Kral Arms

dilom08

Редовен Потребител
Според мен всичко си отговаря на цената. Проблемът е че всички искаме фх на цената на крал. Е не е същото. Когато човек си купува крал и не се залъгва че ще получи най-високо качество за по-малко пари, тогава всичко е наред. За цената си краловете са много добри пушки.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Според мен всичко си отговаря на цената. Проблемът е че всички искаме фх на цената на крал. Е не е същото. Когато човек си купува крал и не се залъгва че ще получи най-високо качество за по-малко пари, тогава всичко е наред. За цената си краловете са много добри пушки.
Много точно казано. Няма как да направиш Tofas на BMW или Мерцедес, колкото и да го туниговаш, но за цената си е много добра пушка.
 
Последна промяна:

Laferrari63

Редовен Потребител
Моя Крал излезе около 2200лв само пушката и досега не съм казвал, че ме е срам! От покупката до първата стрелба минаха 3 месеца и половина. Пропътува без да преувеличавам поне 6000-7000 км в България и научи град Русе НАИЗУСТ. :D Ще си призная, че след всички тези интервенции пушката на 250м прави еднакви резултати като Вулкана ми. Целя си 0.5 кенче 7-8/10 пъти. На стрелба ОКЕЙ, но искам да пипнете дървения приклад на чешката пушка и на турската, да видите механиката на турската пушка и на чешката. Пак казвам , Бигхорна ми ( ако мога да го нарека така след всички тунинги) не стреля много по-лошо от Вулкана ми, но никога не може да сложи същата усмивка на лицето ми като я изкарам от куфара и докосна дървото. Разликата в цената беше 700 лв , НО НЕРВИТЕ, КОИТО ИЗХАБИХ по тази пушка за 3 месеца са ми безценни и никой не може да ми ги върне. Ако мога да дам съвет на човек, който тепърва започва в хобито - първо да види дали ще се зариби достатъчно, второ да прецени дали иска да стреля за забавление или за резултати. И след като това се реши , тогава да се действа. Аз започнах с турска пушка защото исках да стрелям на 50-60 м с жената, когато съм за риба. После видях, че може и още, и още, и още и там почват главоболията - когато искаш ОЩЕ, но пушката може ТОЛКОВА. И в тази тънка граница трябва да се реши - да се продаде турската пушка и да се купи истинска и качествена или да се "тунингова" турската пушка.
Е.... Аз си тунинговах турската пушка на макс и тогава си купих истинска :) Общо взето НАЙ-голямата ми грешка (според мен), която направих аз в това хоби. Купих си 1 пушка на цената на 2 ... Кога ще се продаде Крал за 2000 лв.....


П.П Вмятам, че Крала имаше фабричен дефект с цевната кутия от завода, и ако не бяха @llcoolj и @Gadnqra , щях да си я ползвам за..... Благодаря ви приятели! Изгубих ви толкова време с моите глупости!
 
Последна промяна:

valcholakov

Редовен Потребител
Здравейте, споделям преработка на пистолет puncher NP 01 в пушка за стрелба с лява ръка, тъй като лоста за зареждане е отляво, а на повечето предлагани на пазара е от дясно.
Монтирана е по дълга цев 48 СМ и по голям резервоар 280 куб. см, стандартен тунинг на цев, клапан, трансфер порт и подбор на пружини.
 

Attachments

  • IMG-787b76aba8bd092a475d7ad6d49a045c-V.jpg
    IMG-787b76aba8bd092a475d7ad6d49a045c-V.jpg
    143.5 KB · Прегледи: 74
  • IMG-bc587a488ede74c0e30ddcaf4eab20ab-V.jpg
    IMG-bc587a488ede74c0e30ddcaf4eab20ab-V.jpg
    204.5 KB · Прегледи: 75
  • IMG-88f5df3bf5a2f52e598233fb73ca381f-V.jpg
    IMG-88f5df3bf5a2f52e598233fb73ca381f-V.jpg
    213.8 KB · Прегледи: 75

Gadnqra

Редовен Потребител
Пушко-пистолетът е станал много добре. Опиши и скорости, плато и проектили, с които си го настроил.
 
