Snow Peak AirGun - SPA P12, P10, M10, M11, M10, M20, M22, ......

dberov

Редовен Потребител
Знам,че си прав,но ...не мога да се съглася,китайците са добри,но винаги ще копират от Европа,изделията са им добри или по-добри,но винаги сравнени с европейските.Цената на тази заготовка е добра,но сравнена с Крикета,ФХ,Гамо и т.н ,но(за пореден път) всеки,който си купува този Франкенщайн знае,че го купува защото прави КОМПРОМИС...

Колега, ако тоя булпап е Франкенщайн то Хатсан АТ44 не зная как ще я квалифицираш.
Прочете ли темата какво е правено по пушката, няколко елементарни интервенции, е крива се случила тръбата на модера, имало е много по фрапиращи дефекти по маркови пушки струващи двойно и тройно .
А за това дали Китайците копират и от къде мен не ме интересува щом ще мога да си купя даден продукт на много по ниска цена от това което се предлага за момента в Европа.
Едгън нали е супер булпап - защо не стана масова пушка, ФХ Бобкат - супер пушка но и за нея не знам дали я притежава някой колега, сега излязоха и новите модели на ФХ които ме грабнаха като дизайн и характеристики, Дейтстет също направиха булпап но нека изчакаме и ще разберем вече видимото. Огледай се, виж какви дрехи носиш, какви са ти маратонките и какъв телефон имаш в джоба си, лаптопа на който пишеш и каквото си помислиш 90% е Китайско и това без да говорим за КОМПРОМИС.
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Китайците работят много по-качествено от турците. Тайванската стока пък не отстъпва на маркова такава.
 

batnan

Редовен Потребител
Snow Peak с нов полуавтоматичен булпап...
http://www.tedsholdover.com/forum/message/924/
full.1425631755.9621.jpg

full.1425631537.6472.jpg

Чак пък нов ,това е от 2012 година
http://www.network54.com/Forum/79537/thread/1344046760/Chinese+Dragon+Pcp+bullpup
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
А за това дали Китайците копират и от къде мен не ме интересува щом ще мога да си купя даден продукт на много по ниска цена от това което се предлага за момента в Европа.

Огледай се, виж какви дрехи носиш, какви са ти маратонките и какъв телефон имаш в джоба си, лаптопа на който пишеш и каквото си помислиш 90% е Китайско и това без да говорим за КОМПРОМИС.
Точно за това казах,"прав си",но огледай се и ти...и погледни отвъд телефона,маратонките,лаптопа,келипира...заприличали сме на сиво гето в,което единственото шарено нещо е китайският ни монитор...
 

dberov

Редовен Потребител
От както се появи прототип на този булпап се пише по форуми за него и се търсеше информация за цена и се чакаше да излезе на пазара, интереса е голям и в Щатите особено след показването на много зарядния и полуавтоматичния вариант 2015-03-07_133651.jpg - цитат от форум.
....огледай се и ти...и погледни отвъд телефона,маратонките,лаптопа,келипира...

Не мога да асимилирам разсъжденията ти но щом си казал оставям на страна телефона, маратонките, лаптопа и да се върнем на темата. Не приемай разбора на мненията ти като заяждане, просто пиша това което аз мисля.
Цената на тази заготовка е добра,но сравнена с Крикета,ФХ,Гамо и т.н

Сравняваш SPA с Крикет, знаеш ли че аз (и не само) имам повече подобрения по Крикет от колкото shstanchev направи по PSA-то и второ, за мен всички пушки са заготовки и още не е произведена такава която да покрие моите капризни изисквания. Каквато и пушка да си взема аз ще променя по нея това което намирам като недостатък.
Не крия симпатията към тази марка, следя моделите които излизат и ако изкарат полу автомат в по големите калибри а цената е отново двойно по ниска от FX Revolution например то аз ще съм следващия собственик на пушка от тази марка.
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Днес пристигна цевта (от командировка до Русе).
Искам да се похваля с новата фаска :)
Браво Павка :bravo:
Слагам снимка "преди" и "след"Без име.png P3100472.JPG
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Върви фърли някое олово да видим дефекта де.
Възможно по-скоро и това ще стане.
Пуснах три сачми на терасата в чашкоуловителя с цел да тествам как влизат баракудите и дали шумът в следствие разпробиването на по голямо Ф-и на тапата на СМ-то ще се е увеличил!?
Две добри новини :) Баракудата влиза като у тях си (преди буквално ги наблъсквах в цевта) и няма разлика в звука посока нагоре.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Дойде време да обявя край на тунинга. Последната интервенция по цевта временно ме хвърли в ужас!
Уж за по-добро, пък групата се отвори отчайващо до 7-8см. на 50 метра. Оказа се че цевта мрази да я чистят... А любимата скорост е около 300 с JSB хеви. Прилагам снимков матриЯл. Вътрешният диаметър на черното кръгче на мишената на 25 метра е 15 мм.

