Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
И друго питам - има ли някаква закономерност между дължина на цевта и брой на каналите?
Не !
Повечето канали дали предлазполагат за намаляне на скороста , или няма значение ?
Не - от значение е сечението на канала на цевта което се получава - по-голямо сечение = по-голяма скорост ;)
 

ilko_dim

Потребител
Колеги , вече приключих адаптора за АТ44 еднозаряден . С негова помощ вече е многозаряден (10 изстрела) . Идейно се водих от :

http://rowanengineering.com/lphoto10.htm

но според мен при техния вариант не може да се стреля нагоре , което не е добре , а и имат само 7 отвора ( 6 изстрела поне така ги дават )

Получи се добре , без луфтове , без падане на чашки по земята или засечки и обръщане на чашките в канала . Играчката си беше качествена , но резултата ме радва :yahoo:
Единствено поради , че няма място за втори монтаж отпред , съм монтирал крепящата планка на предния монтаж на оптиката. Но това не ми пречи , дори и да стрелям без адаптора. Иначе ако имаше място , щях да го направя отделно .
Ето и малко снимки - дано ви хареса . :cheers:
 

Attachments

  • адап8.JPG
    адап8.JPG
    78.8 KB · Прегледи: 293
  • адап7.JPG
    адап7.JPG
    75.5 KB · Прегледи: 280
  • адап6.JPG
    адап6.JPG
    79.8 KB · Прегледи: 334
  • адап5.JPG
    адап5.JPG
    83.5 KB · Прегледи: 314
  • адап4.JPG
    адап4.JPG
    81.6 KB · Прегледи: 285
  • адап3.JPG
    адап3.JPG
    68.5 KB · Прегледи: 280
  • адап2.JPG
    адап2.JPG
    86 KB · Прегледи: 293
  • адап1.JPG
    адап1.JPG
    67.9 KB · Прегледи: 290

ilko_dim

Потребител
praetorian написа:
Браво, Илко!Сега кога да очакваме производство :cheers:

Радвам се , че ти хареса - ти поне можеш по всяко време и да опиташ ;)
Но серийно производство няма как да направя - не съм подготвен за това :-[. А и не може да се унифицират всички детайли - има разлики във височината на монтажите :cheers:
Но ако някой реши да си прави - дано съм бил полезен - това може да стане . И не струва колкото английския :D :quiet:
 

павле

Потребител
Интересно :exclaim: Сега остава да кажеш какво кара тази шашкънийка да се върти за да подава чашката след всеки истрел.
 

bor1968

Потребител
За бившата на преторианеца ще стане, независимо височината:

025909601.jpg



Интересно ми е само как се върти барабанчето? Най вероятно е ръчно, което всъщност не е проблем. Само ако човек бърза сигурно ще трябва да внимава за осигуряване на съосието на чашката с цевта. Иначе би се получило нараняване или изкривяване на дотиквача.
Другия ми въпрос е как е решен проблема с дотиквача? При многозарядните о-пръстена е в цевта, а при еднозарядните е на дотиквача.


Та ако ilko_dim можеш да изработиш още едно барабанче, аз съм готов да го взема :).

Относно серийното производство, мисля, че и това се решава. Просто включваш и стойките в комплекта, патентоваш, правиш и продаваш. Мисля, че клиенти ще има достатъчно
:cheers:
 

ilko_dim

Потребител
павле написа:
Интересно :exclaim: Сега остава да кажеш какво кара тази шашкънийка да се върти за да подава чашката след всеки истрел.

Ами върти го левият ми палец . Това в самия план беше за ръчно въртене , а ако трябваше и механизъм да му слагам , щеше да ми е по-сложно . :cheers:

http://www.youtube.com/watch?v=NNoLMWTbb3M

При мен е като на клипа - дотиквача преминава и добутва чашката . А ако дотиквача е вкаран , то барабана не може да се завърти . Когато се изтегли назад , тогава става превъртането , а има и такава засечка , която не дава на пръста да бута още .

@bor1968 При теб може да стане , но ако се намери малко място на шината пред канала за зареждане .
 

praetorian

Редовен Потребител
Туй чудо, нищо че го върти левия палец.Има си една пластинка, която го фиксира.Работи много мазно и цъка като швейцарски часовник ;) :D.Подава абсолютно точно чашката, нищо не се разминава.Абе, получило се е перфектно :bravo:.На пръв поглед, нищо особено, ама като знам, колко труд хвърли по него колегата, за да се получат нещата....
 

bor1968

Потребител
ilko_dim написа:
@bor1968 При теб може да стане , но ако се намери малко място на шината пред канала за зареждане .

Ако е за малко ще намеря място ;)
Ще ти пиша л.с., че да не товарим темата.
 

ininia

Потребител
ФТКС
@Илко,
В това чудо има много хляб!Направи си европейски патент,не е непосилно скъпо и организирай проидводство (то ще бъде по-скъпо).Убеден съм че си заслужава!Намерил си икон.ниша. :)
 

ilko_dim

Потребител
Благодаря ви , колеги за интереса към моята работа . Но не мисля да организирам производство, патенти и др. Още повече това е измислено - посочих няколко пъти .
Смятам , че трябва да си помагаме , ако можем , просто показвам всичко , а ако някой иска - ще му обясня абсолютно всичко . Нямам намерение да печалбарствам , това не е моя цел . :-\ . Исках да направя нещо , което да е достъпно и ако човек има желание - да си измайстори.
Здраве и късмет на всички :cheers:
 

zagi_bg

Потребител
Браво на колегата за пожения труд,получило се е доста добре.

