PCP с голям брой изстрели с едно зареждане

anibis

Редовен Потребител
И едните джанки,и другите си имат своите предимства
Лично аз предпочитам,4.5мм но ФАК,имам и 16дж пушка,но там вече е друга бира.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
За мен пушките в 16 джаула са много хубави и заслужават много внимание. Също така и пушките над тези джаули са също толкова хубави и заслужават същото уважение. Между другото всяка една пушка, стига да е точна носи много радост и приятни емоции. Освен това има доста пушки над 40 джаула, които ще се справят отлично и в същото време имат много изстрели - над 40, 50 и нагоре. Такава пушка например в момента продава Павел-Dominus. И точно тази пушка препоръчвам на колегата - универсална пушка в универсален калибър. А и е доста точна и с достатъчно на брой изстрели. Аз бих избрал нея.
 

sess84

Редовен Потребител
Армса 4,5 на 20 джаула ми се припокрива с блазера 5,5 на 40джаула на 40 метра на открито с тая разлика че с едната мъкна и бутилката .. Всеки си намира своята истина ..
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Гадняра е прав, ама кажете ми смисъла да стреляш на 25м или 50м по хартия със 100j
Смисълът е ако имаш една пушка и искаш да стреляш и на 100+ метра и да можеш да стреляш и във вятър. Не виждам какъв е проблемът с многото джаули ако пушката е точна и уцелва.
 

dberov

Редовен Потребител
Такава пушка например в момента продава Павел-Dominus. И точно тази пушка препоръчвам на колегата - универсална пушка в универсален калибър. А и е доста точна и с достатъчно на брой изстрели.
Над бюджета му е.
Разгледал съм всички обяви и това което му се вмества в бюджета и в същото време е с всички доработки че и екстри е само COMETA LYNX V10 която продава колегата tzocho.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
И Кометата му я препоръчвам. Имал съм такава - много е точна. Много изстрели и освен това tzocho я е направил страхотна.
 

nikisv

Потребител
За сега и аз съм се спрял на Комета в 4.5 но ще е нова и изчаквам за увеличение на на бюджета.Хареса ви възможността за лесна трансформация в 5.5 мм ако не ми допадне 4.5.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Доста хора ме познават и знаят мнението ми относно ВО.
Практикувал съм го като спорт, тренирал съм и деца, след 10-на годишно прекъсване се върнах към него отново.
Но главно като ХОБИ занимание!
Това, че съм участвал в организирани у нас събития, "състезания", и спортни мероприятия не ме прави спортист. Правил съм го с ВО, каквото съм имал в момента, съобразено с изискванията за участие.
Сега, тези 16 Дж - ами те са само и единствено условие за участие в рейтингово ФТ спортно мероприятие, или БР(когато е имало).
Нека да направим най-накрая разликата между ХОБИ и организиран спорт.
Както си има правила и ограничения в другите стрелкови дисциплини(не само Олимпийски, но и с огнестрелни), така си има и в този спорт -ФТ.
Това дали някой ще започне да го практикува, винаги си е личен избор. Насила хубост не става!
Затова, когато някой иска да се запознае с ВО, започвайки като хоби, не мисля че е редно от него веднага да се прави "спортист". Вярно е, че повечето са минали по този път, крайният резултат ги радва(дали ги удовлетворява е друг въпрос), но са взели сами своето решение, на база опита и желанията си, след като са минали по този път. Важен е пътят, не целта... Когато стигнем, започваме да търсим нови цели и пътища към тях. Малка перефраза на източна мъдрост.
Аз не съм пример за "подражание" (калибрите в подписа ми го доказват), но също не мога да кажа, че не изпитвам радост от стрелбата с всяко от ВО които имам. След като се намират в "колекцията ми", значи ми носят и доза удовлетворение. Да, сдобих се с 16-ка, имам над 200 изстрела с едно пълнене - но съм я придобил, единствено и само за да мога да участвам в ФТ мероприятия. Защото съм решил, че мога да отделя малко време и средства и за това занимание, а не защото е по-добра или по-точна от другите ми пушки.
Това обаче, не ме отделя от заниманието ми и с другите ВО в други калибри и мощности. Какво, къде и колко ще постигна с тях е също мой избор.
Мога да направя 150 изстрела с 5,5 с 35 Дж, мога и 80 със 45 Дж , но мога и само 40 със 60 Дж(било то в .22 или .25), а даже и само 10 със 200 Дж в .35 - стига да, и когато пожелая.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Такава пушка например в момента продава Павел-Dominus. И точно тази пушка препоръчвам на колегата - универсална пушка в универсален калибър. А и е доста точна и с достатъчно на брой изстрели. Аз бих избрал нея.

