Моят автомобил.

mdinkov

Редовен Потребител
Компютрите никога не показват реалния разход.Истината е само пълно-пълно.
вярна е , повечето пъти хората са фенове на дадена марка и говорат със сърце не с разума , ако една голяма лимузина с големи гуми гори 6 на сто то мойта малолитражка гори 2 на сто . И най ми е интересно в нашия форум всеки може да ти каже какъв расход ще даде пушката ако слажиш съчма по тежка с един грам на еднаква скорост но 1 000 000 грама се пренебрегват когато става дума за коли , все едно тук физичните закони не важат .
 

petkof

Редовен Потребител
barbaron написа:
petkof написа:
Понеже по-назад в темата се споменаваше,че доста хора търсят BMW 713 d , ;) , могат вече да се радват и да събират за новото i8 1.5 d, с разход 2,1 л. на 100 км., и мощност... 362 алаши! ;) Кой не верва да зубри тук!
http://auto.yandex.ru/bmw/i8/20173142
http://auto.yandex.ru/bmw/i8/20173142/specs

Който си го купи, да внимава като казва какво кара, че да не му набият табаните някъде!!! ;) ;) ;) :lol:
П.П. Понеже звучи твърде оптимистично за БМВ,се поразтърсих за повече информация относно разхода, и се оказа, че не е това,което заявяват производителите. :eek: :(
http://www.drive.ru/drive-test/bmw/53e3df8595a6560afe8b456a.html
Тук има публикуван реален тест, с реален автомобил и резултата за разход е:"А вот заявленный расход — около двух литров на 100 км — далёк от реальности. Даже притом что наш маршрут пролегал в основном по автострадам, борткомпьютер не показывал менее семи с половиной литров на сотню."
Превод не мисля,че е нужен!

Извинявам се на форума,за подвеждащата информация! :pardon:

petkof, не те познавам ама ти гарантирам, че ако някакси станеш собственик на едно БМВ, друга песен ще запееш...

и за да не съм голословен, ще спомена само някои факти за БМВ (марката, която ще сменя при следваща покупка).

Карам БМВ от 1995-та година (за пръв път) - 315 "акула".
350 000 след това имам на Е36 - 316и (102коня) - реално я продадох на 550 000км...
130 000 имам до тук на Е90 - 320Д (163коня) - до тук реално колата е на 330 000км. (и да кажа за разхода - 5,22/100 - смесено, зимно, лятно с климатроникс багажи с хора .... даже и с лъжите които ми правят лукойл в колонката.... абе за 3-4 години добра експлоатация)...

И да кажа за тоя борд комп. 2 думи...... Мога да го наглася да показва 2/100 разход... Трябва само да сменя константата в "скритото меню"(при БМВ го има не знам за другите марки, щото няколко съфорумци вече ме питаха при предходно споменаване).... Ама няма да го правя - целта ми е да ми показва реално, а не да ме вкарва в заблуда.

Успех и късмет от мен!
barbaron, минал съм през много БМВ-та.
Първото беше на комшията.Това.
bmw_isetta_open.jpg

Карахме го като деца из квартала.Много се чупеше и добре,че баща му беше добър механик. :)
През 1992 мой приятел взе Е21 318i.
4391760_f1024.jpg

Тогава имах Москвич 408 с два правоъгълни фара! :D Взех бавареца да го разкърша и установих,че върви като московчанина! :eek: Прегледа показа,повредена помпа на инжекциона.Не можем да я ремонтираме и няма от къде да вземем друга.Решението:карбуратора от Москвича захранен от ел.подкачаща помпа от ЗАЗ.След един резервоар бензин и два дни настройки на карбуратора,бавареца фърляше чакъл от асфалта на 30 м. назад и гореше 10-11 на/100 при наще издевателства! ;)
След 3-4 години брат му на тоя взе Е32 735i, и тогава почна голямата е.ня! ;) То не бяха скоростни кутии, ауспуси, компютри,гарнитура на главата,термостати и т.н.
1989-bmw-735i.jpg

