Моят автомобил.

andi

Редовен Потребител
Пожелавам ви да си купите такава количка ! На мен бюджета (7-800лв) с малко не ми достига за Туарег :(:(:(
Иначе и аз го подценявах , но се оказа много сериозен универсален боец . 180-190 - не се усещаш как си ги стигнал , а и на къра в тази кал се справя чудесно и то с асфалтови гуми - поръчан е с пълен ОФФ пакет+ лифт . В гората като го дигнеш караш в коловозите на дървовозите . На снимките дано се вижда от каква дупка и кал излезе сам .
Ама като лисицата и гроздето - отзад е мааалко тесен за 2ма 100+ с две 120см пушки :-[
 

5ko

Потребител
Анди апетита идва с яденето. Не се знае утре какъв вятър ще те завее.
 

lynx

Редовен Потребител
В закона пише кои стъкла можеш да затъмняваш/при наличие на странични огледала и т.н./
Напоследък все по-често започнах да виждам коли със затъмнени стъкла и на предните врати.
Разни депутатчета, магистратски синове и други недосегаеми.
Предполагам, че тях ще подгонят.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Не ми се вярва точно тях да подгонят.
Гарван на гарван око не вади.;)
 

lynx

Редовен Потребител
За успокоение на Барбарона, тук са посочили по-подробно:
http://www.monitor.bg/article?id=467964
А именно:
"Според закона само задните стъкла могат да бъдат допълнително тонирани, и то само при наличието на странични огледала за задно виждане. Ако обаче панорамното стъкло, както и двете предни странични са облепели с фолио, то шофьорът подлежи на санкция. Според закона глобата е до 20 лева...."
 

petkof

Редовен Потребител
Пролет,лято и есен добре, ами зимата като замръзне тоз гюрук?
 

dberov

Редовен Потребител
Това ако е в България няма да оцелее дълго, щом тоалетните от магистралите откраднаха...или ще го краднат или нарежат.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Прави сте. Разубедихте ме. Няма да си купувам такъв.
 

barbaron

Редовен Потребител
Прави сте. Разубедихте ме. Няма да си купувам такъв.
Абе то... като гледам каква сложнотия е това чудо, ще струва повече от колата която ще вкарвам вътре. А па и в Бг можеш да си вдигнеш сайвантче де що искаш. Какво те бърка да си опънеш една оранжерия и да вкарваш в нея - нито ще ти ти каже някой нещо - нито данък нито нищо. Скапа държава - тука можем всичко. Еле че си и от Русе. Никой няма да те барне!!! С най-добри пожелания и голяяяяма усмивка!:cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Даже ако тръгнат после да ти го бутат ги съдиш в Старсбург. Да ти намерят първо къде да ти настанят колата и тогава да бутат....
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Предното не ви хареса и ме разубедихте.
Много сложно и струва повече от колата.
Сега се оглеждам за това, ама се двоумя, че май по-скъпа кола трябва да купувам ;) :
 

lynx

Редовен Потребител
Имах подобна(уж оригинална щатска) и се оказа кофти конструкция за страни в които има сняг, лед и студ :) кьопава работа!
След редица скъпи експериненти напипах правилната фирма, вряли и кипяли с охранителните врати и стоманени рулетки с дистанционно управление:
http://www.saav.bg/c/110/навиваеми-гаражни-и-промишлени-врати
Не знам дали имат офис в Русе, обаче в София убиха конкуренцията с безпроблемни, безшумни и качествени рулетни врати.
А и дистанционните им са на радио вълни, отварям вратите от съседния квартал без проблем :D
 

barbaron

Редовен Потребител
Предното не ви хареса и ме разубедихте.
Много сложно и струва повече от колата.
Сега се оглеждам за това, ама се двоумя, че май по-скъпа кола трябва да купувам ;) :


Аз имам 2 врати на Хьорман и съм доволен. Използват се ВСЕКИ ДЕН поне по 2 отваряния и затваряния (понякога и над 20 отваряния и затваряния). Лятото заради слънцето, зимата заради снега и леда. БЕЗ автомати са и двете. До този момент по 1 път съм ги смазвал за да се движат по-леко. Автомата си е екстра, но на този етап неоправдано скъпа, за да си я позволя (не че не мога, но не виждам смисъл). Сняг и навявания не са ме бъркали, макар, че над единия ми гараж козирката не е повече от 30 см( над другия има тераса и до там не стига дори и при навявания). Врата ми е с топлоизолационни плоскости и температурата в гаража ми не е падала под 15 градуса никога (може би само когато вкарам заснежена студена кола вътре и то за кратко - после се нормализира... под гаражите имам избени помещения). Ако мога да кажа нещо друго, за да съм ти от помощ - насреща съм. До колкото знам Хьорман имат представителство до завод "арда" - на мария луиза
 
Последна промяна:

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Garage.jpg
До колкото знам Хьорман имат представителство до завод "арда" - на мария луиза
Вече са до входа за хотела на автогарата.
Вече съм се ориентирал.
Секционна, топлоизолирана (термопанели), напълно автоматизирана.
 

lynx

Редовен Потребител
Бих те посъветвал първо да провериш дали твоя автомобил не разполага с опция за автоматично включване на светлините.
Много от по-новите автомобили притежават фабрично такава опция, активира се софтуерно и собствениците въобще не подозират че колата им има такива възможности.
Такива и подобни модули бяха с по-лошо качество само в началото, когато въведоха задължителните къси/дневни светлини.
Сега тези които се внасят са доста по-издържливи, безпроблемни и определено "по-умни".
Доста хора си наслагаха и чувам основно добри неща.
Не са скъпи и спокойно може да ги пробваш, няма да увреди нищо по колата.
Естествено, както при всички китайски джаджи, трябва да се надяваш че ще уцелиш читави бройки и няма да изтеглиш късата клечка ;)
 

Dominus

Редовен Потребител
Софтуерно е възможно активиране, на фаровете светят на 100%, а аз нямам намерение да сменям крушки през ден. Тази сутрин смених отново. Джаджите са български и са на базата на pic. Поръчах една за проба 25лв. Чета хубави неща за тях. Инсталацията не се променя по никакъв начин.
Ще го ведим. То е като с хронографите малко .
 
Нагоре