71f68ebad0c1aa9b9b37ad97116b5f5b.jpg
71e05bd223d8eff68cd527a5593b6cb2.jpg
98724b493e9c4ac69070cac8eff98ef5.jpg
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
А сега на 80 метра стреля както преди на 50! АЗ доволен! [emoji106]

пп. Уточнение. Мишената на 78 метра я правих от шофьорската седалка подпрян на вратата. Ръмеше пролетно дъжденце, виждах си пулса в мишената и на увеличение х10 с лек ветрец... Не мога да си представя каква ще е мишената от рест на закрито с ЯКА оптика. [emoji481]
Пп. На пп. Тишината е прилична!
Един уличен пес стоеше на три метра от мишента и се осъзна да напусне района чак след втория изстрел [emoji1]
 
Последна промяна:

Niki

Редовен Потребител
А сега на 80 метра стреля както преди на 50! АЗ доволен! [emoji106]

пп. Уточнение. Мишената на 78 метра я правих от шофьорската седалка подпрян на вратата. Ръмеше пролетно дъжденце, виждах си пулса в мишената и на увеличение х10 с лек ветрец... Не мога да си представя каква ще е мишената от рест на закрито с ЯКА оптика. [emoji481]
Пп. На пп. Тишината е прилична!
Един уличен пес стоеше на три метра от мишента и се осъзна да напусне района чак след втория изстрел [emoji1]
Ама вторият изстрел в него или покрай него?
 

dberov

Редовен Потребител
Мишената на 78 метра я правих от шофьорската седалка подпрян на вратата. Ръмеше пролетно дъжденце, виждах си пулса в мишената и на увеличение х10 с лек ветрец... Не мога да си представя каква ще е мишената от рест на закрито с ЯКА оптика.

Много добра група като се вземе в предвид че е стреляно на малко увеличение и от шофьорската седалка.
shstanchev, и аз стрелям с ловджийска оптика на малко увеличение и съм сигурен че с мощна оптика Х40 или Х50 от маса всичко ще е на едно място дори да не е от рест.

п.п.
За поставяне на редуктор не си ли се замислял?
 

FreeMan

Редовен Потребител
За тези които питат - идат!
1х p10 .177 cal
1x cp1-m .22 cal

На 17-ти март. Изчаках си чакането ще стане почти месец! Да видим що за изделия ще дойдат.
Пищака е ясен - ако ми се занимава веднага се конвертира на ПЦП с облечена цев.
Ако цевта не струва - смяна с една на ФХ, може и да сваля калибъра ако действително дойде в .22.
Цилиндър - алуминиев аншутски, ще се прави куик-фил.
Скоростта ще я докарам на 245 с еднограмка на метан с късата лийпърска оптика или по-добре един мини ред-дот и... винаги с мен :). Ако е .177 ще е на 270м/с

Булпапа не знам и аз защо го взех - дадоха ми мострения подготвен за IWA, не знам какво са излагали :).
Едва ли ще ме впечатли след Крикета, но любопитството надделя.
Ако е в малкия калибър - 280м/с на метан с 0.67 ще е супер тихо и добре.

Полуавтоматичния май не е за пред хора или не беше готов за IWA. Нямали били.
Пищака PP700W също.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Булпапа не знам и аз защо го взех
Как за какво ти е? Правиш страхотни ревюта! Китайците не знаят каква 6-тица от тотото са нацелили.:cheers:


За поставяне на редуктор не си ли се замислял?

