Моят автомобил.

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ами килва очакваш от модел, правен от мексиканци за американки, обичащи да съзерцават как механик по потник се тюхка около "бижуто" им.
 

cdman

Администратор
Имам въпрос относно избор на кола.Ще помоля ако някой има преки наблюдения над дадените автомобили да каже плюсовете и минусите.
Спрял съм се на два модела а именно- пасат 5,5 1,9тди 131 коня 00-04г. или ауди А6 1,9тди 110 коня 99-04г. и двете с ръчни скорости 5 или 6 степенна зависи какво ще изпадне.
Знам за по капризното окачване и на двете коли но все пак са си големи и тежки коли и по нашите пътища нормално да страдат.Знам също и за 131коня че е помпа-дюза и е малко по капризен но това не е проблем.
Общо взето ме интересува като ходя да гледам коли на какво да обърна внимание и някакви дребни работи които да гледам.
Не съм бос по темата просто искам да чуя мнения на хора които са карали такива коли и знаят от първа ръка какво може да им стане.
Благодаря предварително на всички.:cheers:


ПП.2.5тди не е вариянт както и бензиновите ;) искам кило и деветстотин печка.:-[


Моят съвет е вземи си Пасата! - Защото:

- за същите пари ще вземеш по нова година сравнено с Ауди.

- Шанса да намериш по запазена бройка е много по голям, аудитата са тип "гъзарски" коли - което значи по скъпи за същата година пасат и съответно по-амортизирани. Разбира се това не означава че не можеш да изкараш късмет и да вземеш хубаво ауди ...

- Ремонта на A6 винаги е бил "скъп" като цяло.

Особеното и на двете е окачването на предницата с прочутите алуминиеви носачи. Не е толкова голяма драма, аз имах Audi A4 1997г. - взех го 8 годишно и го карах в продължение на 5 години. Сега го кара брата на жена ми. На година сменям обикновено 1-2 носача и си спомням че общия ремонт беше около 300-400лв. С помпа-дюза не съм имал някакви проблеми.

И двете ще возят доста меко и двигателя който си избрал 1.9 TDI е перфектен. Държи се добре на магистралата, но началният ряз му куца. Имам едно пежо 307 хечбек което е 90 коня и сравнено с аудито е направо "бегачка" на светофара. За сметка на това обаче на магистрала Аудито се държеше много по добре на 130-150км/час

Аудито вероятно ще изглежда една идея по "комфортно" от вътре.

Иначе на кола втора употреба - никой не може да ти даде акъл какво да гледаш - казвам това и от собствен опит и от опит на познати монтьори които си купуват коли за тях - давам пример:

- Аз лично гледам външния вид - ламарини, купе. С годините установих че макар и скъпо другите неща се оправят по ходова част или мотор - но осрано купе е кошмар да оправяш.

- От 5 коли купени , 3-те са ми били без никакви проблеми. Сменям масло и карам , другите имаха болежки които след 1-2 месеца четене по форумите се решават при "сигурни майстори" :)

- Последният автомобил който купих - разкарвах по сервизи за диагностика - и уж беше идеален, на 1-вата седмица почнаха изненади.

Реално за да тестваш надеждно един автомобил трябва да направиш поне 5000км с него и едно 3 месеца да кажем. Останалото , колкото и да го гледаш и преглеждаш - може да има изненади.

Горното е мое лично мнение и не е генерална извадка :)
 

apapazov

Редовен Потребител
1.9. 130кс мотора е много елстичен и икономичен . Спомням си на моя че първоначалното му обслужване /ремаци ,ролки на ангренажа и масла / беше малко по малко от 1000лв. Така че ги вкарай е сметката . Иначе колате е голяма и много комфортна
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Благодаря за мненията.Горе долу се затвърдиха за пасата.Общо взето обслужването не ме плаши поради факта че имаме сервиз и плащам само частите.Наистина колкото повече ги гледам тези аудита се отказвам от тях защото за същите пари наистина има по нови пасати с повече екстри.
Иначе за ламарините и салона че трябва да са запазени съм 100 процента съгласен.Старата ми кола беше със забележки по ламарините и за да я стегна хвърлих повече пари отколкото дадох за самата кола.
Иначе като цяло си търся голяма стабилна кола която да е комфортна за дълъг път.Спрях се на тези двете защото искам немска кола с предно предаване добър двигател и сравнително сигурна.Бюджета ми е към 6000лв за кола без регистрации и обслужване.
Благодаря още веднъж:cheers:

ПП.Като взема нещо ще се похваля но няма да бързам че да не се ядосвам после.;)
 

andi

Редовен Потребител
Такива Ауди 6 карах (служебно) допреди 6-7 години . Едното беше бензин куатро , другото 2,5 дизел комби с предно . Такъв Пасат 1,9тди 110к карам понякога сега . Малко е трудно сравнението - Аудитата бяха поръчкови , фул+ екстри , Пасата е нормален . И двете са с надлъжен двигател и трябва да се управляват еднакво , ама не е така . Аудито е по комфортно и тихо на дълго , особено магистрала, но на завой е по лигаво . С тогавашния ми по-агресивен стил в планината стабилизиращата не загасваше . Шофьорското място при Ауди беше по-глезещо. Предницата е по-ниска и дълга от на Пасата и на черно задира повече . Багажника на Пасата за мен е по-удобен. За ремонти - на Ауди си бяха цифра , ама и много километри въртяха .
 
