Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

sess84

Редовен Потребител
:) словенския сайт може да се качи на първа страница , оптиката пристигна до вкъщи за три дни след потвърждение от тяхна страна , шипинга е 27 евро за стоки над 100 евро
 

lynx

Редовен Потребител
Прегледах го набързо.
Сайта има доста голямо предлагане, за всеки джоб по нещо.
Даже предлагат 4 разновидности на скъпия "Шмидт и брат му - ФТ версията".
Не знам дали са налични или само ги предлагат в сайта.
 

sess84

Редовен Потребител
ти си пише за някой че се поръчват и до месец най - късно пристигат , шипинга е според цената над 1200 евро шипинг няма ;)
 

Loki

Потребител
Абе то хубаво Словения, обаче да купуваш оптика от европейски сайт.. ебати цените.. дабъл :crazy: :-\
Някои са намалени с по 5 евра ;)- далаверка... Само USA.. :yes:
 

fishermaniac

Потребител
Някой поръчвал ли е от тук

www.dnrsports.com

Дали са надеждни и какъв вид доставка е най-походящ,имат няколко вида.Исксм да си поръчам до 100 долара с доставката,не съм запознат с митници нали няма да се занимавам?
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
fishermaniac написа:
Някой поръчвал ли е от тук

www.dnrsports.com

Дали са надеждни и какъв вид доставка е най-походящ,имат няколко вида.Исксм да си поръчам до 100 долара с доставката,не съм запознат с митници нали няма да се занимавам?

А ти какво ще поръчваш? Гледам че пише "FREE SHIPPING on all Optics!"


п.п. Направих тест за поръчка - калкулираха ми $10,43 да ги е_ъ в безплатната доставка. Това е щатски сайт и със сигурност ще те опердашат нашите митничари и с ДДС че даже и с мито.
 

fishermaniac

Потребител
Замислям се за Crossman 1377.Много ме привлича липсата на откат,независимостта от към зареждане и възможността за лесен тунинг.Аз предпочитам от тук,но никъде не го намирам.
 

alpopkochev

Потребител
Колеги,
Нещо искам да си направя един "подарък"ж ;).Някой може ли да ме уреди с един "pro pack" от Щатите:
http://www.texasdirecthunting.com/servl ... fle/Detail

Нещо не ми дават да си го купя, нито от Амазон, нито от Ибей. Ако някой има познат, който ще си идва и му се занимава нека "се обади".
 
A

Anonymous

Гост
Привет от мен!
Регистрирах се тук специално заради тази тема и понеже бях посъветван в един друг форум да потърся съвет тук, от вас...
Знам, че не е по темата (въздушно оръжие), но има ли някой идея как стои въпроса със закупуване онлайн и доставка на газово оръжие до България?

Харесал съм си нещо в един немски сайт (http://frankonia.de) и не знам дали ще мога да го получа... Не е задължително сайта да е този, разбира се... Но там открих това, което търся и което за съжаление не се внася в БГ :'(

Извинявам се предварително, че се отклонявам от темата и се надявам някой от вас да има представа как стои въпроса с поръчка на ГСО.

Благодаря предварително!
 

dberov

Редовен Потребител
Ако я поръчаш от ebay.de, ebay.co.uk, ebay.it, ebay.at......няма да имаш проблеми но ако я купиш от ebay.com търговеца въобще няма да ти я прати, дори и да си я платил ще ти върне парите.
 

martins

Потребител
dberov написа:
Ако я поръчаш от ebay.de, ebay.co.uk, ebay.it, ebay.at......няма да имаш проблеми но ако я купиш от ebay.com търговеца въобще няма да ти я прати, дори и да си я платил ще ти върне парите.
Ще ти върне уши.
Връшането на пари в ебай леееко се е попроменило с леека промяна на условията за ползване. Пейпал правят ранзакция на база заявка в ебей. Ако нещо си недоволен или сделката не става отваряш кейс. Ако продаваче те замотае месец пейпал автоматически затварят кейса и после можеш да се жалиш на арменският поп че дори не можеш да дадеш негативен коментар на продавача. Братята англичани в последно време се ползват от тоз вариант с пълна сила и не само те. Само за последният месец два при мен пристигнаха 3 такива случая. Забелязва се тенденция че се пускат такива "сиви" обяви специално с тази цел и лошото е че не са от Китай и сие а от страни в ЕС така че след едномесечният период всичко става от законно та по законно.
 

lynx

Редовен Потребител
Ако е някое частно лице, може и да ти направи въртел с парите, но търговците избягват да ги правят тия номера.
Нали се сещаш, че ако ме изпързаля търговец веднага е му спретна следното:
Моментално си правя нова регистрация в и-бей с измислени данни.
Влизам в профила на търговеца и разцъквам на 20-30 от неговите стоки "Купувам", но не ги плащам.
После влизам през менюто "Покупки" и му раздавам 30 негативни фийд-бека.
Накрая той ще се жалва и доказва като бременна монахиня, месеци наред ще бере ядове, докато И-бей му оправят бакиите.
Гарантирам ти, че минимум 1 месец фалшивите фийдбеци ще присъстват в статуса му ;)
 

martins

Потребител
lynks Номера не става. Можеш да дадеш фийдбек след като сделката е в крайна фаза. Тази възможност я махнаха отдавна. Със непртвърден акаунт (без закачена сметка към него) не можеш да оставиш въобще фийдбек. А за частни лица или търговци ами последните 2 случая са със търговци. За жалост PeyPal отдавна вече него играят медиатор в сделките (да задържат парите до потвърждение от двете страни) както беше в началото и в момента има абсолютно законен начин да те наиграят дори с тази платежна система както и с банков превод и другите подобни.
 