Ще нося и моята да прави :)
 
A

Anonymous

Гост
Една идейка . Ако се сложи пружинка , спиралообразна , и това се навива предварително , с допълнителен зъб освобождаван от дотиквача , може да стане и самозареждащо се . Палеца става излишен . :dazzed: :p Браво на колегата за ентусиазма .
 

ilko_dim

Потребител
U-2 написа:
Една идейка . Ако се сложи пружинка , спиралообразна , и това се навива предварително , с допълнителен зъб освобождаван от дотиквача , може да стане и самозареждащо се . Палеца става излишен . :dazzed: :p Браво на колегата за ентусиазма .

Ами първото което ще е проблем е дотиквача - на него е о-пръстена и всеки механизъм , който се трие в него би го наранил :-\,освен това тази спираловидна пружинка ще натиска към дотиквача предната стена на барабанчето на следващата чашка - при твоя вариант това е много вероятно .
Другото което е , че вече си има автоматично зареждащ се вариант ;)
И последно - мястото никак не е голямо , и всеки мм е важен , дори се наложи да фрезовам задната част на адаптора - инак не става . :goodbye:
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте, нов съм във форума и нямам абсолютно никакъв опит с ПЦП, нито каквото и да е оборудване към момента, последно имах пружина Байкал която подарих на братовчед си преди години. Като начало изчетох едно 60-70 страници от темата са ат44 и тази за ПЦП помпите и бутилките, така че може да се каже че добих някаква минимална представа за какво става въпрос, но също така възникнаха и някои съмнения за сигурността на цялата тази техника .. :) Та съвета който ще поискам е в избора на пушка, като ще кажа какви съображения имам и защо се колебая все още. Значи основно се чудя между АТ44 (или АТ44-10) и БТ65, второто естествено някой от вас могат да кажат, че е по-добро защо е по-ново, по-мощно и т.н., но все пак отчитам и че на цената на БТ65 мога да си взема АТ44-10 в комплект с компресионната помпа, а за еднозарядния вариант става хептен голяма разликата :). Но не всичко се върти около цената все пак така, че ще изброя приоритетите ми за избор на въздушно оръжие:
1. Сигурност – тук специално визирам системата под налягане на самата пушка. Това което разбрах е, че БТ са алуминиеви, докато при АТ са стоманени. Освен това тук прочетох, че на АТ тръбата не е безшевна което наистина ме притесни, но не разбрах дали това се отнася и за най-новите модели (като производство имам предвид)??? От друга страна алуминиевите тръби на БТ същи ми звучат малко рискови.. не знам защо, но просто АЗ си мисля, че материала би бил по крехък/чуплив и ако случайно се изръся някъде с пушка може да се стигне до бум… Моля споделете вашето мнение по въпроса.
2. Надеждност – не искам да прекалявам с това понеже ми е ясно, че това не е немска пушка и без поддръжка и вероятно ремонтиране от време на време няма да стане , но все пак се надявам да не се налага да се преквалифицирам.
3. Начин на стрелба – накратко оптиката не ми е любимото нещо, така че най много да закача бързомерец, ако ми щукне но това е на първо четене :D. Освен това си спомням, че с Байкала имах два основни проблема – къс приклад, който ми идваше високо съчетан с английски захват, което установиш че е най-ужасно възможния за мен, особено след като стрелях с едно спортно Гамо с пистолет ръкохватка и стигнах до извода че така трябва да изглежда бъдещата му пушка. (Тук мисля че АТ има голямо предимство).
4. По спомен на изкарване на пушката отиваха към 50 изстрела така, че мисля че и двата варианта ще ми свършат работа като въздух :D
Това се сещам за сега. Само да кажа че до момента гледах конкретно една пружина Gamo CFR предимно заради неподвижната цев, но като попрочетох мненията тук мисля че все пак Хатсан не е за пренебрегване, а ПЦП май няма нищо общо с пружината :D
Ще съм много благодарен, ако някой от вас ми даде полезен съвет за избора ми имайки предвид изброените от мен критерии и опасения по-горе.
Поздрави! :)
 

lynx

Редовен Потребител
Опасенията ти са напразни, всеки един резервоар на Асан се "надува" пробно преди да се изпрати на пазара, по-назад в темата имаше снимки как го правят в завода.
Най-добре е да изпробваш лично пушките, които си набелязал и сам ще избереш по-подходящата за твоите цели.
Излез с групата от твоя град 2-3 пъти да постреляте и ще получиш отговор на много от въпросите които те интересуват.
 

klmn

Потребител
То не ти трябва оптика за близки разстояния,ама над 50 м ако целиш малки мишенки не става,при АТ имаш около 25 изстрела в плато,тоест еднаква скорост,около 280 м/с с 1,17г чашка,говоря за фабричен ,в 5,5.
Е,това за моето АТ,настройките могат да се променят,ако питаш за мощ на 50 м дупчи соц тенджера (не от тенеке) :)
 

ilian

Потребител
Снощи останах приятно изненадан от асана,при -20 гр. си стреляше просто перфектно :yes:.
При такава студ ръкавиците ми залепваха за оптиката и цевта :eek:,пушката стоя заредена близо 2 часа но си гръмна като топ(в което много се съмнявах ???).Та с две думи супер пушка :bravo:
Пушката е екстра ама аз съм :crazy: :crazy: :crazy: да стоя в тая студ на вън ;)
 
Нагоре