Подкрепям напълно . Стрелям с такава , но 6,35 , и прави над 100 изстрела . Много точна и приятна за стрелба , много хубав спусък . Доминус им разбира и предполагам в 5,5 ще прави много повече изстрели с идеалните за мишена на 50-60-70 метра 40-45 дж. Но ако ще е една пушка .

Но колегата има голяма и мощна с малко изстрели - иска нещо различно от нея за двора си . Казвал съм го и преди - ако имаш 2 пушки има смисъл ако са поне през калибър - за да не се препокриват . Важи и за ВО , и за огнестрелно.
От новите Комета 4,5 мм идеално се вписва - евтина , много лека , много тиха (най-големия фабричен шрауд) . Кеф ти 16 дж , кеф ти 26 дж . И няма да се уведомява което за мен е предимство . А като я засилиш покрива траекторията на 5,5.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
За сега и аз съм се спрял на Комета в 4.5 но ще е нова и изчаквам за увеличение на на бюджета.Хареса ви възможността за лесна трансформация в 5.5 мм ако не ми допадне 4.5.
Колега, грешно си разтълкувал допълнението за трансформация в обявата за Кометата.
Тя си е .22cal/ в 5.5mm и може да се трансформира в 4.5mm.
По повод интерес относно трансформацията в калибър .177 направих запитване до вносителя за цени на частите.

1. Дотиквач cal 4,5 mm - 5.90 лв.
2. Цев cal 4,5 mm - 93.90 лв.
3. Адаптер еднозаряден cal 4,5 mm. - 37.90 лв.
4. Магазин (пълнител) cal 4,5 mm - 89.90 лв.
5. Порт (жълтия детайл) cal 4,5 mm - 37.90 лв.
С колегата roto замерихме 90 изстрела с JSB 1.03g. в плато 280-277м/с.

Сигурно си чел темата за Комета. http://forum.airguns.bg/index.php?threads/cometa-lynx-v10-air-rifle.2493/page-14#post-149223. Там има две страници в които подробно е описано какво е правено по пушката и като видиш колко труд е хвърлен и с какъв мерак е работено и какъв е крайния резултат, честно чудя се как още не си отнесъл това бижу.
 

Dominus

Редовен Потребител
Целият спор е напълно безмислен. Цялото това разнообразия е родено от мераците и претенциите на негова милост купувача. Щом има такова разнообразие на калибри и дулна енергия значи е нужно да ги има. За всеки влак си има пътници. Човека си има критерии и щом ги писал очевидно са важни за него.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Е тук ме затапи.
Аз също съм и ловец. Имам 0.22lr и 12/76, но по хартия стрелям само с 16j ми пушка. Преди това и аз залитах по големите мощности, но за мен осъзнах че на листа с мишените му е все едно с колко го дупча.
На 9.12.2017 Ще има състезание по бенчрест на 50 м. за малокалибрени,заповядай да видиш как си с точността :):cheers:
 

nikisv

Потребител
Здравейте отново.След дълго ровене и четене във форума реших да взема Вулкан или Крикет в 5.5. Моля помагайте коя от двете пушки да избера.
 

sts1969

Редовен Потребител
Здравейте отново.След дълго ровене и четене във форума реших да взема Вулкан или Крикет в 5.5. Моля помагайте коя от двете пушки да избера.
Според мен колегата peko може да ти даде ясна представа за разликите и приликите между двата модела. :)
 

andi

Редовен Потребител
Ако ще 5,5 , от двете - категорично Вулкан . Ако ще е 6,35 , от двете - не толкова категорично Крикет .
 

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
IMG-91d4974f979dc8385c310fcc36354581-V.jpg Вулкан 0.22 20метра.От 1 до 6та мишена по 5 изстрела с 275м/с с JSB1.175,стреляно е от маса с двунога,кръговете са 15...25....и 40мм.Най-интересното:стрелеца е момиче на 8 години.Звънкай на Пеко.Поздрави
 

nikisv

Потребител
Ако ще 5,5 , от двете - категорично Вулкан . Ако ще е 6,35 , от двете - не толкова категорично Крикет .
5.5 ще е ако може изброй някой плюс за Вулкана до момента знам за предния взвод и по леките килограми.Минус че е по шумен от Крикет .Друга марка препоръчваш ли в същия ценови диапазон.
 
Последна промяна:
Нагоре