Последна промяна:

The_Incredible

Потребител
Аз карам Пасат а баща ми Ауди А4 и мога да кажа същото, както и колегите. Аудито е по тясно, по обезшумено и по скъпо от всякъде. Моят мотор е АФН(110к.с. стария дизел с директно впръскване TDI). Умишлено си избрах стария мотор поради доста субективни причини, и най-важната че не ми стигаха парите за читава Помпа Дюза и малко по малкия разход при ТДИ. В общи лини окачването е евтин ремонт, има къде къде по- скъпи ремонти! Носачите се купуват за по 25лв.(горен) и 45лв.(долен) рециклирани, които карат доста. Успех с намирането на читав екземпляр.
 

Б.Богданов

Потребител
Карам Алфа Ромео 146 1.9 TDI и Ауди А4 1.9 TDI.
Въпреки, че Пасат за същата цена като едно Ауди би бил много по-рентабилен аз поддръжка, аз бих избрал Аудито. От момента от който карам Аудито се влюбих в тази марка - много пипната кола е.
 

praetorian

Редовен Потребител
Аз съм за аудито с двигател 1.9 TDI.ПО- олизана кола е, по- комфортна.Като поддръжка са едно и също.За другото - кола на старо, демек, котка в чувал :eek:.Никога не знаеш, какво ще ти сервират джамбазите.Гледай да не е разлопана и газ.Какво ще излезе после, Божа работа...
Ако харесаш нещо, кажи къде е, че познавам всичките джамбази в Стара Загора.
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Абе тоя уикенд гледах и карах доста пасати и А6-тици и за мен лично пасата е по добър ще кажа защо.По-широк е по добре вози има повече екстри(esp,asr,подгряване на седалки и др.) в сравнение с аудитата до 6000лв и пасата 131коня върви доста по добре от аудито също така има доста пасати с 6 скорости което мисля е голям плюс.За съжаление всички коли които гледах имаха косури и не взех нищо но не бързам и ще се оглеждам а като изкочи нещо читаво ще се похваля.Ако някой има познат които продава пасат 5 1.9 тди 131коня да казва.
 

cdman

Администратор
Предполагам разликата за която говориш идва от годините :) щото ако гледаш Ауди 2000г и Пасат 2005 ... разлика има :)
 

Б.Богданов

Потребител
Според мен е спорът, коя кола е по-добра пасат или ауди е безсмислен. Аз лично бих предпочел колата, която карам да е немско производство защото съм имал много проблеми с коли произведени в други европейски държава. Щатски, японски и корейски не съм карал, та за тях нямам мнение.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Милко ти оглеждаш ли във форума на VW дали не се продава това което търсиш, или търсиш предимно от автокъщи.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Милко, точно тези два автомбила в които си се прицелил са от най-ползваните като служебни или комбинирано.
Това, което е внесено от джамбазите не си знае км-те. Малък тест: влез в мобиле.де и избери този модел ot 2004 -2008, с ограничение до 200000 км. Едва ли ще ти излезнат повече от 40-50 коли в цяла Европа. В българското мобиле, за същия модел и години, но под 150000км ще ти излезнат 10 пъти повече.......
Аз бих си намерил VW-то директно от пазара в Германия. Ако търсиш кола с TUV, няма да те излъжат, и ще караш поне година без проблеми.
Ако е от частно лице, още по-добре. Почти всички си пазят историята по ремонтите и обслужванията на а-ла, даже и с фактурите.
 

lynx

Редовен Потребител
Малък тест: влез в мобиле.де и избери този модел ot 2004 -2008, с ограничение до 200000 км. Едва ли ще ти излезнат повече от 40-50 коли в цяла Европа. В българското мобиле, за същия модел и години, но под 150000км ще ти излезнат 10 пъти повече.......
И тия 40-50 коли ги продават сърби,поляци или турци/прекупвачи и посредници-хитреци ;)/
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Вариянти много, но за сега оглеждам коли от познати и от часни лица в Бг. Наистина разликата между пасата и А6 идва от годините на производство но истината е че аудитата с екстри са ми малко солени вече.От автокъщи и джамбази избягвам дори и да гледам.Пределно ми е ясно че за колата която търся ще е към 300 хил км. Но така или иначе каквото и да взема ще бъде разглобено и обслужено както трябва стегнато и годно за каране.Далеч съм от мисълта че ще си взема запазена кола на малко км. на която ще се метна и ще карам без да барам нищо.Поддръжката и обслужването са ми най малкия проблем.За сега това ми е мнението търся пасат 5 1.9тди 131 кс. с 6 скорости.
 

andi

Редовен Потребител
Погледни и Октавия (шаси , окачване , двигатели , ск кутия = Пасат ) още по широки са от Пасата , и по-евтини .
 

praetorian

Редовен Потребител
Аз също се сетих за Октавията .Много здрав автомобил, върви хубаво поради малкото тегло.Лошото е, че отвътре мязат на скрина на баба ми...
 

andi

Редовен Потребител
Ама са огромни вътре.
Или за 5-6 к Суперб . Познат има 2004 , точно с този двигател 1,9-131, взе я за 6,5к преди 2 год . Няма такова обезшумено огромно и луксозно нещо за толкова пари .
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Шкода не искам возят малко по твърдо от пасатите а и вътре по старите модели от 2006 не ми харесват как са направени макар че имат много общо с VW има доста повече пластмаса седалките са им по кофти.Аз се двоумих между две коли но вече се спрях на конкретен модел и двигател.Сега се търси Пасат и нищо друго.Ще търся и ще се оглеждам всеки ден изкачат оферти въпрос на време е да попадна на подходящата а туко виж докато си купя кола съм събрал още някой лев за пасат-6.
Благодаря на всички за мненията но избора си го направих като четох,питах,карах и така се спрях на тази кола.Вие също много ми помогнахте за което благодаря още веднъж:cheers:
 
Нагоре