KalibrGun

st_beer

Редовен Потребител
Ето още една открадната идея от братята руснаци.Мисля е доста полезно да си го направи човек. Никак не е трудно и ще намалеят драстично изстрелите с хаосни съчми ;). На мен поне доста често ми се случва да се чудя дали имам още един изстрел или е време да сложа новия барабан. Отне ми точно 10 минути да го направя.
От тази снимка видях идеята:


Ето как стана при мен. Жената няма по ярък лак от тоя ама ще намеря и ще направя точката по ярък цвят

 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Същия ефект може да имаш и без да дупчиш набузника. Достатъчно е да сложиш белег на барабанчетата и да го следиш при поставянето да ти е например по средата от ляво. Като ти се появи пак там - сменяш.
А ако стреляш от маса, няма нужда да вадиш барабана. Можеш да дозареждаш празните гнезда като ти се появат от лявата страна.
 

lynx

Редовен Потребител
peko написа:
В Русия получават "европейски или чешки" изделия, както те ги наричат не като нашите. Имат задължителна пломба, и нарушаването на пломбата и съответно закона им си е личен избор(на 100% обаче го правят ;)). Затова и почват с рационализациите веднага. Пружини тестват от какво ли не, съответно и тапи за тях, модери правят нови, започват се едни дълги тестове, и на края все резултата не им харесва. И почва една полировка на цевта, щото не харесвала H&N, някои махат и шока и накрая сменят и цевта. Това го правят със всички изделия, независимо от марката, просто ги сърбят ръцете. Но вие сте получили друго изделие, което добро или лошо, си стреля от кутията доста добре. ........

Не са ли всички Крикети с чезетски цеви, без значение за къде се изнасят? Или за Русия слагат някакви други?
По принцип чезетските цеви, които се слагат на Крикета са с туйст рейт 1/17,7" /същите като на ЧЗ200/.
Чехите правят само 2 вида, 1/17,7 за ПЦП-тата и 1/15,7 за пружинките на Славията.
Чел съм статии от опитни хора, че препоръчителния туйст за баракудата е 1/14", почти като при пушките за зала :)
Все пак баракудата е доооста по-дълга чашка от JSB и ще е трудно с цев 1/17,7 да се направят съизмерими групи с JSB.
 

aspirin

Потребител
lynx написа:
peko написа:
В Русия получават "европейски или чешки" изделия, както те ги наричат не като нашите. Имат задължителна пломба, и нарушаването на пломбата и съответно закона им си е личен избор(на 100% обаче го правят ;)). Затова и почват с рационализациите веднага. Пружини тестват от какво ли не, съответно и тапи за тях, модери правят нови, започват се едни дълги тестове, и на края все резултата не им харесва. И почва една полировка на цевта, щото не харесвала H&N, някои махат и шока и накрая сменят и цевта. Това го правят със всички изделия, независимо от марката, просто ги сърбят ръцете. Но вие сте получили друго изделие, което добро или лошо, си стреля от кутията доста добре. ........

Не са ли всички Крикети с чезетски цеви, без значение за къде се изнасят? Или за Русия слагат някакви други?
По принцип чезетските цеви, които се слагат на Крикета са с туйст рейт 1/17,7" /същите като на ЧЗ200/.
Чехите правят само 2 вида, 1/17,7 за ПЦП-тата и 1/15,7 за пружинките на Славията.
Чел съм статии от опитни хора, че препоръчителния туйст за баракудата е 1/14", почти като при пушките за зала :)
Все пак баракудата е доооста по-дълга чашка от JSB и ще е трудно с цев 1/17,7 да се направят съизмерими групи с JSB.



Ето табличка за изчисление на необходимия ,,раифелинг туист,, за определена дължина на проектила

