SUMATRA by Eun Jin

vanko

Редовен Потребител
Ralfi написа:
понеже щампованите букви не са оксидирани. Цевта е била първо оксидирана, после щампована.

Ей това ме съмни най много,не че си направил снимката с фотошопа.Що се отнася до гравюрите Даниел го каза много точно.Всеки може да си напише каквото си иска на цевта,дори и да не разбира ще си плати и пак ще го направи,пушката си е негова.При нас явно всичко ще се изясни ако всеки си разглоби пушката,свали мерника,и постне снимка (което трудно ще стане) Цевите пак ще кажа са много качествени където и да са произведени :yes: Не виждам драма в спора.
 
A

Anonymous

Гост
Ей сега ще сложим крй на спора, разглобявам втората суматра внесена в Бг. и слагам снимки.

Сори няма снимки защото нищо не пише, нито по цевта нито по капака на цевната кутия, единствената гравюра е на сер. номер и калибъра това е по моята Гега.
 

Loki

Потребител
Това даже не е и гравирано, а точкувано на някъв елементарен принтер за маркиране на детайли.. :-\
Абсолютно не вервам квото и да пише на цевта на Суматрата... На моя Еваникс цевта си беше корейска и доста качествена!
 

Вячеслав

Потребител
На последната снимка ясно си личи 1че едното е щампа ,другото е допълнителен надпис. ако някой поиска може да си инкрустира и името на Б.Б. на цевта и да я пусне като негова предишна собственост ;) Неспоря дали цевите са немски ,но и така да е явно е лимитирана бройка. На моята непише нищо ,но си стреля като немска. е поне за сега експериментите са до 50 метра събрани в желязно левче диаметър. Може би ако имаше надпис щеше да стреля по-добре. Незнам. ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
Лично аз не успорвам качествата на цевите нито на Суматрата нито на Хасаните.
Самите пушки са се доказали щом се копуват толкова и отдавна не са екзотика в България!
Просто не вярвам в надписа "Made in Indonesia"
...или пък- Чепърлянци....
 

Grimit

Потребител
Чие производство е , няма никакво значение щом като чашката отива точно там където искам ! :yahoo:
 

Yasho

Потребител
на цевите няма ЛВ но имах забавена доставка с 2 месеца и поради опасения различни се наложи да проверявам дали наистина проблема е в забавени цеви от ЛВ Германия,да оказа се така,отговора беше наистина че има поръчка от корейците която по някви си причини се е забавила,става въпрос за 6.35 за 5.5 не твърдя


п.п а и с тях си пишем често едва ли имат няква полза да си лъжат представителите какви са цевите
 

kaloqn

Новодошъл
Yasho написа:
на цевите няма ЛВ но имах забавена доставка с 2 месеца и поради опасения различни се наложи да проверявам дали наистина проблема е в забавени цеви от ЛВ Германия,да оказа се така,отговора беше наистина че има поръчка от корейците която по някви си причини се е забавила,става въпрос за 6.35 за 5.5 не твърдя


п.п а и с тях си пишем често едва ли имат няква полза да си лъжат представителите какви са цевите
Абсолютно съм склонен да вярвам . За мен въпроса вече е в друга светлина Благодаря. Цитирам Yasho: !!!!('на цевите няма ЛВ ')!!!! подразбирам : НАЯМА ЩЕМПЪЛ на цевта
 

vanko

Редовен Потребител
Yasho написа:
се наложи да проверявам дали наистина проблема е в забавени цеви от ЛВ Германия,да оказа се така ......едва ли имат няква полза да си лъжат представителите

Спорът до някъде е разрешен :yes: само трябва да се разбере ако са изработени в Германия,задължително ли трябва да имат щемпъл?
 

DANNY

Редовен Потребител
Даже и в писмата на Яшо които показваше преди време никаде не се използва името Лолтър Валтер!
Тогава пишеше, че поръчката се бави заради доставка от Германия!
Поне до колкото аз помня.
Още тогава търсихме някъде да се споменава официално, че пушките са с ЛВ цеви. Никъде не се намери!
Не е намерено и до днес официално да го пишат както другите производители го слагат на видно място!
Самите ЛВ цеви са повод за гордост и гаранция за качество!
Clip-2.jpg
 

kaloqn

Новодошъл
cilindura написа:
Колеги, забравете Хатсанските цеви. От около 20 цеви преминали през ръцете ми, една единствена беше що годе читава, но пък качеството на стоманата от която е направена е отврат ( халва ). На моята Суматра цевта й не е червеникава, но пък е Валтерска. След като се свали мерника на участъка от цевта, върху който е бил разположен, има надпис Карл Валтер Спортвафен ГМБХ. ;)
 

Yasho

Потребител
значи вижте одговора който получих за забавянето беше от ЛВ германия несъм сигурен дали пазя писмото т.е ЛВ потвърдиха че пращат цеви на корейците



