МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Малко практика(2-3 кила патрони) и без оптика става. Пробвал съм това с .22ЛР и сварка на х1.5, но повече ми се удаваше на мерни. 2,3 успешни от 5.
Само че, на мен друг ми ги подхвъргаше, а като си ги меткаш сам знаеш траекторията. Но по принцип скийта не ме кефи.
Тоя си ги мята само напред и е достатъчно само да успееш бързо "да я поведеш" и става.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Umarex BrownBuck .177 Toва е най-доброто което ми се получи до този момент, с ръце подпряни на стол -10 чашки.Пробвах и с RWS Hobby ,но е някакъв ужасТ.
6.01.16%2B%25D0%25B3.%2B-%2B1
 
Последна промяна:

Gogo

Потребител
Umarex BrownBuck .177 Toва е най-доброто което ми се получи до този момент, с ръце подпряни на стол -10 чашки.Пробвах и с RWS Hobby ,но е някакъв ужасТ.

Бих те посъветвал да пробваш със свободни ръце, а също така и с една ръка - състезателна поза. В началото резултатите ще са зле, но ще се подобряват. Тръпката при стрелбата със свободни ръце е по-голяма. ;)

Лично аз така и не се научих да стрелям точно с една ръка и си стрелям с две.
 
Последна промяна:

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Ами ще пробвам,а с една ръка едва ли ще мога да постигна резултати.Спусъкът е доста твърд и засега не съм намерил инфо как да го олекотя.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ами ще пробвам,а с една ръка едва ли ще мога да постигна резултати.Спусъкът е доста твърд и засега не съм намерил инфо как да го олекотя.
Пробвай задължително,с две ръце е като да пиеш кафе с много захар ;)
 

ininia

Потребител
ФТКС
Днес пострелях със Зораки с дълга цев и бъзомерец.Стрелях с две ръце от точно 10 м. Стрелях десет чашки JSB 0,55 гр. и 10 чашки от праните за които писах,че са над 35год.И те са чехски - Диаболо.От снимката се вижда,че практически не се различават по точност.Черния кръг е с диаметър 40 мм.WP_20160108_002.jpg

Имам и по-хубави снимки,но са много големи по размер и не знам как да ги кача:)
 

xpresident

Редовен Потребител
6.jpg Ето какво направих след получените забележки относно мишените които ползвам. Квадратите са 4х4см, разстоянието между тях също е 4см. Мисля че мишенките са достатъчно финни. Могат да се ползват за измерване по мил-дота, отстрани има достатъчно място да се захване листа в чашкоуловителя. А4.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Убойните зони са 15, 25 и 40 мм, та така и така си играеш, направи си единия ред с 15, втория с 25 и третия с 40мм кръгове.
Малкия в средата е излишно дебел или даже излишен. Ще ти се хванат 5 реда и три колони, ако намалиш съразмерно квадратите на малките убойни зони. Ще имаш достатъчно на брой на един лист, че да тренираш седнал, от коляно и прав.
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Погледни поста на Станчев от тука пост номер 1711 - http://forum.airguns.bg/index.php?threads/МИШЕНИ-снимки-За-мунициите-и-групите.114/page-86
мисля, че колегите бяха пуснали някъде файла с този тип мишени, аз също стрелям по такива ама сега нещо не мога да намеря файла на работата за да ти го дам. Варианта с квадратчетата също не е лош доближава се до този, който ти предлагам.
Гледам с пушката вече се разбирате и си почнал да стесняваш групите за което поздравления :cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
Днес колегата Владимир Трендафилов искаше да види какво е булпап, как ляга при приклаждане и дали може да стреля като пушка с нормални размери щото утре чакаме вече спазарен булпап. Завъртяхме десетина барабана на 50 метра а за финал пуснах свадбарската 5 изстрела на 95м, цунках си любовницата и се прибрах мазно доволен :D

Мишена на 95м, 5 изстрела с JSB 1.175 в 5.53мм от последното зареждане, 268м/с, температура в халето 5°C.


2016-01-21 16.27.49.jpg
 

Propar

Потребител
Днес колегата Владимир Трендафилов искаше да види какво е булпап, как ляга при приклаждане и дали може да стреля като пушка с нормални размери щото утре чакаме вече спазарен булпап. Завъртяхме десетина барабана на 50 метра а за финал пуснах свадбарската 5 изстрела на 95м, цунках си любовницата и се прибрах мазно доволен :D

Мишена на 95м, 5 изстрела с JSB 1.175 в 5.53мм от последното зареждане, 268м/с, температура в халето 5°C.


View attachment 57436
На какво увеличение бе оптиката ? С тази мишена изпитах душевен оргазъм , че и аз съм притежател на такава тояга :D. Остана и аз да се науча така да стрелям . Адмирации :bravo:.
 

dberov

Редовен Потребител
На увеличение х 20, с Hawke 6.5-20x42 съм, дота покриваше центъра на мишената затова вдигнах на халф мил дота и от там попаденията са изместени от центъра на мишената.

п.п.
То и аз оцапах гащите от кеф, не бях стрелял от миналата година :)
 
Последна промяна:

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
View attachment 57440 30м JSB 0.547, 2 групи по 5, от ФТ седнал. Мишената идва прекалено финна за моята оптика, гадая къде е центъра, но наистина е по-добре от предишните.
Oтлични групи на 30 м от ФТ поза (аз от ФТ поза и с ПЦП ми е трудно такива да направя) Вземай му на този Вайх една оптика за ФТ и се включвай в състезания. Сега с каква оптика стреляш?
 
Нагоре