От тогава до сега мои познати карат БМВ-та /аз не бих си купил/ и имам доста наблюдения.Като почнеш от Трета серия 2011 и стигнеш до M6 G-POWER.
Тази марка коли ми харесва, но не са подходящи за моето каране и изискванията ми към кола, затова не си купувам такава. :cheers:
 

barbaron

Редовен Потребител
petkof, зачепкахме се за марката, ама няма смисъл - "на вкус и цвет товарищ нет!" А пък и от "чужда лоза си пил вино" - това исках да ти кажа.
 

petkof

Редовен Потребител
Не се чепкам с никой и нямам намерение да го правя.Понеже явно правиш погрешни заключения относно опита ми с тази марка, реших да споделя една много малка част от него.Поздрави.
 

hlapeto

Потребител
petkof написа:
barbaron написа:
petkof написа:
Понеже по-назад в темата се споменаваше,че доста хора търсят BMW 713 d , ;) , могат вече да се радват и да събират за новото i8 1.5 d, с разход 2,1 л. на 100 км., и мощност... 362 алаши! ;) Кой не верва да зубри тук!
http://auto.yandex.ru/bmw/i8/20173142
http://auto.yandex.ru/bmw/i8/20173142/specs

Който си го купи, да внимава като казва какво кара, че да не му набият табаните някъде!!! ;) ;) ;) :lol:
П.П. Понеже звучи твърде оптимистично за БМВ,се поразтърсих за повече информация относно разхода, и се оказа, че не е това,което заявяват производителите. :eek: :(
http://www.drive.ru/drive-test/bmw/53e3df8595a6560afe8b456a.html
Тук има публикуван реален тест, с реален автомобил и резултата за разход е:"А вот заявленный расход — около двух литров на 100 км — далёк от реальности. Даже притом что наш маршрут пролегал в основном по автострадам, борткомпьютер не показывал менее семи с половиной литров на сотню."
Превод не мисля,че е нужен!

Извинявам се на форума,за подвеждащата информация! :pardon:

petkof, не те познавам ама ти гарантирам, че ако някакси станеш собственик на едно БМВ, друга песен ще запееш...

и за да не съм голословен, ще спомена само някои факти за БМВ (марката, която ще сменя при следваща покупка).

Карам БМВ от 1995-та година (за пръв път) - 315 "акула".
350 000 след това имам на Е36 - 316и (102коня) - реално я продадох на 550 000км...
130 000 имам до тук на Е90 - 320Д (163коня) - до тук реално колата е на 330 000км. (и да кажа за разхода - 5,22/100 - смесено, зимно, лятно с климатроникс багажи с хора .... даже и с лъжите които ми правят лукойл в колонката.... абе за 3-4 години добра експлоатация)...

И да кажа за тоя борд комп. 2 думи...... Мога да го наглася да показва 2/100 разход... Трябва само да сменя константата в "скритото меню"(при БМВ го има не знам за другите марки, щото няколко съфорумци вече ме питаха при предходно споменаване).... Ама няма да го правя - целта ми е да ми показва реално, а не да ме вкарва в заблуда.

Успех и късмет от мен!
barbaron, минал съм през много БМВ-та.
Първото беше на комшията.Това.
bmw_isetta_open.jpg

Карахме го като деца из квартала.Много се чупеше и добре,че баща му беше добър механик. :)
През 1992 мой приятел взе Е21 318i.
4391760_f1024.jpg

Тогава имах Москвич 408 с два правоъгълни фара! :D Взех бавареца да го разкърша и установих,че върви като московчанина! :eek: Прегледа показа,повредена помпа на инжекциона.Не можем да я ремонтираме и няма от къде да вземем друга.Решението:карбуратора от Москвича захранен от ел.подкачаща помпа от ЗАЗ.След един резервоар бензин и два дни настройки на карбуратора,бавареца фърляше чакъл от асфалта на 30 м. назад и гореше 10-11 на/100 при наще издевателства! ;)
След 3-4 години брат му на тоя взе Е32 735i, и тогава почна голямата е.ня! ;) То не бяха скоростни кутии, ауспуси, компютри,гарнитура на главата,термостати и т.н.
1989-bmw-735i.jpg

От тогава до сега мои познати карат БМВ-та /аз не бих си купил/ и имам доста наблюдения.Като почнеш от Трета серия 2011 и стигнеш до M6 G-POWER.
Тази марка коли ми харесва, но не са подходящи за моето каране и изискванията ми към кола, затова не си купувам такава. :cheers:

"Ето това чукане чаках!"
;) ;) ;)
Няколко неща :
1.Добре е да познаваш Petkoff!
2.Москвич 412 е поразително близък с един от цитираните модели на Б-ъ М-ъ В-ъ.
3.Това , че има табелка с перки "BMW" по никакъв начин не позволява на един автомобил да заобикаля физичните закони.