Последна промяна:

kokodjambo

Потребител
Еми истината е че за 2к няма пушка която да стреля точно слъгове на 300 метра и тук търсенето се запълва от тунингована бюджетна турска пушка. Ако имаше за 2к българска готова от кашона всички щяха да и скочат. Но като няма следващия ти вариант е 3к за AGT vulcan или 4 за Texan или 5-6 за някой последен модел FX или 7-8 за RAW или Rattler.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Всеки си скача според тоягата, просто наистина искам да предпазя колеги от моята грешка и моя скромен опит. Сигурен съм, че не съм единствен, който в ял гегата и е имал главоболия. А това, че пушката е скъпа абсолютно не значи, че е добра. За 2к можеш да си намериш Uragan и пак да си стреляш на 300м .
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Нека не забравяме, че винаги може да се сложи един хеви лайнер 700 мм в 22 кал на една кадъна като Пънчър където работното налягане е 250 бара и за под 2к лева ще стреля не по-зле от ФХ и Вулкан ;)
 

Stefan_top

Потребител
Всеки си скача според тоягата, просто наистина искам да предпазя колеги от моята грешка и моя скромен опит. Сигурен съм, че не съм единствен, който в ял гегата и е имал главоболия. А това, че пушката е скъпа абсолютно не значи, че е добра. За 2к можеш да си намериш Uragan и пак да си стреляш на 300м .
Аз си купих Ураган 1 от колега от форума,както и Вулкан 2 общо за 3000лв.Супер пушки са...
 

valcholakov

Редовен Потребител
Пушко-пистолетът е станал много добре. Опиши и скорости, плато и проектили, с които си го настроил.
При налягане 220 до 140 бара скоростта варира 310 - 290 бара за 24 изстрела /2 пълнителя/ със JSB 1,175 грама
отвор клапанно тяло 4,5мм,трансферпорт 4,8мм, регулатора е разпробит на 4,8 мм, стените станаха доста тънки, но държи, цевта е 4,5 на 4,0 мм,сега умувам за премахване на регулатора.
клапана е нов 11мм от бял полиамид и удължен с 3мм за да засили пружината, ударника е полиран,дотиквача е на конус
Аз не съм много добър в стрелбата, стрелям с бързомер по бирени кенчета и при тези данни мисля че е добре.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Отворът на клапанното тяло, трябва да е, колкото е на трансферпорта - 4,8 мм. 310 - 290 м/с е голям коридор за 24 изстрела - разликата е 20 м/с. Намали натяга на пружината на ударника, така че да започваш с 290 м/с, от 210 бара. Така скоростта ще се вдига до 296 - 298 м/с и след това ще слиза до 290 м/с. И ще имаш 2 - 3 пълнитела в плато.
 

Dan4o

Потребител
1/8 bspp се води размера аз сложих такъв от fx но стакълцето му е с малко по-голям размер и трудно минава в дупката на приклада ама леко го разширих
Не е такава резбата. Може да се напъне е да стегне , но не е същата! 28 навивки на инч е , a на на крал 25.
 
Последна промяна:

De_Marco

Редовен Потребител
Едно интересно за мен видео, относно новите цеви на Крал Армс, в 6,35мм. Извинявам се ако вече е пускано.
Не знам дали някой с подходящо оборудване се е занимавал да мери по сходен начин реалният диаметър на цевите, дълбочина и стеснението на шока, но разликата от над 0,35мм ми се струва огромна.
 

Dan4o

Потребител
Едно интересно за мен видео, относно новите цеви на Крал Армс, в 6,35мм. Извинявам се ако вече е пускано.
Не знам дали някой с подходящо оборудване се е занимавал да мери по сходен начин реалният диаметър на цевите, дълбочина и стеснението на шока, но разликата от над 0,35мм ми се струва огромна.
С две думи новите цеви на крал , лоша оксидация и само с чашки(слъгове се забравят)! 0,35 наистина е голям шок. Но понеже закона в Русия е до 3 джаула свободна продажба, може и само за там да са тези цеви!
 
Последна промяна:

robocop

Новодошъл
Здравейте колеги,
Какви пружини ще са нужни за тунинг на Биг макс 6.35, да си набавя преди да го разглобя.
Цвят, размери и от къде да ги поръчам.
 
Нагоре