МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

Dominus

Редовен Потребител
Не подценявайте БР. Съвсем не е проста задача 250т с 25Х.
Който не е пробвал не знае. Винаги се намира причина това да не се случи.
БР от ФТ също не е чорба. Всяка дисциплина си има трудносите и чара.
Мен разбира се ФТ ми е по-интересен, но всичко е въпрос на вкус.
 

dinkata

Редовен Потребител
Аз го казах това, защото ако направя 1000 мишени (с 16дж пушка) една може и да ми се получи с тези 250 т и 25х-а, а ако направя 1000 мишени с факторите които са при стрелбата на Любо съм сигурен, че такава мишена НЯМА да ми се получи !
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Днес използувах хубавото време да си прострелям Уолфа, който бях разбутал(правих лек бединг на приклада с микропорести подложки). На открито, лек вятър, но коварен, на пориви+няколко мръсни течения край къщата. Стреляно е отгоре надолу под ъгъл около 30 градуса заради денивелацията. Точно 55 метра, само предна упора - торбичка с пясък. Ето какво се получи - кръгчетата са около 16 мм. мисля(чертани с отвора на CD). По един пълнител в мишена, несортирано JSB 1,175 от кутийката. Заради спора който възникна между Anibis и GoPanch за броя на изстрелите на Уолфа съм изстрелял 10 пълнителя или точно 100 изстрела от 228 до 130 бара. Стреляно е само център - никакви корекции, нито по вертикала, нито за вятър. Вижда се че едва на последната (най-долната) мишена почва разколебаване и леко пропадане. Първия лист е стреляно без особено старание, даже си личи разконцентрирането ми от време на време, че днес малкия има РД и прекъсвах за разговори на няколко пъти.
Стреляно е от тук
035089009.jpg

035089010.jpg

035089013.jpg

035089016.jpg

насам
035089014.jpg

035089015.jpg

035089017.jpg

035089018.jpg


Първата серия

035089019.jpg

035089027.jpg


най-лошата
035089022.jpg


и най-добрата групи

035089021.jpg


Втората серия, вече по-съсредоточено, а и вятъра понамаля - по 20 изстрела, 2 пълнителя в мишена

035089026.jpg


най-добрата

035089024.jpg


и най-лошата

035089025.jpg


Стана малко роман, ама .......................

а това е личния ми "рай" :-[

035089028.jpg

035089029.jpg
 
Последна промяна:

methaa

Редовен Потребител
Имам въпрос към всички които имат ЖСБ 5.53 от новата партида. Днес случих на що годе хубаво време да ги изпробвам. Резултата се оказа плачевен, по-надолу ще видите 15 мишени от 25 направени с голямо старание. Това което ме разочарова е че при идеално безветрие се получават вертикални, хоризонтални както и диагонални флаери.
Някой има ли подобни наблюдения със същите съчми? Предишната партида 5.53 бяха много по-хубави и подобни флаери не съм имал.
 

Attachments

  • IMG_20150323_184546.jpg
    IMG_20150323_184546.jpg
    218.9 KB · Прегледи: 61

dberov

Редовен Потребител
Две страници назад писах за тази серия чашки, отвратителни са и обезсмисля евтината цена. Вместо да направя 100 прецизни изстрела с някой флаер аз хвърлям една кутия без да направя сносна група а за точки да не говорим. С нетърпение чакам неделните събирания да ги изджаскам за да свършат и ще си поръчам Defiant.
Аз не мога да разбера какви са тия разлики, единия път са добри, другия път стават а тия са траш, по добре да платя по скъпа цена за качествени чашки и да стрелям с кеф.

С чашките от тази серия които имам и стрелба от кутията всеки 5-ти или 6-ти изстрел е флаер, почти всяка е с осенъци а полите на някой са ужасни.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Това с новите поли ли е ? Има ли разлика във формата спрямо тези с които си стрелял преди ?
 

methaa

Редовен Потребител
Мисля че е време да смениш о-пръстена на дотиквача
Не е от о-пръстена, защото флаерите започнаха веднага след като отворих кутията.

Това с новите поли ли е ? Има ли разлика във формата спрямо тези с които си стрелял преди ?
Не мога да кажа дали са с новите поли. Старите са посяти в полето... Старите ги сравнявах с 5.52 и разлика имаше - 5.53 бяха с около 0.5-1 мм по-къси; полите бяха по-дебели и по-плитки.

Две страници назад писах за тази серия чашки, отвратителни са и обезсмисля евтината цена. Вместо да направя 100 прецизни изстрела с някой флаер аз хвърлям една кутия без да направя сносна група а за точки да не говорим. С нетърпение чакам неделните събирания да ги изджаскам за да свършат и ще си поръчам Defiant.
Аз не мога да разбера какви са тия разлики, единия път са добри, другия път стават а тия са траш, по добре да платя по скъпа цена за качествени чашки и да стрелям с кеф.
Вече знам че не само при мен е проблема. Всеки 5-6 изстрел ми е флаер или няколко поредни флаера, дупките вместо една, започнаха да бягат като мравки из мишената.
При първа възможност ще опитам с 5.52, надявам се че проблема ще изчезне.
 

sts1969

Редовен Потребител
Не е от о-пръстена, защото флаерите започнаха веднага след като отворих кутията.


