SUMATRA by Eun Jin

lynx

Редовен Потребител
Клипчето е добро, но му оправи заглавието.
"Optics" не означава оптика. Сложи му Scope или Rifle scope...
 

rosento

Потребител
Здравейте колеги !!!Търся малко помощ за възвратното клапънче което държи налягането в цилиндрите.Когато заредя пушката с въздух и махна след това щуцера останових че клапънчето не държи налягане и въздуха излиза през мястото за пълнене.Избих щифта който го държи и констатирах че гумичката на клапънчето е добре и така в момента се чудя какво да направя :)
 

vanko

Редовен Потребител
rosento написа:
Здравейте колеги !!!Търся малко помощ за възвратното клапънче което държи налягането в цилиндрите.Когато заредя пушката с въздух и махна след това щуцера останових че клапънчето не държи налягане и въздуха излиза през мястото за пълнене.Избих щифта който го държи и констатирах че гумичката на клапънчето е добре и така в момента се чудя какво да направя :)

Проблема е дъвкан много преди това!
На мен ми се е случвало доста често,дължи се на микроскопично боклуче което застава на о-пръстена на клапанчето на входа.Почисти го,напомпи и изпусни рязко въздуха от блийд-вентила на зарядната или помпата и проблема ще се реши.Ако не стане с първия път не се отчайвай,ще загубиш малко вятър, но все ще стане.
 

rosento

Потребител
vanko написа:
rosento написа:
Здравейте колеги !!!Търся малко помощ за възвратното клапънче което държи налягането в цилиндрите.Когато заредя пушката с въздух и махна след това щуцера останових че клапънчето не държи налягане и въздуха излиза през мястото за пълнене.Избих щифта който го държи и констатирах че гумичката на клапънчето е добре и така в момента се чудя какво да направя :)

Проблема е дъвкан много преди това!
На мен ми се е случвало доста често,дължи се на микроскопично боклуче което застава на о-пръстена на клапанчето на входа.Почисти го,напомпи и изпусни рязко въздуха от блийд-вентила на зарядната или помпата и проблема ще се реши.Ако не стане с първия път не се отчайвай,ще загубиш малко вятър, но все ще стане.
Благодаря ти за имформацията :)
 

rosento

Потребител
rosento написа:
vanko написа:
rosento написа:
Здравейте колеги !!!Търся малко помощ за възвратното клапънче което държи налягането в цилиндрите.Когато заредя пушката с въздух и махна след това щуцера останових че клапънчето не държи налягане и въздуха излиза през мястото за пълнене.Избих щифта който го държи и констатирах че гумичката на клапънчето е добре и така в момента се чудя какво да направя :)

Проблема е дъвкан много преди това!
На мен ми се е случвало доста често,дължи се на микроскопично боклуче което застава на о-пръстена на клапанчето на входа.Почисти го,напомпи и изпусни рязко въздуха от блийд-вентила на зарядната или помпата и проблема ще се реши.Ако не стане с първия път не се отчайвай,ще загубиш малко вятър, но все ще стане.
Благодаря ти за имформацията :)
Разхода на въздух е доста силен за 10 секунди пушката се изпразва та съмнявам се че клапъна въобще не затваря :wall:
 

dilom08

Редовен Потребител
Клапана е направен от някъв мек материал и с времето се вдлъбва( отбелязва се другата част върху затварящата част), а тази част която затваря се мести с по 1мм в всички страни. там е и проблема- просто застава настрани и поради това че материала е мек и се е деформирал вече не може да затвори на новата си позиция. на 5-6 пълнения може ида затвори и после ще кара известно време, но проблема си остава. правил съм го от полиамид но също кара няколко месеца и пак става същото. решението е с стержен с о пръстен и става супер. най лесно се прави с конусна глава от видия(от дългите) реже се на 10 мм преди главата. на неч се слага пръстен 3х1,5 и се пъха в отвора. след това се слага оригиналната пружина и проблема е решен.
 