http://kwk.us/twist.html

спасението е вдигане на скоростта - надуваите здраво , та ако ще чашките да се отварят като чадър ;)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
За Много Години на Всички!
Омръзна ми да повтарям, че в ЗАДАНИЕТО при проектирането и производството на тази пушка е заложено с каква цев(туиста е 17,7165 ") и с какви чашки ще стреля(JSB 1,03 и 1,175), от там и скоростите и мощността. Намерено е после оптимума по заданието и резултата не е лош. Производителят не твърди, че това е максимума, който може да се изтиска, или че не може и повече изстрели да прави - просто не е търсен този резултат.
Преди, когато са се правели в Русия, е можело да си избереш с каква цев да бъде, но сега всичко е чешко производство(само 6,35 са LW, но със същия туист). Руснаците, затова и сменят цеви на поразия(не само на Крикети, които са си с Cz цеви, а и тези по-старите с Валтерски), защото и те се водят по "модните" течения в техните форуми - еди кой си с цев еди каква си постигнал супер неща, ама както винаги освен цевта и ред други промени е направил.
За това казах, че има предостатъчно руски сценарии, на който му се играе в такива филми ;).
ПП. А относно Баракудите, проблема там не е само теглото и дължината, а и материала от който са направени.
Макар и нетолкова съществено при скоростите с които ние стреляме, по-твърдия материал, не позволява постигането на скорост на въртене каквато при оловна чашка. Затова и във формулите, които колегата aspirin е посочил се взима предвид и материала. Но пък и тези формули(има и много други, още по-точни -взимащи повече фактори предвид) не са за нас, пак заради ниските скорости и ниските тегла на проектила.
 

st_beer

Редовен Потребител
В руския форум попаднах на едно много интересно и полезно клипче. Реших първо да го тествам дали е наистина толкова лесно и просто както изглежда. Пробвайте и няма да съжалявате. Просто,лесно и бързо зареждане на барабана с чашки.
http://www.youtube.com/watch?v=rO1qkbHqhUw#t=48
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Това го правеше Akela от Варна преди близо 5 години със 17-заряден пълнител за HW100 .
 

petkof

Редовен Потребител
st_beer написа:
dberov написа:
Отдавна е изпробвано, как иначе ще стрелям по 500 чашки на ден :cheers:
Изпробвано отдавна ама несподелено ;). Когато се види нещо и се изпробва и се окаже полезно не е лошо да се споделя във форума.
Осемзарядните пълнители на FX /те са проектирани преди тези на Вайраух/, също от задната си страна са с вдлъбнатина над леглата на чашките, за да е възможно да се зареждат с приспособление за бързо нареждане на чашките.Това го бяхме коментирали, мисля още в стария форум.Продават се и такива специални устройства като това:
http://www.crosman.com/gear/clips/177SLR-999
Немците също имат подобни но не можах да ги намеря в сайтовете им.
Такова устройство е възможно всеки да си направи сам, от голяма кутия на JSB, и двете дунапренчета в нея.Като изпразните кутията от съдържащите се в нея чашки,поставяте двете дунапренчета вътре и върху тях нареждате барабанчетата, които ще зареждате в бъдеще, така че да не се допират едно друго и да не опират в стените на кутията.Очертавате местата им върху дунапрена и след това изрязвате дупки в него така, че барабанчетата да се събират в дупките.После слагате дунапрена в кутията,барабанчетата в дупките на дунапрена нагоре със страната за зареждане.Сипвате необходимият или малко повече,брой чашки и развъртате кутията в хоризонталната равнина,докато чашките се понаместят в леглата на барабанчетата.После вкарвате чашките в барабанчетата, ако барабаните са с гумена лента.Нещо подобно.
Това май беше немския вариянт на Рьом.
http://www.network54.com/Forum/79537/thread/1232323236/I+do+believe+I've+found+rapid-fire+plinking+Heaven!!!+---%26gt%3B+Twinmasters!!!+(pics)
 

st_beer

Редовен Потребител
Това е другия руски вариант. Само че на мен ми хареса това с ръка което се прави затова и пуснах него. Иначе наистина са много хитри и става страшно бързо. Всеки сам да си избере някой и да действа :cheers: :cheers:
 

Attachments

  • jjj.JPG
    jjj.JPG
    251.4 KB · Прегледи: 168
  • 111.JPG
    111.JPG
    163.4 KB · Прегледи: 170

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Всичко съм пробвал отдавна. Проблема идва от 1,2 или 3 педе.. чашки, които винаги си лягат "обратно" ;). "Шейкър" пълненето с JSB трябва също да е внимателно, знаем че са от най-меките. Времето, което си спечелил го губиш за корекции. И накрая какво ще спечелиш - 1 минута или по-малко дори?
При мен броя на пълните барабани съвпада с времето за изпразването им, демек стрелям 5 броя и пълня резервоара. Докато се пълни въздуха, си пълня внимателно барабаните, като си оглеждам даже чашките преди да ги набутам. Пълненето на барабаните си е един вид мисловен "отдих", съсредоточаване ако щете, преди пак да запуцаш.
 

lynx

Редовен Потребител
Ето един приклад, който много ми хареса.
Уж е съвсем изчистен и обикновен, но с него пушката изглежда супер.
Много заоблен и удобен ми изглежда.
 