Не мога да кажа дали са с новите поли. Старите са посяти в полето... Старите ги сравнявах с 5.52 и разлика имаше - 5.53 бяха с около 0.5-1 мм по-къси; полите бяха по-дебели и по-плитки.


Вече знам че не само при мен е проблема. Всеки 5-6 изстрел ми е флаер или няколко поредни флаера, дупките вместо една, започнаха да бягат като мравки из мишената.
При първа възможност ще опитам с 5.52, надявам се че проблема ще изчезне.

Кирчо, и на мен ми намирисва на скъсан о-пръстен. По-миналата седмица имах подобен случай със скъсан пръстен на трансфер порта, липсваше почти половината...и при това без да ме предупреди гадината :D, смених го и всичко влезе в нормалните релси.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Днес случих на що годе хубаво време да ги изпробвам. Резултата се оказа плачевен, по-надолу ще видите 15 мишени от 25 направени с голямо старание. Това което ме разочарова е че при идеално безветрие се получават вертикални, хоризонтални както и диагонални флаери.

На колко метра са тия мишени?
 

methaa

Редовен Потребител
Тези дни ще опитам с 5.52 и ако и те са зле, ще вадя ключовете и пръстените.
Мишената е направена на 50 метра. Имам и хубави групи, но се броят на пръсти.
 

dberov

Редовен Потребител
За група на 50 метра с Дейтстет който зная че стреля хич не е са добри мишените.
Пробвай с други чашки но най добре излез с някой колега, простреляйте чашките с неговата пушка и ако попаденията са добри а твоите не са, тогава търси причината в пушката.
 

methaa

Редовен Потребител
Няма друг колега наблизо. Ще видя дали нямам някакви стари съчми и по обяд отивам на къра. Преди няколко дена групите бяха разпънати единствено от вятъра. По вертикала бяха най-много 10 мм а по хоризонтала 15. В безветрие и с теглени... ще пиша по-нататък какво може пушката.
 

sts1969

Редовен Потребител
Аз май ще съм поредният който се оплаква от чашки JSB 1.03 с дебела пола. От 3 седмици търся проблем в пушката, верно че имах едно скъсано пръстенче на трансфер порта и едно пръстенче в цевта през което губеше вакуум...подмених ги... имаше леко подобрение но пак трагедия с групирането. Заради тези пръстени не ми дойде на акъла да сменя чашките, имам една кутия с тънки поли. Днес след последното разглобяване и сглобяване, когато бях сигурен че всичко по пушката е в ред...и поредната трагична група на 30м. ми светна да пробвам старите чаки с тънки поли. Стрелбата с дебелите поли на чашките я правих на село, не се сетих да я документирам (досрамя ме) но ако 3 изстрела се застъпват на 30м. то следващите 3 са в различни посоки на поне 3см. разстояние от центъра без никаква тенденциозност, и това при почти идеални условия за стерлба в изоставен двор 30м. закрит от високи зидове от три страни. Когато ми светна да пробвам старите чашки с тънки поли вече се бях прибрал в нас, отидох извън града на една поляна на която духаше адски гаден вятър, забих една мишена на 25м. и надупен прав на предният капак на минивана ми, едният крак на двуногата на ръба на капак, другият на предното стъкло (ех че нямаше кой да ме снима) :D но в този вятър с клатеща двунога и от рамо полуправ успях да направя една що-годе свястна група от 7 изстрела...при 110бара излизащ от платото на пушката ми. Флаера долу идея си нямам как успя на го навре там. :wall: Като заключение си правя следният извод, явно цевта ми не харесва новите партиди чашки на JSB 1.03 и идея си нямам какво решение да взема, групата на 30м. с тях днес беше колкото най-външният кръг на мишената ми. :sorry:
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Като заключение си правя следният извод, явно цевта ми не харесва новите партиди чашки на JSB

Интересно заключение, ако прочетеш последните две страници би трябвало да си извадиш извода че чашките с дебели поли от последната партида никоя цев не ги харесва, нито Дейстет, нито Крикет дори се появиха в Купува - Продава или с две думи тая партида е голяма издънка на JSB.
Досрамяло те е да направиш снимка, знаеш ли че днес цял ден стрелях и правих клипове и ме е срам да ги гледам камо ли да ги пусна. Ще рискувам и пак ще взема JSB при следващата поръчка но ако качеството е същото ще сменя марката без значение цената на другите а кои ще са те тепърва ще разбера след тестове.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Незнам Мите...три седмици направо се чудех какво и става на тази пушка (все пак е евтин Хатсан) при условие че миналата година на 50м. правех група от 10 изстрела колкото 1 стотинка :wall:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
И при мен стана така с новото JSB. Вдигнете скоростта на 295-300. И пак тествайте за група.
 

lynx

Редовен Потребител
Решението е едно:
Отивате в най-забутания оръжеен магазин, в който не са зареждали JSB-чашки от 2 години и изкупувате цялото количество, колкото са им останали :p
Наскоро си купих чашки в старите кутии-сивите :rolleyes:
 

sts1969

Редовен Потребител
:wall:Като ще е така, по-добре да си купя Гамо прохънтър поне няма да се чудя защо не улучвам :wall:
 
Нагоре