МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

dberov

Редовен Потребител
еха и аз искам такива групи
А аз само мога да мечтая за такава група и то от ФТ поза. Браво Любо!

Хайде и аз да кача една от днес.
KalibrGun Cricket .35 cal, дистанция 50 метра, чашки JSB 5,25 гр., скорост 208м/с, температура в халето 10°C
Простреляхме пушката, ми тя скалпел и за да се уверим дали е само от стрелеца напълнихме пушката и 4 човека пуснахме по 3 чашки в мишена защото пушката прави само 12 редукторни изстрела с едно зареждане . Забравих си шублера и съм боцнал една чашка с които стреляхме да се УВИДИ какваи са групите.

CIMG0372.JPG CIMG0374.JPG
 

staif

Редовен Потребител
А аз само мога да мечтая за такава група и то от ФТ поза. Браво Любо!

Хайде и аз да кача една от днес.
KalibrGun Cricket .35 cal, дистанция 50 метра, чашки JSB 5,25 гр., скорост 208м/с, температура в халето 10°C
Простреляхме пушката, ми тя скалпел и за да се уверим дали е само от стрелеца напълнихме пушката и 4 човека пуснахме по 3 чашки в мишена защото пушката прави само 12 редукторни изстрела с едно зареждане . Забравих си шублера и съм боцнал една чашка с които стреляхме да се УВИДИ какваи са групите.

View attachment 57686 View attachment 57687


ако някой твърди че големия калибър не бил толкова точен в сравнения с малкия -нека да си преснеме тази мишена за спомен
-без предварителни привиквания към пушката..просто я хващаш стреляш и улучваш!
 

venci95

Потребител
IMAG1472.jpg IMAG1469.jpg IMAG1474.jpg IMAG1469.jpg IMAG1470.jpg от днешното излизане да постреляме на 50м е първото оградено с червено второто на 80м и зелената мишена на 100м по ролетка е мерено всичко и за накрая оптика оптима 3.9.32 вижте снимките :D на 50м в центъра бия и има 5-6 добри попадения и занакрая предстои покупка на това http://olx.bg/ad/opticheski-pritsel-optika-bushnell-3-9x40eg-novi-ID5gx2U.html нее тук темата но моля за мнения :D
 

anibis

Редовен Потребител
За турска пружинка са добри попаденията,групата.
Но за първи път виждам пружинка да скъса оптика:eek:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
И тая дето си приготвил да купуваш и тя ще стане като предната.. Виж първо пушката дали маншета е ок или не дизели.. Помисли за леко утежняване и леко намаляване на мощността. След това оптика Лийпърс от TS серията 4х32 или най-много 6х40 със здрав моноблок и стопер. Тогава може и да ти се получат нещата..
 

dberov

Редовен Потребител
И аз от днес, снимка на една мишена от 4 изстрела за група на 92м.

CIMG0529.JPG
Групата стана супер и понеже редовно поствам подобни снимки които могат да породят съмнения реших да ги подлатя с видео.
Пуснах 5 изстрела за група пак на 92 метра, еми както винаги пред камера или ще направя грешка или ще е флаер.
В случая трети изстрел си е моя грешка но и на такава мишена съм доволен, оптиката ми е с мах. зум х20, простреляна на 50м и стрелях 3 1/2 дот.

 
Последна промяна:

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
View attachment 58016 Дано не ставам досаден, но съм доволен от себе си. Минах най-после на по-евтини групи. 5 изстрела, 30м ФТ, JSB 0.547
Предполагам си доволен от вайруха и аз съм спокоен че ти препоръчах 16 дж. ......мисля да сваля в най скоро време и моя от 19.5 дж на 15.5 дж
 

xpresident

Редовен Потребител
Определено съм доволен. Послушах съвета ти.
На мой приятел купихме тея дни 20j, той така искаше че да е силен, но отката е значително по-чувствителен. Като точност не знам още.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Наистина имам желание, но лятото съм много притеснен с времето, а и с тази оптика не съм за състезания. Надявам се някой ден и до там да стигна.
Не му мисли за оптиката, да няма да си конкурентен, но поне ще усетиш тръпката и ще разбереш от части за какво става въпрос, и ще прецениш (оцениш) каква оптика реално си струва да си вземеш. Другото полезно си е, че ще можеш да погледнеш през нашите оптики и ако имаш въпроси ще ти бъде обяснено веднага и по-подробно от колко във форума. Групата си е супер, само трябва да си разграфиш оптиката от 8 до 50 метра да си знаеш корекциите и не му мисли много :cheers:
 
Последна промяна:

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Идвай смело. Иаз се притеснявах доста време и сега съжалявам че не се престраших по рано. Преживяването е страхотно
 
Нагоре