Snow Peak AirGun - SPA P12, P10, M10, M11, M10, M20, M22, ......

Niki

Редовен Потребител
Добра стрелба,каква е разликата между Р10 и Р12,само прикладите ли?
 

FreeMan

Редовен Потребител
Добра стрелба,каква е разликата между Р10 и Р12,само прикладите ли?
Р10 е многозаряден, но още не са изработили барабаните. Всъщност тези които са изработили не са сполучливи и ще преработят концепцията.

Иначе за стрелбата на такова увеличение в сумрак и на открито - аз не го мога това :(.
На мен и х25 ми е малко.
 

lynx

Редовен Потребител
Снимки от Анди с Р10 - стреляно в сумрак, на полето, с увеличение под х10, 50 метра.
1.03, над 50j, увеличение х8, първите 5 изстрела на пушката
View attachment 52943
1.17, над 50j, увеличение х4, 6 изстрела :eek:
View attachment 52944
Перфектна пушка и майстор стрелец!
Китайците се завръщат на ринга със силен шамар по конкуренцията.
 

st_beer

Редовен Потребител
Китайците се завръщат на ринга със силен шамар по конкуренцията.
Проблема не е в пушките Рачо. Проблема е в главите ни. Хасана ,който бях направил на булпап ми вършеше същата работа като щуреца и на 50 м пак си правеше прекрасни групи.
Всички въздухарки си стрелят и са хубави,но ние сме много болни вече и гледаме на нещата с други очи и изисквания. Старая се това нещо да го надживея вече и за сега успявам като все още стрелям с заводския му вид на щуреца и съм се зарекъл ,че няма да го пипна да правя нещо по него ако не е свързано с неизправност. Надявам се да се отърся и оздравея от това коварно заболяване понеже то винаги ми е струвало пари :cheers::cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
Перфектна пушка и ...........
Китайците се завръщат на ринга със силен шамар по конкуренцията.

Една лястовица пролет не прави.
Нека не избързваме с изводите от първите две пушки а да изчакаме да пристигнат поръчаните от FreeMan и ако всички са като на Станчев и Анди шамара по конкуренцията наистина ще е силен, говоря предимно за булпапите защото цената им е два пъти по ниска от най разпространените маркови булпапи. Силно се надявам да не развалят качеството когато ги залеят с големи поръчки и трябва да спазват срокове.

Сега по темата.
Днес четох че полуавтоматичния булпап се очаква на цена от 800$ но информацията не е официална.
http://hodar.ru/post/25389/
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Е, нека Диян каже първо какво е правил по Китаеца и колко време му е отнело, за да стреля така...
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Били са, били са... Цяла плеяда от БАМ-ове които бяха точни копия на легендарни пушки за без пари.. Айде да не ги изреждам че ще почнат едни спорове :)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Последна промяна:

Plamenf26

Потребител
Тук има и колеги истински спортисти ,но никой не ходи с КОПИЯ...

Много просто, ако китайците направят копията толкова добри като оригиналите, то цените им ще бъдат много близки и никой няма да си купи китайска пушка, само защото е по-евтина с 50 долара. Но повечето обикновени потребители биха предпочели китайските пушки на половин цена от тази на оригиналите, защото предлагат добро съотношение цена-качество. Нека този който никога не е имал китайска да ме опровергае.
 

staz

Редовен Потребител
Интересна ми е системата Hammerless.
http://www.talonairgun.com/forum/viewtopic.php?t=11690
По това което чета, май са развили една стара руска /доколкото си спомням/ идея. Някой ако се сети къде имаше инфо да подскаже..

http://www.hubenairguns.com/about.html
Хубен щели да пускат първите бройки през месец юли. Само това успях да изкопча. Дори не ми отговориха в кои страни ще се появят първоначално...
 
