Rangefinder какъв и от къде?

DANNY

Редовен Потребител
С сменен дизайн.
Както електроника може и да е същия като от предния линк.
B-7032 Professional 7X32 Laser Range Finder Binocular - Dark Green + Black
Цената е $156.30 free shipping

http://forum.airguns.bg/index.php?actio ... msg=121599

Предишния модел:
DANNY написа:
Няма по-добра цена, за сега! :baraban: Price: $118.20 free shipping
http://www.dealextreme.com/p/profession ... oth-113502
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
dp1962bg написа:

Личното ми мнение като притежател на подобна джаджа е следното:
- ако не държиш да е скъпарско - не си струва
- ако няма да го ползваш вместо бинокъл заради по-качествените лещи - не си струва
- ако няма да мериш разстояния над 600-700м - не си струва

Аз имам този модел и съм много доволен.
Правил съм си опити да меря паралелно с ролетка и според мен е възможно при желание, да се мери с грешка от 20-30см на разстояния до 50м (това съм пробвал). Пък и цената му е двойно-по ниска от горепосочения.
 

lynx

Редовен Потребител
dp1962bg написа:

Точно със същия модел "Леджент" нямам опит, но доста си поиграх с един сходен Бушнел "Скаут".
Е, по-красив е от моя евтиняк но не мисля че мери много по-точно от него.
Според мен не си заслужава да се дават много пари за скъпи модели, при положение че вършат почти същата работа.
 

njatanasow

Редовен Потребител
...Правил съм си опити да меря паралелно с ролетка и според мен е възможно при желание, да се мери с грешка от 20-30см на разстояния до 50м (това съм пробвал). Пък и цената му е двойно-по ниска от горепосочения.
Това ми звучи малко като реклама ;)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
njatanasow написа:
...Правил съм си опити да меря паралелно с ролетка и според мен е възможно при желание, да се мери с грешка от 20-30см на разстояния до 50м (това съм пробвал). Пък и цената му е двойно-по ниска от горепосочения.
Това ми звучи малко като реклама ;)

Сигурно е така, но аз съм го пробвал и за това го пиша!
Това разбира се важи за хубави метеорологични условия.
Мъгла, дъж, сняг и т.н. могат да доведат и до отказване от замерване!
Вчера имах такава ситуация и всичките дистанции, които исках да премеря, "бяха" на 10-11м метра разстояние. Вероятно гъстотата на валежа на тази дистанция става прекалено "плътен".

ПП При следваща възможност ще направя точни тестове и ще ги публикувам тук.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Донякъде е така, но не съвсем.
Ако човек има пари и може да си го позволи - защо да не вземе по-доброто.
Има модели които мерят пин на 200 метра докато други не могат и дърво на 70
Това е като при оптиките. Иначе защо си купувате Никота, като може и с Таскота и Зосове.

Моят е http://www.amazon.com/Nikon-ProStaff-Laser-Rangefinder-Green/dp/B0014SI62Q и съм много доволен!
Знам че не е най-доброто и сигурно този бушнел е по-добър, но всеки си преценя възможностите и нуждите.
Който може и има нужда нека си вземе най-доброто.
 

cdman

Администратор
FreeMan написа:
Това е като при оптиките. Иначе защо си купувате Никота, като може и с Таскота и Зосове.

Купуват се защото са най-евтиното дето върши работа , Има скъпарски S & B и March - които са в пъти по скъпи но не дават в пъти повече предимство.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Същото е и с рейнджфайндъра - моят мери и в сумрак докато по ниския клас и в стена отказва.
А този който е по-скъпия от моя сигурно мери и пинчета за голф...
За качество се плаща.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
FreeMan написа:
Същото е и с рейнджфайндъра - моят мери и в сумрак докато по ниския клас и в стена отказва.
А този който е по-скъпия от моя сигурно мери и пинчета за голф...
За качество се плаща.

Не знам с какъв от ниския клас си пробвал, но не сам забелязал с моя, да има проблеми са наличието или липсата на светлина.
Ще опитам довечера да направя снимка "на тъмно"
 

lynx

Редовен Потребител
Няма нужда да пробваш, моя евтиняк съм го тествал на 100% тъмнина и отчита същите данни както при слънчево време.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Хм, аз на тъмно не съм го пробвал... ще изчакаме на залезе слънцето че нямам над 10м тъмен коридор...
 

lynx

Редовен Потребител
Затъмни стаята в къщи и пробвай дали работи дистанционното на телевизора и дали му пречи липсата на светлина? ;)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Проверено - работи и на пълна тъмнина, само трябва да го насочиш към поне малко по-светло да си провериш данните - липсва подсветка.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Току що пристигна ето този при мен. Като за 180лв. си е убиец :exclaim:
http://dx.com/p/professional-10x25-bush ... oth-113502
Bushnell 10x25

Пробвах го от терасата насреща имам блок с различно оцветени тераси... пробвах го - бачка перфектно.
После насочих към казан за боклук. Между мен и казана има стълб за улично осветление с диаметър не повече от 10см.
Хваща го!!! :yahoo: за казана казва 71м. за стълбът 61м. пробвах няколко пъти :yes:

Препоръчвам ви го!
:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Я, тоя е сглобяван в същия Виетнамски гараж, където са правили и моя далекомер ;)
Слави, на далавера си:
На твоя пише Made in Japan и уж е Bushnell ;)
 
Нагоре