lynx

Редовен Потребител
Проблемът е нулев, ще им прикача празна дебитна сметка.
Системата и на ПейПал и на Ибей е пълна с дупки, врата в полето.
И без това в ибей стана последна мода, да купиш и да не платиш и санкцийте са почти никакви.
Много убедено твърдя че номера минава, защото видях с очите си как "наказаха" хитър търговец.
Ако му издиря профила, ще ти го изпратя да видиш коментарите му под негативните фийдбеци ;)
Нали знаеш, че всеки Хитран си намира майстора!
 

dberov

Редовен Потребител
Колегата VGAlexandrov зададе въпроса
От ebay ако поръчам оптика на митницата ще я бърничкат ли?
а темата се разви като общи покупки от ebay.
Аз съм активен търговец в ebay както купувач така и като продавач, затова и обясних че ако се купи оптика от някой от европейските ebay няма да има проблем с митници, но ако се пробва да я купи от USA първо няма да му разрешат да я купи ако е с Българска регистрация и ако адреса за доставка е до България и второ ако си смени адреса за доставка с Американски ще може да купи и плати оптиката но след като плати с PayPal и там му цъфне Българския адрес за доставка търговеца ще му върне парите защото е забранен износа от Държавния департамент на САЩ (DOS) по силата на международен трафик на оръжие.

Ето нагледно какъв надпис излиза когато се опитвате да купите оптика

Значи аз съм написал цената и бидвам след което ме праща на тази страница

http://imageshack.us/a/img32/4558/20130325130959.jpg

след като потвърдя и дам напред ме препраща на друга страница

http://imageshack.us/a/img248/4549/20130325131021.jpg

И това е при положение че аз разполагам с адреси в Америка, Англия и Германия....изпробвах и с трите адреса и резултата е същия


Връшането на пари в ебай леееко се е попроменило с леека промяна на условията за ползване. Пейпал правят ранзакция на база заявка в ебей. Ако нещо си недоволен или сделката не става отваряш кейс. Ако продаваче те замотае месец пейпал автоматически затварят кейса и после можеш да се жалиш на арменският поп че дори не можеш да дадеш негативен коментар на продавача

Що се отнася до горенаписаното много грешиш колега. След като закупиш нещо от ebay и и го заплатиш продавача има срок 45 работни дни да достави артикула който си закупил, ако не пристигне до 40 дена тогава можеш да отвориш дело което ebay и PayPal разглеждат заедно ( за който не знае PayPal е дъщерна фирма на ebay ) но това че си отворил дело не е достатъчно. След разглеждане на делото се получава писмо от ebay или от PayPal (зависи къде си отворил делото) в което те питат дали си се свързал с продавача и ако да дали сте постигнали споразумение а ако не тогава трябва да ескалираш делото, което ще рече че вече от административно то става наказателно и парите ти се възстановяват на 100%. Ако си малко по навътре в нещата влез в My ebay има настройки от които можеш да зададеш автоматична функция за отваряне на дело. Ако покупката ти е с проследяващ номер ebay започва да следи дали стоката е пристигнала и ако не е автоматично отварят дело и започват кореспонденция с продавача, ако той не отговори на написаните писма делото се ескалира и парите се възстановяват в PayPal от където се превеждат в кредитната/дебитна карта която е зададена като подразбиране и след няколко дена парите се усвояват от банката издател на картата. Тук се яде леко дръвце защото банката спира 1% от върнатата сума. Когато това стане в ebay получаваш известие а от PayPal получаваш писмо на пощата си.

Имам заведени над 200 дела и всички са спечелени.

Ако е някое частно лице, може и да ти направи въртел с парите, но търговците избягват да ги правят тия номера.


Това също не е вярно, купувача е защитен еднакво както от фирмен търговец така и от частен продавач. Има само един вариант да те извъртят с парите и това е ако не се плати с PayPal а по банков път.

Моментално си правя нова регистрация в и-бей с измислени данни.
Влизам в профила на търговеца и разцъквам на 20-30 от неговите стоки "Купувам", но не ги плащам.
После влизам през менюто "Покупки" и му раздавам 30 негативни фийд-бека.
Накрая той ще се жалва и доказва като бременна монахиня, месеци наред ще бере ядове, докато И-бей му оправят бакиите.
Гарантирам ти, че минимум 1 месец фалшивите фийдбеци ще присъстват в статуса му ;)

Ако покупките които си направил не са платени не можеш да поставиш негативна обратна връзка, единственото мръсно което можеш да му направиш е че продавача няма право да пусне в продажба закупените артикули и трябва да изчака да изтече срока който той е определил да се платят покупките след което те разследват и ти закриват регистрацията за грубо нарушаване на правилата на ebay.
 

lynx

Редовен Потребител
Аз през живота си съм виждал само едно Хрони със здрава кутия на задния датчик.
Това Хрони беше моето, когато го купих ;) , но много скоро и моето заприлича на останалите ;)
Локи, на твоето датчика изглежда здрав.
Ако застреляш самия датчик, мисля че трябваше да показва някакви грешки на екрана.
Може и така да си работи, но ако държиш на естетичния външен вид, може да се включиш в групажа на Иван и да си поделите транспорта.
Само че Иван не е написал дали ще му изпратят само датчика или ще е в комплект с кутийката.
Повечето хора си застрелват само кутията, а датчика оцелява, защото е доста надолу.
 
Нагоре