Последна промяна:

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз лично съм имал БАМ40 в 5,5 а съм стрелял и с ТХ200 в 4,5. Не може да се каже че няма разлика, но тя е във финиша на приклада и малко по-добрата оксидация може би.. Като точност 5,5-цата ми беше страхотна. Янко от Монтана има 2 бр. Имат доста медали записани на сметката... Да не казвам че на Варминта на Ботево с на Янко пушката с която стрелях за 1-ви път бих една Диана в 4,5.. Доколкото съм имал досег и с другите пружинни Бам-ове, и те не отстъпват по точност на оригиналите си.. За цените няма смисъл да сравняваме един Армс ТХ200 с БАМ за 300 лв.
 

andi

Редовен Потребител
В мен е мострената бройка /многозаряден булпап Р10, в калибър 5,5мм/ от изложението в Германия. Купи си я мой приятел и аз трябваше да я накарам да стреля. Това, че е 1-вата произведена и мострена бройка, е малко като да купиш прасе в чувал.
Сега нещата, които ми направиха впечатление:
-добра визия и добре обработена и лакирана дори отвътре дървения (нищо общо с снимките на Станчев).
- спусъкът си е правен за булпап и тягата работи с обръщане.
- явно са бързали да я събират и за да са сигурни, че влизат в ограничението от 7дж при германците, пушката като дойде "стреляше" с 80м/сек. с 1,03гр. чашка, около 3дж.
- какво ми направи първо впечатление, много трудно зареждаше, пружината на ударника беше много мека, но въпреки това се зареждаше сравнително трудно, а за да заключи в задно положение ударника се изискваше огромно усилие. При движението на пред дотиквачът също се движеше трудно.
- разпробих трансферпорта и смених бойната пружина, скоростта стана 240 м/сек, но зареждането на ударника стана почти невъзможно - с огромно усилие и зацепването на спусъка не беше всеки път еднообразно или много плътно и прилагаш огромно усилие върху спусъка или много леко на границата на самострела. Започнах да гледам по внимателно и видях, че има накриво сглобена цев и накриво сглобен боен клапан. Поработих върху трансферпорта на цевта, направих нов боен клапан с по-голям дебит, с нова пружина.
- наложи се промяна по цевната кутия, с цел да облекча малко зареждането.
- оригиналният ударник беше много тежък, над 150гр. - олекотих го малко и му промених много формата, за да може бойният зъб да зацепва по лесно и еднообразно както и увеличих хода му.
- много време ми отне да настроя спусъка, но може да се постигне доста добър резултат- като лекота и ход, - след промените по ударника, да видим колко време ще задържи тези настройки.
- предпазителят е разположен на удобно място пред спусъка, но ходът му е много стегнат и е мноооооого шумен.
- уивър шината е сравнително къса и сравнително назад, т.е. пълноразмерни оптики могат да се слагат с уговорки.
- плочката за единична стрелба, с която дойде пушката е удобна, но трябва да се внимава да не се мръдне настрани, защото фиксацията й не е категорична.
- модерът се справя много добре със задачите си.
- общото тегло на пушката не е много голямо.
- усеща се много добре балансирана.
- задтилъкът няма възможност за регулиране .
- резервоарът със сигурност не е титаниев, както се коментираше - алуминиев е с леко жълтениката анодация.
- цевта е отделна тема, дълга е 50см и изглежда ужасно отвътре. Средна като качество цевна фаска и брутална или по скоро никаква входна - сачма прекарана с шомпол излиза като стъргата със струг без никакъв помен от нарези. Когато бутна чашката отпред и преди да стигна ръба на входната фаска я върна обратно, тогава се появяват нарези с много груби следи, опитал съм се да направя снимки.
- всички ръбове по железарията отвътре и отвън нямат и помен от фаска и са доста грубо работени.
Като краен резултат постигнах много приятен спусък. На хроновите тестове вкъщи постигнах много добро плато на въздух и на метан. Монтирах компактна оптика на Липърс 4-16х44. Убедил съм се, че тези модели стоят прекрасно на Булпапи.
Цялата работа по пушката ми отне повече от две седмици, много часове сглобяване и разглобяване, много тестове и много висене при стругаря. Оказа се, че на тази бройка манометъра изпуска. Събота вечерта, когато реших, че съм приключил с настройките излезнах да я прострелям на хартия. С оглед качеството на цевта, не храних никакви надежди, но просто след толкова хвърлена работа, ми беше интересно какво ще се получи. Беше вече доста късно и се смрачаваше. Имах време да пусна само 21 сачми. Имам направен стенд за монтиране на оптики и тръгнах да стрелям направо на 50м, като групата беше само на 3см от прицелната точка. В бързането по пътя грабнах един кашон и драснах кръстове с някакъв маркер. Първата група от 5 изстрела стрелях на увеличение 8 пъти, като изобщо не си виждах попаденията в сумрака. Когато отидох до мишената ми се обърнаха представите за тази пушка, дупката беше около 1см. После пуснах още 3 групи на увеличение 4х в тъмното с различни сачми и когато отидох да прибирам картона отново бях изненадан от перфектните групи. Скоростта беше около 300м/сек. На снимките, които ще публикувам се вижда с кое Джи ес би е стреляно и с какъв субкалибър. Като дори не съм се старал особено, защото бях убеден, че цевта трябва да се сваля, за да се лекува. Като сложа здрав манометър ще продължа тестовете.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
IMG_5918.JPG снимки на 2 чашки 1,175 - едната прекарана през цялата цев . другата не е минала през ръба на входа - още не мога да повярвам как тази цев стреля толкова добре o_Oo_Oo_O
Собственика нетърпелив и дойде с мен -преди стрелбата му показвам чашките и обяснявам , че моята работа съм я свършил : перфектно плато - 60 шота от 290-300-290 с 1,175 - обаче с тази цев няма да стане точността . След 21 шота пред него , хич не иска да ми вярва , че цевта трябва да се "лекува" :-[:-[:-[:-[:-[
 