Attachments

  • 47933_446708198714813_874423167_n.jpg
    47933_446708198714813_874423167_n.jpg
    145.7 KB · Прегледи: 191

FreeMan

Редовен Потребител
ТУК е описал за приклада и с по-качествени снимки.
Ето с по-голяма резолюция, който иска да си прави
 

dberov

Редовен Потребител
Забеляза ли че манометъра му е от белите на WIKA.
Моя отчита с 20 бара по малко от този на другата ми пушка и от зарядната станция. Ако не ми го признаят гаранционно ще пробвам да разлепя стъклото и да наместя "циферблата" да показва колкото на зарядната, ако стане беля ще се принудя да си купя и сложа бял на WIKA.

http://forum.kalibrgun.ru/index.php?PHPSESSID=sg977jkug7upf3a87ftc9gs6g7&action=dlattach;topic=37.0;attach=1265;image
 

dberov

Редовен Потребител
Тоя Крикет е от първата серия която са изкарали с бели манометри WIKA и бял спусък. Моя манометър в началото показваше с 10 бара по малко от тоя на зарядната (бял на WIKA), с времето забелязах лека промяна 1-2 бара и преди 20-сетина дена изведнъж падна на 20 бара под тоя на зарядната. ТУК Руснака казва че белите манометри на WIKA винаги показват с 15 бара по малко от реалните барове, при това положение ако моя на пушката показва с 20 бара по малко от белия на WIKA от зарядната то аз реално гледам с 35 бара грешно а това за мен е много при стреляне на метан и ме бърка, затова стрелям от маса винаги с вързана бутилка.
 

lynx

Редовен Потребител
dberov написа:
Моя отчита с 20 бара по малко от този на другата ми пушка и от зарядната станция. Ако не ми го признаят гаранционно ще пробвам да разлепя стъклото и да наместя "циферблата" да показва колкото на зарядната, ако стане беля ще се принудя да си купя и сложа бял на WIKA.

Ако си го прежалил и твърдо си решил да отлепиш стъклото, бих те посъветвал да пробваш с леко избутване на самата стрелка.
Но за да стане това, манометъра трябва да е под налягане и стрелката да е някъде около средата на скалата.
По принцип при стрелката/под стъклото/ налягане няма и не е опасно да се отлепи стъклото, докато манометъра е под налягане.
Според мен, това е по-лесния начин да го "кордисаш".
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Манометъра има отстрани запечатан отвор, в който има предпазен клапан. Не дупчете изобщо корпуса, не знаеш отзад какво ще "срещнеш".
Дали един манометър показва вярно, може да се разбере само с калибриран такъв и то на станок - вързан директно към налягането.
Мите, можеш да го свалиш още тази вечер. Като свалиш твоя, пробвай го директно вързан към маркуча на бутилката и тогава виж колко отчита.
ПП.
Утре зарана може и да отскочиш до Еконта или чакай смс-а и тогиз.
 

st_beer

Редовен Потребител
dberov написа:
Моя отчита с 20 бара по малко от този на другата ми пушка и от зарядната станция. Ако не ми го признаят гаранционно ще пробвам да разлепя стъклото и да наместя "циферблата" да показва колкото на зарядната, ако стане беля ще се принудя да си купя и сложа бял на WIKA.
Ето как да отвориш манометъра ако решиш да се пробваш.Това с завъртане на циферблата няма се получи според снимките които виждам.По голям успех ще имаш ако извадиш стрелката и да я свериш с калибриран обаче и сигурен манометър.
http://forum.kalibrgun.ru/index.php/topic,685.msg10977.html#msg10977
Според мен обаче не се занимавай с глупости. Най-много да си съсипеш манометъра. Това е просто да да си гледаш ориентировъчно налягането в пушката.Ако знаеш със сигурност с колко ти греши просто проблема ти е никакъв.
 
Нагоре