SUMATRA by Eun Jin

hunter1250

Потребител
едва ли ще имам време ама може и да мина не сам се састезавал по стрелба до сега стрелям за кеф по бутилки и капачки и когато ходя на лов дано да имам време да доида да видя как стрелят профитата
 

anibis

Редовен Потребител
lubo написа:
Притежавах 3 суматри ,2бр 25cal. и една22cal. и гарантирам че цевите на въпросните пушки нямат шок! Колега премери диаметъра на цевта м/у нарезите а не м/у полетата :cheers:
Винаги има бройка и бройка за вид пушка. Корейците може да са почнали да правят цевите си с шок,а пък и на колегата е от новите /генерация/ Суматри. :yes: Аз заради това и писах в предния си пост, да направи един тест с шомпола и отзад на цевта да прекара една чашка и ако запре отпред на около 2.5см-4.5см това си е шокова цев. :cheers: Това е мое лично мнение
 

rosento

Потребител
И моята е с шок и е от старите партиди ... стрелях с една от новите 25кал. и мисля че е по слаба от моята . Поздрави на всички :cheers:
 

kaloqn

Новодошъл
Здравейте, чистете си цевите често защото се влошава доста точност при 100-150 истрела е наложително почистване спестява доста ядове, иначе jsb то си е върха на 50 метра на открито ги събира в 50 ст. Поне така е при моята суматра 25. :pardon:
 

vanko

Редовен Потребител
kaloqn написа:
Здравейте, чистете си цевите често Поне така е при моята суматра 25. :pardon:

Цевите са различни.Суматрата съм я чистил много рядко и то само с тампони.Точността си беше добре но беше в 5,5. А имаше една Суматра на Светльо Акела от Варна,тя не знаеше какво е чистене и правеше група на 100м-10мм.Рядко срещана бройка и разбира се добър стрелец!
 

ilian

Потребител
vanko написа:
kaloqn написа:
Здравейте, чистете си цевите често Поне така е при моята суматра 25. :pardon:

Цевите са различни.Суматрата съм я чистил много рядко и то само с тампони.Точността си беше добре но беше в 5,5. А имаше една Суматра на Светльо Акела от Варна,тя не знаеше какво е чистене и правеше група на 100м-10мм.Рядко срещана бройка и разбира се добър стрелец!
10мм група на 100м :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
И аз моята я чистя на 4-5 кутии като опукам поне, и то по-скоро за хигиена, а не защото има промяна в точността. И това защото ме мързи да мия чашките предварително.
 

lynx

Редовен Потребител
peko, миенето/прането на чашки JSB e едно доста безмислено начинание.
Това не са от сръбските цапащи чашки :)
Някои колеги ги смазват и уж с някои цеви стреляли по-добре с намаслени, но това не се отнася за всички цеви.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Има и по чешките мръсотия ама не толкоз колкото при други. Целта е да се поизмие оловния прах по тях, примесен и с масълце от формите и за мен, както казах, целта е по-добра хигиена на ръцете. Известно количество масълце би уплътнило чашката в цевта, но пък и по-често ще иска да се чисти. При мен не съм забелязал разлика между мити и немити JSB-та при стрелбата, освен по пръстите. Вземи си едни бели тънки памучни ръкавички, и постреляй с тях час-два. После ще разбереш какво ти остава по ръцете, а от там и по дрехите или други части на тялото. Все пак олово пипаш.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Относно масълцето не е толкова зле стига да е малко. Това че има някакво минимално количество (даже е добре) по този начин не се оставя да се търкат на сухо (както всяка една машина и трябва малко масълце че да има по високо КПД и по добра износоустойчивос), има и писано в книгите по балистика за това, че даже човешката мас ( демек от мазните ръце ;) ) спомага и влияе добре върху триенето, но най-вече помагат за екстракцията на гилзите даже си има и коефициенти на влияенето на сухи и смазани такива :) надявам се да не ви е било досадно, поредното теоретично вклюване от моя страна ;)
 

