Umarex T4E HDX 68 40j

Ivanov_bg

Новодошъл
Здравейте!
Искам да питам някой има ли въпросната пушка?
Гледах доста клипове в ютуб за нея.
Доста по-мощна е от револвера,но така като гледам ,има един много голям недостатък.
Няма същия механизъм ,като на револвера ,който позволява бутилчицата да стои вътре в него и само при нужда да я спукаш,за да е готов за стрелба.
При пушката се използват бутилки със сгъстен въздух от 88гр.
Като се навие въпросната бутилка,може ли да стои така в готовност или трябва да се използва и да се махне?
Ще стане ли нещо на пушката ,ако стои няколко дни без да се махне бутилката?
 

Attachments

  • Screenshot_2024-01-21-08-58-12-873_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-01-21-08-58-12-873_com.android.chrome.jpg
    77.5 KB · Прегледи: 29
  • Screenshot_2024-01-21-09-10-22-643_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-01-21-09-10-22-643_com.android.chrome.jpg
    51.9 KB · Прегледи: 28

lynx

Редовен Потребител
Както пистолета, така и пушката за съжаление не работят със сгъстен въздух, а с капсули СО2.
Пистолетът е с малките капсули като за сифон за газирана вода, а пушката е с бутилчиците от 88гр.
Повечето от нас са ги гледали клипчетата в Тубата, някои от тях са интересни.
При повечето СО2 пистолети не е добра идея да стои с поставена капсула, защото скоро газта изпуска бързо.
Имат едни уплътнения, които служат за свръзката между капсулата и пистолета и би трябвало периодично да се подменят.
Но тъй като не се намират лесно тези пръстенчета, а и при някои пистолети се сменят по-трудно хората си карат с оригиналното уплътнение и като се изхаби настава неприятен период за търсене на решение и заместители на прочутото уплътнение.
При пушката вероятно проблема ще е същия като с пистолетите. Но на някои от по-фирмените пистолети и пушки се продават пръстенчета и се намират по-лесно. Ако си решил да взимаш пушката, потърси първо информация как стоят нещата с този стар проблем.
Възможно е от Умарекс да са измислили някакво ново решение.
Пушката ще е добра, ако някой с познания и присади резервоар за въздух от ПЦП пушка.
СО2 не е много добро при студено време, скоростта на студено спада фрапиращо надолу.
 

Ivanov_bg

Новодошъл
Револвера го имам и е направен удобно!
Оставяш капсулата вътре и когато решиш натискаш бутона в долната част на дръжката и вече е готов за стрелба.
Пушката може да се настрои да се ползва с малките 12грамови бутилки,но тогава мощността пада на половина.
Харесал съм я и единственото ,което ме спира да я взема е това ,че не мога да я оставя с капсулата и преди да реша да стрелям да я спукам и да е готова.
Всеки път се навива новата капсула и после трябва да се маха.
Та надявах се да са го измислили от Umarex и да има възможност да стои и така няколко дни,под налягане.
 

NIKOLOV44

Новодошъл
Револвера го имам и е направен удобно!
Оставяш капсулата вътре и когато решиш натискаш бутона в долната част на дръжката и вече е готов за стрелба.
Пушката може да се настрои да се ползва с малките 12грамови бутилки,но тогава мощността пада на половина.
Харесал съм я и единственото ,което ме спира да я взема е това ,че не мога да я оставя с капсулата и преди да реша да стрелям да я спукам и да е готова.
Всеки път се навива новата капсула и после трябва да се маха.
Та надявах се да са го измислили от Umarex и да има възможност да стои и така няколко дни,под налягане.
Здравейте,
И аз имам интерес от пушката, но ме заинтересува и револвера който имате, моля да споделените Вашия модел за да го разгледам.
Благодаря
 

Ivanov_bg

Новодошъл
Револверът ми е Umarex hdr 50, направих му и лек тунинг ,но не го усетих по-мощен след тунинга.
 
Нагоре