Моят автомобил.

Dominus

Редовен Потребител
Това съм го чувал, но си мисля, че ако се появи проблем ще е време за смяна и на СК.
Дето се вика - след дъжд качулка или пък след сватба булка :lol:
СК най-вероятно е като твоята. Нямам грижи, нямам и никакви забележки към нея, но струва ми се че ако го сменя ще бъда по-спокоен.
 

petkof

Редовен Потребител
Четох, четох из интернет и така и не открих еднозначен отговор еле пък подкрепен с аргументи на въпроса: е ли редно да се сменя масло на ръчна скоростна кутия и ако да, на какъв пробег :-[
Има ги и двата варианта.Съществуват модели скоростни кутии, на които не се сменя маслото и други, при които то се сменя през определен период, който обикновенно се измерва в години.Начина на обслужване или необслужване на дадена скоростна кутия е заложен още в проектирането и начина на изработка.За да разбереш какъв е той трябва да питаш в оторизиран сервиз или да търсиш инфо за конкретен модел кола с конкретен двигател и трансмисия.По лесно е с номера на шасито, ако колата е в оригиналния си вид от завода където е произведена.Възможно е да има промяна в модела на маслото вследствие на поява на по-добро такова.Ако питаш за Пежото, мога да ти дам телефона на много опитен монтьор на Пежо, който ще ти каже какво се полага и кога.:cheers:
 

big_dragon

Редовен Потребител
......
СК най-вероятно е като твоята. Нямам грижи, нямам и никакви забележки към нея, но струва ми се че ако го сменя ще бъда по-спокоен.
Моята е 407 2.0 HDI с 6 скорости.
Ако е за спокойствието действай, само гледай да сложиш нещо качествено, да не стане уит....
Вместо да изпишеш вежди, да извадиш очи.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Четох, четох из интернет и така и не открих еднозначен отговор еле пък подкрепен с аргументи на въпроса: е ли редно да се сменя масло на ръчна скоростна кутия и ако да, на какъв пробег :-[
По книжка смяната на моята я дават на 50 000 км. или 2 г., което първо настъпи.
Смятам да се придържам към препоръките на производителя.
От друга страна на предишната ми за 10 г. съм сменил само скоростната кутия .....веднъж.:D
 

apapazov

Редовен Потребител
Жена ми кара Пежо 407 2.0 ХДИ
Купи го чисто ново от Пежо.
Колата е на 300000км в момента
Маслото в скоростите го смени заради протекъл семеринг на около 200000 и дотогава нямаше проблем като трудно включване или виене
 

sts1969

Редовен Потребител
Четох, четох из интернет и така и не открих еднозначен отговор еле пък подкрепен с аргументи на въпроса: е ли редно да се сменя масло на ръчна скоростна кутия и ако да, на какъв пробег :-[
Сменил съм до сега 4 автомобила коренно различни по марка и народност. Единственото масло на скоростна кутия което съм сменил беше на Хондата ми (Хонда Сивик) защото по каталог маслото на скоростната кутия (с ръчни предавки) е 10W40...тоест доста по-рядко от трансмисионно масло.
 

big_dragon

Редовен Потребител
На конкуренцията в България и викат: картел

Цени на горива – 08.10.2014

Публикувано на 08/10/2014

lukoil-logo.png
omv-logo.png
shell-logo.png
eko-logo.png
rompetrol-logo.png
gazprom-logo.png

Дизел 2.55 2.55 2.55 2.55 2.55 2.55
Пропан Бутан 1.16 1.16 1.16 1.16 1.16 1.16
Бензин A 95 2.50 2.50 2.50 2.50 2.50 2.50

ПП Нещо не се получи с форматирането
http://b4b.bg/цени-на-горива-08-10-2014/
 

go_panch

Потребител
Интересно е че в Стара Загора на изхода за стария път към София има 3 бензиностанции OMV, Shell и EKO.
Последните два пъти като ходя до там нафтата в цяла България е 2.55 а там е 2.32 на OMV и 2.35 на другите две.
Скъпата нафта е като по другите бензиностанции.
 

rifle

Потребител
А в Пловдив на бензиностанцията в домостроителния,от нова година до сега нафтата е 2.20лв.
 

Niki

Редовен Потребител
Цените в Ст.Загора наистина са такива,както казва Гопънч/абе ,т къде ги измисляте тия имена/
 

petkof

Редовен Потребител
А в Пловдив на бензиностанцията в домостроителния,от нова година до сега нафтата е 2.20лв.
Във Варна от поне две години има бензиностанции с по 2 лв. за литър нафта и вече почти всичките им клиенти са сменили основни възли от горивните си системи,струващи поне толкова колкото направената икономия,а в някои случаи много повече.
 

barbaron

Редовен Потребител
На всякъде има... Нафтата е истинска, само дето няма добавки и цената им излиза с играта с ДДС-то. Аз лично не съм зареждал и не бих си позволил точно поради аргументите които petkof е изброил
 

Propar

Потребител
Решил съм да си сложа затъмнено фолио на стъклата/ задни странични и централно / . Някой знае ли до колко процента е разрешено затъмняването ? Гледам че се предлага в различни проценти на затъмненост . Кое ще е най практично Пропускливост на светлина : 5% 15% 20% 35% . Ще пазарувам от http://www.bestauto.bg/40-автомобилно-фолио-за-стъкла
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
При мен слагаме обикновено 80, 85 или 92 % според желанието на клиента. Не се лъжи да слагаш евтино фолио, променя цвета си от слънцето и след време се набръчква. Смених 10-на марки, докато нацелим що годе качествено, но за един Форестър например от него отива нето за около 150 лв фолио. И ролките са широки поне 1,6м. По-добре намери да ти отрежат от голяма ролка. Трябва също да се спазва много точно технологията при полагането и особенно да се почистят много добре и няколко пъти стъклата от вътре но и отвън, защото кривината се постига като се положи от външната страна на стъклото и с пистолет за горещ въздух се термоформова. За да стане всичко както трябва, на 2-ма опитни монтажници задно стъкло+ две задни врати и две малки стъкла зад вратите им отнема 2-2,5 часа. От страни изглежда много лесна работа, но си има тънкости и изисква спец. инструменти, умения и търпение.
 
Последна промяна:

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Приятелю вземи си на 3М. Тези които визираш след 2-3 години стават светли и след още 5-6 години все едно нямаш.
 

sts1969

Редовен Потребител
Решил съм да си сложа затъмнено фолио на стъклата/ задни странични и централно / . Някой знае ли до колко процента е разрешено затъмняването ? Гледам че се предлага в различни проценти на затъмненост . Кое ще е най практично Пропускливост на светлина : 5% 15% 20% 35% . Ще пазарувам от http://www.bestauto.bg/40-автомобилно-фолио-за-стъкла
Имай в превид че нощно време през тях нищо не се вижда, и за пътниците от зад е доста некомфортно.:cheers:
 
Нагоре