kaloqn

Новодошъл
Чудесно се получи относно всички мнения които се споделиха. Дали са мръсни чешките проектили ! ??? Според мен са доста окислени и това е достатачно при натрупване в каналите да се получат приплъзвания ако и без това зацепването е малко лошо в нарезите в цев "6,35" на суматрата и точно това е причината да не смазвам баракудите те и без това са с микрони по малки в диаметър от чешките както и селекцията е доста по- добра Моето мнение за цевта че е около 6,4мм и това прави труден подбора на чашки като се има предвид и избора. Калибара е неудачен точно поради тази причина Ако се зацепваха по добре в нарезите можеше да се ползва и по голяма дулна енергия но уви :pardon: само на 280до 260м.с. се търси точност. Мое мнение :cheers:
 

vanko

Редовен Потребител
ilian написа:
10мм група на 100м :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

@ilian
Гледам се заливаш от смях,но човека го е правил пред свидетели и беше писано за това или в тази тема или във Варненската група преди много време.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз зная за запалка уцелена на 100 метра, но за група 10 мм... Трудно ми се вижда. Колкото и добър да е стрелеца трябва да няма нито повей на вятъра и пак е чист късмет. Който е стрелял на 100 метра той знае за какво иде реч..
 

vanko

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
Аз зная за запалка уцелена на 100 метра, но за група 10 мм... Трудно ми се вижда. Колкото и добър да е стрелеца трябва да няма нито повей на вятъра и пак е чист късмет. Който е стрелял на 100 метра той знае за какво иде реч..

Той го е правил Оги,повярвай ми! Аз като не съм не мога да го твърдя защото стрелям максимум до 80м. Направих с Щаера (в началото от любопитство на 80м) група колкото железен лев и това е.Още снощи Светльо ми прати лс но не иска да вземе отнушение не знам защо и не иска да убеждава когото и да било,а и аз не мога да го публикувам а няма да е и коректно.Който не вярва обаче има си лични да му пише а и Макси не вярвам да не знае.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ванко, аз не казвам че не е възможно. Светльо също го познавам лично и последното нещо което бих си помислил е, че си измисля. Просто съм чувал само за запалката. Иначе твърдя, че наистина е трудно да се направи такава група на такова разстояние, особено със Суматра. И то повтаряемостта на такава група би била доста ниска. :cheers: Тя сега тази Суматра в кого е?
 

vanko

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
Ванко, аз не казвам че не е възможно. Светльо също го познавам лично и последното нещо което бих си помислил е, че си измисля. Просто съм чувал само за запалката. Иначе твърдя, че наистина е трудно да се направи такава група на такова разстояние, особено със Суматра. И то повтаряемостта на такава група би била доста ниска. :cheers: Тя сега тази Суматра в кого е?

Пак ще кажа,тази суматра неговата е една от първите у нас и е много сполучлива бройка до колкото знам без никакви доработки.За повторяемост и дума да не става,то е ясно.Мисля че сега е в ininia.
 

dilom08

Редовен Потребител
Като няма повторяемост за какво изобщо се споменава. То тогава излиза че това си е чиста случайност и може да се постигне с всяка една пушка някога във времето.
 

ilian

Потребител
dilom08 написа:
Като няма повторяемост за какво изобщо се споменава. То тогава излиза че това си е чиста случайност и може да се постигне с всяка една пушка някога във времето.
Точно за това иде реч,и аз съм правил група от 15мм на 100м с АТ-то,но се получи само веднъж за около 200-300 проби :crazy: :pardon:
 

ininia

Потребител
ФТКС
Приятели,Суматрата не е за състезания по хартиени мишени.Ако можеш да правиш доказано групи около 30-40 мм на разстояния 80-100 м - повече не ти и трябва.Разбира се трябва да ги правиш прав и за броени секунди. :)
В това отношение завиждам на Петко от Варна!
 
Нагоре