, затова и я захвърлих. Благодаря за съветите, след празниците ще се занимая с клапана и ще кажа резултата.
 

valcholakov

Редовен Потребител
Ето как правя моите клапани. Отвора на клапанното тяло се пробива под наклон 45 градуса/около/. По този начин въздуха не прави 90 градусов завой. Задната капачка я разпробивам с ф3 мм на осем отвора, иначе ако е един в средата въздуха минава през вътрешността на пружината и ако е по дълга и в свито състояние потока на въздух е затруднен. Така направен клапана при равни други условия дава по добър резултат.
 

Attachments

  • IMG-639b2918c7207772ed2fdcccc94104b9-V.jpg
    IMG-639b2918c7207772ed2fdcccc94104b9-V.jpg
    103 KB · Прегледи: 64
  • IMG-a865ba7e18ba23fb70447e2809bafd44-V.jpg
    IMG-a865ba7e18ba23fb70447e2809bafd44-V.jpg
    112.9 KB · Прегледи: 63

llcoolj

Редовен Потребител
Лично аз от три години не ползвам O-пръстени на щока , като правя Б.К. за Крал Армс. Дебелата част на щока се прави по отвора на клапанното тяло и се "издърпва" нагоре (за да не пречи на преминаващия въздух при отворено положение), с такива допуски, че да не халтави вътре в отвора. За да ви стане ясно качвам снимка, на която от ляво е стоков клапан, а от дясно нов подобрен. Който иска клапана да се движи по мазно , се набива бронзова втулка в клапанното тяло през която се движи стоманеният щок на Б.К. Преди доста време назад в темата Гошето 7842 / Sax беше показал как го е направил на неговият Крал. Той пръв беше дал идеята да се премахне О-пръстена на щока, който и за мен е безмислен, след като се направи новият щок както трябва.
 

Attachments

  • Screenshot_2023-12-26-21-02-13-715-edit_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-12-26-21-02-13-715-edit_com.miui.gallery.jpg
    636.3 KB · Прегледи: 69

valcholakov

Редовен Потребител
С Крал Пънчер Мега 2 кал. 6.35мм аз съм постигал без особени усилия 78 джаула с 20 изстрела в 5 метрв коридор. Пушката беше за вуйчо ми, а той не гони големи мощности и не съм си играл да изстисквам повече джаули. Трансферпорт разширен на 5 мм , цевта на конус 5 на 4.5мм, увеличен отвор на задната част на клапанното тяло на 6мм. Нови пружини на б.к. и ударник (по корава), полиране на цялата ударна група, изтънен дотиквач и нов боек клапан с оптимизирани параметри (което ти не си го направил). Ако направиш нов боен клапан престърган на 9.8-10мм (от качествен полиамид или полиацетал) с нов щок без О-пръстен , като гледаш щока да стърчи от корпуса на клапанното тяло между 4.5-5мм ще качиш доста джаули.
той в момента има 75 джаула без преработка на клапана ако изпълни твоите препоръки на колко джаула отива?
 

llcoolj

Редовен Потребител
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
На 85 дж. - с плато, от няколко изстрела. Иначе може и над 90 да докара, с хубава пружина. Но с отвори 6 мм, колкото са на Бигмакса и клапан 9,8 мм. Трансферпорт и клапанно тяло - 6 мм. Проблемът е, малкият резервоар, който е и 200 баров. Дори и да направи нужното - разширени отвори и нов клапан, пак няма да станат нещата, както трябва. Резервоарът няма нужния капацитет, за да захрани по-широките отвори и по-големия обем. Клапанът, задължително нов, от качествен полиамид. Оригиналният, ако се престърже на 10 мм, се разпада много бързо. Отворът на капачката на клапанното тяло, го правя 6,4 мм и е напълно достатъчен.
 
Последна промяна:

valcholakov

Редовен Потребител
Оригиналните клапани на Краловете са с неръждаем щок. Хубаво е /според мен/ при изработка на нов клапан да се направи пак от неръждаема стомана. Аз ползвам неръждаеми болтове с якост 7. Добре е ако намерите и подходяща неръждаема пружина.
 

valcholakov

Редовен Потребител
Ето как правя моите клапани. Отвора на клапанното тяло се пробива под наклон 45 градуса/около/. По този начин въздуха не прави 90 градусов завой. Задната капачка я разпробивам с ф3 мм на осем отвора, иначе ако е един в средата въздуха минава през вътрешността на пружината и ако е по дълга и в свито състояние потока на въздух е затруднен. Така направен клапана при равни други условия дава по добър резултат.
Здравейте, споделям едно просто устройство което позволява регулиране на пружината на боен клапан Крал Армс в случай че не разполагате с набор подходящи пружини. В задната капачка на централния отвор се прави резба М6. Един болт М6/ главата се изтънява / плюс контра гайка позволяват натягане на пружината с около 5мм
 

Attachments

  • Screenshot_20240107_140406_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20240107_140406_com.android.gallery3d.jpg
    94.7 KB · Прегледи: 45
  • Screenshot_20240107_140358_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20240107_140358_com.android.gallery3d.jpg
    84.5 KB · Прегледи: 45
  • Screenshot_20240107_140349_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20240107_140349_com.android.gallery3d.jpg
    86.5 KB · Прегледи: 46
Нагоре