Мислех по едно време, но този вариант има плюсове и минуси.
+ повече изстрели в плато от 2-3 м.с.
- задължителен преразход, а помпя на ръка.
- при проблемен редуктор непредвидим по мощност първи изстрел!?
Доброволно се отказвам от плюсовете, за да нямам минусите.
Пушката има доволно количество изстрели в плато:
-15-20 в коридор от 2м.с. от 170-150 бара
-25-30 в коридор от 4м.с. от 175-135 бара
Поставих си задача за деня да проверя какво ще се получи на мишената в диапазона 200-100 бара и стрелба само на център. В случая започнах от 190 и малко след 115 спрях защото проектилите пропаднаха.
50 изстрела в 4см. убойна зона на 42 метра!!!
Картинката по-долу мисля е красноречива.
Това е "нестерилна" мишена, отново на открито и отново с лек пролетен дъждец и почти никакъв вятър само краткотрайни слаби пориви от дясно наляво. Беше ми първата и последната за днес. Разстоянието е 42 метра.
Изпитах огромно удоволствие от резултата. По моите очаквания и критериите ми за "работна пушка" това P12 ги презпълни!!!
IMG_20150315_110348.jpg
 
Последна промяна:

FreeMan

Редовен Потребител
При мен са най-накрая!!!
За тези които питат - идат!
Има добра новина има и лоша за П10!
p10 дойде в .22 cal а не в .117 :cheers:
Лошата новина е че е без пълнител и щуцер! :(
Може още да не са ги произвели. Сега ще им пиша да ги смъмря. Поне пратката с пълнителите (ако ги имат произведени) и щуцера (ако не го врътна при бай стругар) няма да се обмити тъй като ще е евтина и малка.
В началото си помислих че са ме прекарали с еднозарядния и много им се ядосах, тъй като кутията беше от П12 а и не видях че плочката се маха. Явно още не са произвели кутии за П10 :D
Това е може би първият 10 заряден булпап в Европа. Направен е за мострен за IWA и затова е със знака <F>.
Тъй като едва ли ще имам време да се занимавам - сигурно ще го пусна да се продава.

cp1-m .22 cal дойде перфектен, лек и красив. Останах приятно впечатлен.
Не знам дали ще имам време да го конвертирам в ПЦП - просто следващия месец ми е много малко свободното време, а ако имам време ще правя една FWB в 16j и тя ще изконсумира и малкото ми свободно време.
Пищака е с 3 барабана и е доста копиран от Бенджамина, но с подобрения. Има идеи които са добре приложени като плочка за единична стрелба с магнитче което също е краднато като идея.
Всичко прави впечатление за много добро изпълнение или поне на нивото на Бенджамина пищак който имах преди година. Браво на китайците - изненадват!

Ето и снимки които говорят много повече от думите.
D71_9884_1.jpg D71_9885_1.jpg D71_9890_1.jpg D71_9891_1.jpg D71_9892_1.jpg D71_9893_1.jpg D71_9894_1.jpg D71_9895_1.jpg D71_9897_1.jpg D71_9899_1.jpg D71_9901_1.jpg D71_9902_1.jpg D71_9903_1.jpg D71_9904_1.jpg D71_9905_1.jpg D71_9906_1.jpg D71_9907_1.jpg D71_9908_1.jpg D71_9909_1.jpg D71_9910_1.jpg D71_9911_1.jpg D71_9914_1.jpg D71_9915_1.jpg D71_9916_1.jpg D71_9918_1.jpg D71_9920_1.jpg D71_9923_1.jpg D71_9924_1.jpg D71_9925_1.jpg D71_9926_1.jpg D71_9928_1.jpg D71_9931_1.jpg D71_9932_1.jpg D71_9933_1.jpg D71_9935_1.jpg
Следва...
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Предполагам си пробвал дали барабана на пищака не става на пушката?
 

FreeMan

Редовен Потребител
Не става, първото нещо е което пробвах.
По малък е значително, както и при мародерите.
Много са копирали от там - но изглежда доста добре като за китайско.
Не съм ги отварял, а и не смятам преди да съм решил дали да ги правя.
 
Нагоре