:cheers:
 

barbaron

Редовен Потребител
Ето към това съм се насочил като "следващия ми автомобил". За да няма чудене - Мерцедес CLA 220.Колата е нафтова и има 170 коня под капака ама дърпат отпреде. Ами така де.... отказахте ме от тия проклети бе ем вета... ;) ;) ;)... Сирьозно Ви обещавам повече да не си купувам такава зла марка като БМВ!!!
 

Attachments

  • BBM.jpg
    BBM.jpg
    80.5 KB · Прегледи: 44

petkof

Редовен Потребител
Явно правилно си се ориентирал, защото специалистите му предричат бъдеще на бестселър,което си е видно от параметрите и качествата му.
http://topgear.bg/?go=article&p=detail&tg_articleId=3926&num=11&scrollPos=0&_t=486
С удоволствие забелязах, в тази статия,че конкурент му е Ситроен DS5,който аз много харесвам и обмислях да го купувам,но липсата на хидропневматично окачване и вариант само с ДВГ без ел.мотор и батерии тогава, ме отказа.DS5 е шедьовър на съвременния дизайн на автомобили! :cheers:
http://www.netcarshow.com/citroen/2012-ds5/800x600/wallpaper_43.htm
 

Termina4

Потребител
Аз съм се насочил към Шкода и по специално Octavia 2.0 TDI ще се поръчва нова и ще се кара предимно извънградско
Харесвам големия багажник, пъргавия мотор и простора в купето
 

sts1969

Редовен Потребител
Termina4 написа:
Аз съм се насочил към Шкода и по специално Octavia 2.0 TDI ще се поръчва нова и ще се кара предимно извънградско
Харесвам големия багажник, пъргавия мотор и простора в купето
Комбитата им също са много хубави и практични :cheers:
 

g1905

Потребител
От няколко дни не мога да отварям форума на Рено. Излиза някаква друга страница. При вас как е?
 

g1905

Потребител
Много благодаря за този изключителен отговор, но явно се е върнал.
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Четох, четох из интернет и така и не открих еднозначен отговор еле пък подкрепен с аргументи на въпроса: е ли редно да се сменя масло на ръчна скоростна кутия и ако да, на какъв пробег :-[
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Четох, четох из интернет и така и не открих еднозначен отговор еле пък подкрепен с аргументи на въпроса: е ли редно да се сменя масло на ръчна скоростна кутия и ако да, на какъв пробег :-[
Не е задължително, но е препоръчително. Аз сменям маслото на моята през една смяна на маслото на двигателя.
П.П. Голфо Четвъртия е с проблемни скоростни кутии. И те за това...
 

boceto84

Потребител
Аз знам че се сменя на 30 хил.км. Когато си взех колата не го смених и на следващата зима буквално ми "замръзна" скоростната кутия.След смяната до сега(вече 6 год.) съм го сменил 3 пъти и нямам проблем.
 

big_dragon

Редовен Потребител
Четох, четох из интернет и така и не открих еднозначен отговор еле пък подкрепен с аргументи на въпроса: е ли редно да се сменя масло на ръчна скоростна кутия и ако да, на какъв пробег :-[
Зависи от автомобила.
На моят маслото на СК не се сменя до живот ако няма проблем.
Във фирменият сервиз само поглеждат нивото и на външен вид и толкова...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Винаги е по препоръки на производителя, като има допълнителни фактори, свързани с експлоатацията, заради които се намаляват интервалите на обслужване. Има производители, които слагат висок клас масла дори и на ръчни ск. кутии, и съответния период на обслужване е голям. От спецификите на маслото, ако се знае какво е(най-често е 75W90) ако не е достигнат пробега(60000 км обикновено), препоръката е на 48 месеца.
 
Нагоре