Attachments

  • 100_7776.JPG
    100_7776.JPG
    177.5 KB · Прегледи: 232

rosento

Потребител
Когато разглобих клапъна за пълнене не открих пружинка (аз ли съм в грешка) имаше напречен щифт които го държи
 

dilom08

Редовен Потребител
Прав си. пружинка трябва да си сложиш там някаква, тъй като тази джаджа е по малка от месниговота част и може да изпадне. трянва да има нещо да стои между него и щифта.
 

vanko

Редовен Потребител
rosento написа:
Когато разглобих клапъна за пълнене не открих пружинка (аз ли съм в грешка) имаше напречен щифт които го държи

@rosento
Toзи клапан който е показал Дилом е правен допълнително,затова не откриваш пружинка при теб.Трябва да изработиш такъв (ако искаш) и да нанижеш някаква пружинка на стержена.Клапанчето наистина е направено от по мек метал и обикновенно деформира ако си вкарвал повече 200+бара в търсене на по малък преразход.Обърни го обратно,проблема се решава и така,друг е въпроса колко време ще издържи.
 

dilom08

Редовен Потребител
Пружинката се слага отззад, а не се нанизва на стреженчето. стержена се мушка в отвора.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Днес успях да замеря суматрата колко изстрели прави и какъв разход има след слагането на редуктора и малко човъркане.Като цяло съм доволен.Обема като цяло ми е под 400 кубика,но съм го взел да ми е 400 и с таблицата казва следното.Скоростите бяха от порядъка на 293-296м/с с баракуда 6,35.


Po= 210 Начальное давление, атм
P1= 130 Конечное давление,атм
V= 400 Объем резервуара, см^3
E= 87 Энергия пули, Дж
n= 40 кол-во выстрелов

Ответ:
Расход в см^3/Дж = 8,3
9,2 (рез-тат по классической формуле для "идеального воздуха")

Мисля,че може още малко да се свали разхода,но мисля да не я пипам повече.
 

rosento

Потребител
dilom08 написа:
Клапана е направен от някъв мек материал и с времето се вдлъбва( отбелязва се другата част върху затварящата част), а тази част която затваря се мести с по 1мм в всички страни. там е и проблема- просто застава настрани и поради това че материала е мек и се е деформирал вече не може да затвори на новата си позиция. на 5-6 пълнения може ида затвори и после ще кара известно време, но проблема си остава. правил съм го от полиамид но също кара няколко месеца пак става същото. решението е с стержен с о пръстен и става супер. най лесно се прави с конусна глава от видия(от дългите) реже се на 10 мм преди главата. на неч се слага пръстен 3х1,5 и се пъха в отвора. след това се слага оригиналната пружина и проблема е решен.
Снощи напълних пушката и видях че проблема е отстранен.Искам да добавя какво още направих за да олесня пълненето.Отвора е 3мм и стерженчето което сложих е 3мм затова палненето става по трудно ,въздуха трудно навлизаше в цилиндрите.Дължината му е 10мм до конуса който съответно е от (3мм вида от дългите).Изстъргах 5мм по дължината на стержена на шмиргел и зачистих режещите ръбове със ситна шкурка и после пулирах метала.Всичко стана много добре и цяла нощ въздуха стои на 150 bar. Поздрави на всички и благодарности на колегата dilom08
 

valentin4o_mihailov

Новодошъл
Привет колеги
Тъй като вече няма от проектилите(1.9гр.) от Стара Загора някой знаели от къде мога да закупя от Ю джийн 1.84гр. ако не се лъжа или някакви самоделни около 2гр.
Пздр Вальо
 

rosento

Потребител
Искам да попитам някой знае ли кои проектили летят най стабилно при над звуковата скорост при калибър .25
 
A

Anonymous

Гост
Ето какво се получи днес след дълги настроики /на оптиката/ на 100м . и след това на 50.
Снимките са от 50м. от коляно и прав .
Напомпана на 200 и стрелба до 100бара.
Имаите впредвид че това ми е за пръв път стрелба с ПЦП и с оптика .
След това по различни цели се оказа че съм по добър :p
Вие като спецове кажете имам ли шанс .

ПП чашките са бигбой и малко /10/ баракуда - и несъм много доволен от тях /бигбоия/..... даите идея за по добри/тежки/ ..... :cheers:
 

Attachments

  • IMAG0450.jpg
    IMAG0450.jpg
    133 KB · Прегледи: 191

FreeMan

Редовен Потребител
Колега, за да видиш възможностите на пушка и проектили трябва да стреляш от упора.
Седни на стабилна маса и стол и тогава можеш да вадиш заключения. Иначе всичко е относително.
В 6.35 - JSB (Малко идват леки но стават) и Baracuda (малко по-малко леки). BigBoy са си със собствено мнение.
Иначе имаше от тежките правени от наш колега, но не си спомням кой беше.
 
Нагоре