Attachments

  • IMG_5904.JPG
    IMG_5904.JPG
    185 KB · Прегледи: 73
  • IMG_5911.JPG
    IMG_5911.JPG
    175.4 KB · Прегледи: 85
  • IMG_5913.JPG
    IMG_5913.JPG
    146.2 KB · Прегледи: 72
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
- резервоарът със сигурност не е титаниев, както се коментираше - алуминиев е с леко жълтениката анодация.
Анди, титаниевия резервоар който коментирахме е на Huben K1 а не на Р10 :cheers:

Гледайки ТАЗИ чашка много ми прилича на тая която постна Павката ТУК. Според мен дулната фаска си е задължителна за всяка цев с редки изключения и тая на проходния отвор при SPA също.
 
Последна промяна:

FreeMan

Редовен Потребител
Ако тази пушка стреля така на 50м, на открито, в сумрак, на увеличение х4 и по нещо дето не се вижда ... не бих и пипал фаските ако ще и на макарон да изглежда!
Анди простреляй пак на светло и на х14 да видим как е.
 

andi

Редовен Потребител
Чакам да и сложа маномометър и да ми направят по-подходяща пружина на ударника и ще стрелям още - ако няма вятър ще я видя и на 100м .
Ето я и с засега единствената в БГ 4-16х44 20150411_200059.jpg IMG_5920.JPG
 

Attachments

  • 20150411_200125.jpg
    20150411_200125.jpg
    207.8 KB · Прегледи: 78
  • 20150411_200138.jpg
    20150411_200138.jpg
    189.7 KB · Прегледи: 78
  • IMG_5919.JPG
    IMG_5919.JPG
    39.7 KB · Прегледи: 84
  • IMG_5922.JPG
    IMG_5922.JPG
    42.4 KB · Прегледи: 78
  • IMG_5923.JPG
    IMG_5923.JPG
    43.8 KB · Прегледи: 77

andi

Редовен Потребител
Вече е на собственика на Р10 . Закупена е от http://www.sotisbg.com/Product/Products?directoryId=682
там имам отстъпка , а оптиките и монтажите идват от Канзас (за американския пазар са )
Само една бройка беше , за нея говорих на Пето .
 
Нагоре