п.п а дори да ства въпрос за заговор между корейците и лв,-което много ме съмнява,цевите са добри,колкото до фаските,почти всички производители на цеви ги изпращат необработени завода си ги стругова фрезова и т.н поне суматрите са така
 

lynx

Редовен Потребител
Ралфи, производителите на пушки не пропускат в рекламите и брошурите да си рекламират стоката.
Фактът че една пушка е с ЛВ-цев е отлична реклама на пушката и не може да не се отбележи.
Няма смисъл да се изографисва това по самата пушка....
rangerg.jpg

Но ако някой производител си позволи да напише в каталога, че пушката му е с ЛВ-цев и ако това не е вярно, съм сигурен че ще го осъдят да плати много сериозни суми, които ще надскочат многократно реализираните печалби от лъжливата реклама.
:offtopic: ;)
А жълтурковците може да са забавили пратката, защото са чакали от Германия спусъци от Аншутц, клапани от завода на Федербал или каубойските приклади от завода на Вайраух. ;)
 

Yasho

Потребител
lynx написа:
Ралфи, производителите на пушки не пропускат в рекламите и брошурите да си рекламират стоката.
Фактът че една пушка е с ЛВ-цев е отлична реклама на пушката и не може да не се отбележи.
Няма смисъл да се изографисва това по самата пушка....
rangerg.jpg

Но ако някой производител си позволи да напише в каталога, че пушката му е с ЛВ-цев и ако това не е вярно, съм сигурен че ще го осъдят да плати много сериозни суми, които ще надскочат многократно реализираните печалби от лъжливата реклама.
:offtopic: ;)
А жълтурковците може да са забавили пратката, защото са чакали от Германия спусъци от Аншутц, клапани от завода на Федербал или каубойските приклади от завода на Вайраух. ;)
абе човек как да ти го обесня казах ти че ЛВ потвърдиха че проблема е при тях пък вие правете квито искате догадки за федербал и т.н,и от мен да знаете че суматра се произвежда от няколко производитела водят се менте по наще стандарти , но за тез с които работя знам за кво става въпрос
 

lynx

Редовен Потребител
Яшо, не се сърди :pardon:
Трябваше малко да разведрим темата , че се напече от разпалени ентусиасти ;)
Няма значение каква е цевта, ако е добра и цели както трябва ;)
Аз съм целил бирена капачка на 50 м. с Хасанова цев 10 от 10.
 

Yasho

Потребител
глупости няма за какво да се сърдя реших че не си разбрал по горния пос както и да е :cheers:
 

vanko

Редовен Потребител
Yasho написа:
т.е ЛВ потвърдиха че пращат цеви на корейците

@lynx Айде на мен не повярва като писах в началото къде се произвеждат голяма част от цевите на Суматра.Сега и на представитела им Яшо ли пак не вярваш? Повтаряш едно и също "Производителя няма как да не се похвали" Как е пропуснал това в случая,питам аз?
 

stelibg

Потребител
vanko написа:
Yasho написа:
т.е ЛВ потвърдиха че пращат цеви на корейците

@lynx Айде на мен не повярва като писах в началото къде се произвеждат голяма част от цевите на Суматра.Сега и на представитела им Яшо ли пак не вярваш? Повтаряш едно и също "Производителя няма как да не се похвали" Как е пропуснал това в случая,питам аз?

Ами не си правят антиреклама с тия цеви :).
Много робуваме на имена, важното съчмата да отива там, където искаш, може и в Албания да е правна цевта ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
Стели, въпроса е, че пак я няма официалната информация!
Сега писмото от ЛВ се е загубило :eek: :-\
Защо никога, никъде не се появи написано официално!? Това не мога да разбера...
Защо Ер Армс, Дестейт или Ер Форс и т.н. го пишат на техните страници а корейците не го споменават официални никъде!?
Срам ли ги е, че са сложили ЛВ цеви!? :eek:
Явно ги е Срам :)


Иначе съм съгласен с теб, че щом чашката отива там където я насочиш....



------------------------------------------------
п.с. за майтапа...
...Ами ако наистина бяха с ЛВ дали пък нямаше да стрелят още по-точно на още по-голями дистанции!? :rambo:
 

stelibg

Потребител
akraba1 написа:
Стели, въпроса е, че пак я няма официалната информация!
Сега писмото от ЛВ се е загубило :eek: :-\
Защо никога, никъде не се появи написано официално!? Това не мога да разбера...
Защо Ер Армс, Дестейт или Ер Форс и т.н. го пишат на техните страници а корейците не го споменават официални никъде!?
Срам ли ги е, че са сложили ЛВ цеви!? :eek:
Явно ги е Срам :)


Иначе съм съгласен с теб, че щом чашката отива там където я насочиш....




------------------------------------------------
п.с. за майтапа...
...Ами ако наистина бяха с ЛВ дали пък нямаше да стрелят още по-точно на още по-голями дистанции!? :rambo:

Прави сте - не е логично да не споменават никъде, че цевите са Лотар Валтер. Има две причини - едната е някаква си тяхна, непонятна за нас, а другата - ами наистина не са Валтерови цеви.
 
Нагоре