REXIMEX

Jorom

Редовен Потребител
Всеки избор си има плюсове и минуси...идеално положение е трудно постижимо или дори невъзможно. Естествено че има големи недоразумения сред комшийските ВО, но има и няколко доста сполучливи модела. Аз се радвам че турчалята не залитнаха в посока модерни( изчанчени) модели щото това щеше да е краят им. Ахмет от магазина в Истанбул се чуди що Трона вървял само първите два месеца като го пуснали и оттам продажбите му спекли...то е ясно що - феновете на изчанчената патерица са доста малък процент от купувачите и който харесва такъв дизайн си го е купил още в началото.
В студено време как е изживяването с това чудо....да ти залепне бузата като прикладваш, а пък ръката за Уивър базата изпълняваща роля на ложа....ммм, не благодаря!
Сетихте ли се за филма От глупав, по-глупав.... на единия бунак като му залепна езика за седалката....с това голо желязо на бузата.....бррр абсолютна тъпотия!
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Чудя се вече сума ти време защо някой би предпочел харпуноподобните Тексан-и пред Bully/ Piledriver ....щото не щете да имате турска пушка ли ги взимате тия грозни харпуни???
Защото Bully и Piledriver в 9 мм, нямат абсолютно нищо общо с Texan и Condor и не могат да се сравняват с тях по абсолютно нищо.[/QUOTE]

За първи път чувам такова твърдение, и то от теб! Ами казвай им тогава на хората че дори и направени не могат да се мерят с харпуните на тексан, и да не се занимават, а и ти също.
Чакай малко, какви 9 мм, кой говори за 9мм...
Пилата е 45/50 калибър, Були има 45 калибър, тези калибри имах предвид.
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Не бъркаш,точно комшиите не спазват традиция а постоянно се напасват по модата с безброй модели със съмнителна практичност,нямам опита на много колеги с безбройните им модели и марки,но смятам че общата им характеристика е много усилия във формата и нищожно в седържанието.Но все пак правят хобито общо достъпно и масово..
 

Jorom

Редовен Потребител
И това не е малко, аз претенции към комшиите нямам с оглед на цените на заготовките които продават.

Ники, дописах си поста....не говорим за 9 мм....такъв Piledriver не съществува изобщо.

Директен въпрос: с какво харпуна на Тексан в 45 и 50 кал е по-добър от Piledriver?
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
И за Були 45 калибър им казвам да не се занимават, че и аз да не се занимавам. Или и то е много хубаво? По-добро ли е от Tексана?
 

Jorom

Редовен Потребител
Булито отстъпва на Тексан като сила, всички го знаем, аз за пилата питам, тя е директен конкурент на харпуните...
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Тоя пък,каква бузa,до 400м в два лева от хълбук...къде ще залепва?
Като надраснеш детството купи си пружинна класика да видиш как и от какво се прави въздушно оръжие!
 

Jorom

Редовен Потребител
Тва сериозно ли? На Хаенел се учих да стрелям вкъщи,....по комунистическо време...на десетина години почнах....значи преди 35+
Тея пружинни пушки( две имам все още, държа ги за спомен) по -скоро ще ги усуча на някой стълб, отколкото да си причина да стрелям с тях! Отдавна отдавна приключих с пружинните пушки, и няма връщане назад!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Колко Тексана има в България и са минавали през ръцете ви ми е интересно, че чета тука едни сравнения .... темата е за reximex, а пак намесвате други пушки и сега възбудихте любопитството ми :D За Кондори знам, че има отдавна инак, и знам какво могат ;)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
И Тексанът и Пайлдрайвърът, стават много хубави пушки, след, като се направят. За мен Тексанът е по-добър и в 45 кал. заради: 1. ударникът работи с обикновена телена пружина, 2. работи в по-ниски налягания - на пълна мощност не е необходимо да е нацепен на 280-300 бара. 3. По-просто и по-надеждно устройство. 4. Стреля и от кутията, за разлика от Пайлдрайвъра, който е ужас. 5. Има страничен реглаж на пружината на ударника, който е достъпен постоянно и не се налага разглобяване. 6. По-лек е.

Говорих за Тексан в 9 мм, защото такава имам. Имам и Херкулес 9 мм. Тексанът е много по-мощен. Бенджамин Булдог 357, след тунинг също.
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Сериозно ,нали си естет с познания за материали и изработка,не говорим за мощност.Е и качествено PCP може,но цената надвишава половин Арсенал туркини,дали си струва всеки сам решава!
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Колко Тексана има в България и са минавали през ръцете ви ми е интересно, че чета тука едни сравнения .... темата е за reximex, а пак намесвате други пушки и сега възбудихте любопитството ми :D За Кондори знам, че има отдавна инак, и знам какво могат ;)
Любо, аз съм правил 4. Един в 45 кал. и 3 в 9 мм. Единият е моят. Знам със сигурност, че има поне още 4, а може да са и повече.
 

Jorom

Редовен Потребител
Kifa, само две от туркините ми са по 1500 лв ( blitz 7,62 & 6,35) общо 3000 лв, ако исках щях да си взема харпуноподобния тексан че и пари щяха да ми останат! Не е въпроса в парите а че не обичам да плащам надценката на тн МАРКОВИ пушки и затова си купувам турски заготовки които с кеф разглобявам и разпилявам...това ми е хоби!
И Тексанът и Пайлдрайвърът, стават много хубави пушки, след, като се направят. За мен Тексанът го превъзхожда и в 45 кал. заради: 1. ударникът работи с обикновена телена пружина, 2. работи в по-ниски налягания - на пълна мощност не е необходимо да е нацепен на 280-300 бара. 3. По-просто и по-надеждно устройство.
Говорих за Тексан в 9 мм, защото такава имам. Имам и Херкулес 9 мм. Тексанът е много по-мощен. Бенджамин Булдог 357, след тунинг също.
Ето че спора ни роди нещо полезно- директно сравнение между двата дзвера.
Може пък замяна на амортисьора с телена пружина да реши въпроса в полза на Пилата....гледам че е хилядарка надолу от Тексан и тогава нещата се обръщат в полза на Пилата...
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Любо, аз съм правил 4. Един в 45 кал. и 3 в 9 мм. Единият е моят. Знам със сигурност, че има поне още 4, а може да са и повече.
много малко се пише за тия легендарни пушки та ми стана интересно - мерси все пак за информацията Ники :cheers:
 

hunter_78

Редовен Потребител
Не знам на колко джаула може да се докара трона но да не забрявяме че пълнитела му е малък и не събира 2.2 гр. чашка на jsb.Освен слъгове 1.94 гр. на h&n за друго по тежко не се сещам.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
1500 лв не са малко пари,това тук и на всякъде в ЕС ще колко,поне 2,2-3 к!Не може цяла вечност оправданието им да е "ми каквито парите такива и пушките.Да преди години първите им поколения ПЦП ок,цената им беше тук колкото на пружинките им,ама сега....инвестирано в хора,техника и накрая едни резинки ги преобръщат,е няма да се оскъпят кой знае колко ако почнат да ги сглобяват като хората!
 

Sa8o

наказан
Не знам на колко джаула може да се докара трона но да не забрявяме че пълнитела му е малък и не събира 2.2 гр. чашка на jsb.Освен слъгове 1.94 гр. на h&n за друго по тежко не се сещам.
Вчера стрелях с jsb ko 2.17 грама, които хлопаха вътре като в краловия ми пълнител. Със сигурност могат да влязат и доста по тежки
 
Нагоре