МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

Карлсон

Потребител
И аз днес имах главоблъсканица с ново ЖСб в 1.175 с тънките поли, Рауха не ще да ги стреля, на Рашко Щуреца и той ги не иска... Опитахме със със стари с дебели поли, всичко влиза в една дупка.. Инак на рогатия скоростите са като по учебник, направо в чудо се видях по едно време.. Росен светена вода изкара следобед, ама новото дяволско ЖСБ и на това не хвана...
 

methaa

Редовен Потребител
И при мен стана така с новото JSB. Вдигнете скоростта на 295-300. И пак тествайте за група.
Моята го стреля с 296-300м/с. Изводите ги написах в темата за съчмите - просто не стават.

Аз май ще съм поредният който се оплаква от чашки JSB 1.03 с дебела пола.
Светльо, какъв субкалибър използваш с 1,03?

И аз днес имах главоблъсканица с ново ЖСб в 1.175 с тънките поли, Рауха не ще да ги стреля, на Рашко Щуреца и той ги не иска... Опитахме със със стари с дебели поли, всичко влиза в една дупка..
Отново, да не би проблема да в субкалибъра? При мен новата партида 5.53 хич не ги бива, обаче 5.52, пак от новата са перфектни.
 

sts1969

Редовен Потребител
И дебелата и тънката пола са 5.52 (така пише на етикета на дъното на кутийките) но дебелата при мен е кошмарна.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Днеска реших да изчистя цевта на самоделката и хукнах да видя какво става, пуснах една мишена ама нещо неми хареса много резултата, и реших да си направя един клип и да повторя мишената то пък взе, че стана баси мишената и ако не ме бе хванала сценичната треска и ако бях се успокоил на края в най-горните мишени (които стрелях на края) щях да направя личен рекорд сигурно :D как и да е 16 десетки от ФТ поза си е добро постижение ...... аз доволен :D На 22 мишена съм пропуснал да го оградя от предната стрелба и си мислех, че там беше мухата дето я изтървах ама се виждат другите след от мухи дето не им се размина днеска :D:D
29.03.2015.jpg 29.03.2015.jpg
 

sts1969

Редовен Потребител
Ти направо замръзваш преди изстрел...сякаш спира видеото на стоп-кадър :bravo::cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
Евала на Любо, такава мишена на открито и от маса трудно се прави, прав е Динката за стрелбата му.
 

anibis

Редовен Потребител
Убий ме Любо, ама аз така като теб не можем да се сгънем,пречи ми airbag-а:D
Браво Любо който си го може...:cheers:
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Решението е едно:
Отивате в най-забутания оръжеен магазин, в който не са зареждали JSB-чашки от 2 години и изкупувате цялото количество, колкото са им останали :p
Наскоро си купих чашки в старите кутии-сивите :rolleyes:
Аз имам останали от януари 2014 две по 500 неразпечатвани 5.52 jsb трябва да ги погледна пак. Понеже не останаха пушки в 5.5 при мен ще ги трампя за 4.52 мм 0.547 гр....я се огледайте търся партида 21 екзакт 4.52
 

dberov

Редовен Потребител
Решението е едно:
Отивате в най-забутания оръжеен магазин, в който не са зареждали JSB-чашки от 2 години и изкупувате цялото количество, колкото са им останали :p
Наскоро си купих чашки в старите кутии-сивите :rolleyes:

В големите градове да, но в Добрич например в нито един оръжеен магазин НИКОГА не се е продавало и не се продава JSB, има само Гамо и H&H от най евтините :wall:

Вчера направих към 20 клипа стреляно през камера и както писах по горе ме е срам да ги пусна. Избрах да кача един с 6 изстрела на нормален и 6 изстрела на забавен каданс, не съм се стремял да правя перфектната група а искам да се види къде целя и къде отива чашката когато е добра и когато не е. Сортирах от новите чашки за един барабан и ги пуснах по мишените и резултата е 10 добри изстрела + 2 флаера. В халето е мрачно, осветена е само мишената затова качеството на видеото е лошо, и аз виждам така дисплея на камерата когато стрелям, това също повлия на групите но флаера си е флаер и не може да се избегне с тия чашки дори да са сортирани. Трябва да се гледа на 1080P че да се разбере що-годе нещо. Дистанция 50 метра стреляно от маса с двунога и заешки уши. Прикачам и снимки на модератора след 200 изстрела е целия в конденз.

CIMG6796.JPG CIMG6795.JPG

 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Мите, как сортира чашките, само по тегло ли? на външен вид при мен са идеални...но летят като мухи. Вчера говорих с Пламен от Бургас, също ми се оплаката от тези чашки, а той даже мери всеки изстрел с рогат хронограф и скоростта му е като закована...и пак има много лоши групи при това на закрито.:eek:
 

lynx

Редовен Потребител
На следващите бенч-състезания, този който си пази стари партиди чашки ще грабне купата! :winner::D
При няколко флайера в мишената, автоматично заминаваш в края на класирането.
 

dberov

Редовен Потребител
Мерих чашките на електронна везна и всички са един грамаж до сантиграм, гледах ги и през лупа да нямат осенъци, мерих през хроно и са в коридор +/- 1.5м/с . Може да е от материала или матрицата да е била кофти или Чехите я подкараха на тъгъдък поради търсенето... Дано само тази партида е калпава и другите да са пак добри.
Критиката е градивна и затова ще напускам в тубата клипове с гадните чашки, може да ревнат и от други държави и от фабриката да си правят сметката така ли ще я карат.
 

dberov

Редовен Потребител
От метана е, когато стрелям продължително време при плюсови температури става конденз а зимата когато стрелям при температура около или под нулата модера се обледява, конденза замръзва и става коричка лед.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
От метана е, когато стрелям продължително време при плюсови температури става конденз а зимата когато стрелям при температура около или под нулата модера се обледява, конденза замръзва и става коричка лед.
И какво очакваш да стане с точността при това което си описал, ако имаш конденз и вътре в модера даже е нормално и да разсейва, стреляй по-бавно според мен стреляш много интензивно и за това става така.

ПП: Отварял ли си го модератора да видиш вътре как е положението ?
 

dberov

Редовен Потребител
Тия снимки на модера ги направих преди да си тръгна, причината не е в конденза или бързата ми стрелба. Имам клипове където изчаквам по няколко секунди преди всеки изстрел и същата работа. Другия път когато правя клип ще заснема пушката че е със сух модер, ще измеря няколко чашки пред камера да се видят че са еднакъв грамаж, ще си пусна хронометър и ще правя пауза от 10 секунди между всеки изстрел и ще се старая.
Правил съм го това и резултатите са същите, дори по лоши защото съм си изградил едно темпо на стрелба и като го хвана ми идва по отръки иначе ми става тегаво и правя грешки.

п.п.
Модера на Крикета е залепен и не може да се отвори, затова съм поръчал на Вячеслав да ми донесе от Русия един който се разглобява, хем е по тих, хем ще мога да си го чистя и да си правя експерименти с различни вътрешности...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Забелязах, че някои се оплакват от тънките поли, други от дебелите??? Ако сте в една група, пробвайте да си ги размените поне за тест.
При теглени и сортирани чашки, кое остава да има влияние на попадението??? При мен проблема са очите и прикладването.
Аз си признавам, че съм кьорав, и само на х40 увеличение мога да кажа, че ако стрелям за група ще се целя винаги на едно и също място, за да отпадне поне този фактор. Това го забелязах сега на Вулкана. На 25 м ако стрелям на х12 или х15 групите са по-отворени. Като мина на х25 значително се подобряват.
 
Нагоре