Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

bateelmo

Потребител
О пръстени в Търново се намират в магазините за лагери. Има един в стръмната уличка до стария офис на м тел. Този дето се намира малко преди баварската къща дето изгоря и новата сграда на чеха.
 

st_beer

Редовен Потребител
bateelmo написа:
О пръстени в Търново се намират в магазините за лагери. Има един в стръмната уличка до стария офис на м тел. Този дето се намира малко преди баварската къща дето изгоря и новата сграда на чеха.
Колега ето картата на града:
http://maps.google.com/maps?q=%D0%91%D1 ... F&t=m&z=14
Ако знаеш как се прави можеш да сложиш маркер къде точно се намира магазина и така на SpOkI няма да му е никакъв проблема да го открие.
Ако знаех за местото което обясняваш бих го направил по бързо от колкото да напиша този пост. За съжаление обаче не мога аз да го направя.
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте,от месец съм притежател на хатсан ат44,разглобявал съм го 2 или 3 пъти,но днес възникна проблем с спусъка(засече).Разглобих го и отстраних проблема,но възникна друг.Сега не мога да заредя пушката,просто при издърпване на лоста за зареждане не щраква и не знам от къде идва проблема.Някои може ли да обясни подробно как се сглобява спусъка,може би там бъркам нещо.Благодаря предварително
 

st_beer

Редовен Потребител
Зависи какъв ти е спусъка. Аз съм се сблъсквал с поне 3 различни модела спусъци на хатсан ат 44
 
A

Anonymous

Гост
Ето го въпросния спусък
 

Attachments

  • at44internal027.jpg
    at44internal027.jpg
    403.1 KB · Прегледи: 174

st_beer

Редовен Потребител
Значи проблема ти е при сглобяването почти убеден съм на 100%. За да сглобиш и монтираш спусъка от тоя модел е нужно да си направиш една времена осичка на мястото посочено със стрелката която да е равна с корпуса. Сглобяваш го извън пушката след това го вкарваш на неговото място.
С оригиналната ос избутваш времената направена ос.


Ето и как са подредени чарковете вътре и къде се полира (с червеното):


Ето тук съм писал и други подробности:
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 15#p104315

Както и това ако ти се прави:
st_beer написа:
Понеже много ме дразни задействането на предпазителя на хатсана при всяко зареждане го тунинговах малко. Сега в момента предпазителя си действа само когато аз пожелая и го издърпам ръчно като при пушките които имах от белите държави ;) ;). Може и да не съм първия който е направил това но да споделя как го направих. Маха се частта от тази пластинка на снимката не цялата пластинка само на която съм ударил кръста от чертата нагоре. Така няма вече пропуск поради забравяне да натисна предпазителя. Това направо ме е влудявало много пъти.

 

praetorian

Редовен Потребител
Колеги, може ли някой да направи една услуга, а именно: когато разглобява цилиндъра на хатсан ЛОНГ да преметри вътрешното Ф на полиамидното легло. :cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
Абе питам, защото май не е....Снощи коментирахме, че има разлика май от 1 мм.То с просто око няма как да се хване тавказ разлика.Иначе - с късото 1.9 проектил като нажуля пушката на макс го мятам с 247 мс максимум.Как тогава АТ 44 лонг засилва 2,1 гр с 255 :eek:.Тежкото ЖСБ дето е 1,17 при напълно изправна пушка с хиляда чалъма го мятам с 295 макс.Лонга го стреля с над 310 с лекота.Де е разковничето?Не може да има такова драстично покачване на скоростта от това, че цевта е с 7-8 см по - дълга ??? ???
 

tzocho

Потребител
Ей, все същите стари теми ... ^-^
Преториане, не разбра ли че размера ... има значение ;) ;)
 

praetorian

Редовен Потребител
tzocho написа:
Ей, все същите стари теми ... ^-^
Преториане, не разбра ли че размера ... има значение ;) ;)

Защо старите бе :)Исках да разбера за полиамидното тяло само, пък тя каква била работата ;) :cheers:
Благодаря за отговорите, момци. :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Дължината на цевта все пак има предел след който почва да влияе в обратна посока. Тоест скоростта да пада пропорционално на дължината.
 

staif

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
Дължината на цевта все пак има предел след който почва да влияе в обратна посока. Тоест скоростта да пада пропорционално на дължината.
Че е така -така е ,ама така ли не се намери една формула за това ??? та да се разбере от колко-до колко..
 

lynx

Редовен Потребител
Няма всеобщо приета формула.
Братушките го свързват предимно с мощноста, ако си над 40 джаула - най-дългата цев....60см.
За 16-ки 50см е предостатъчно.
Дългите цеви, ако са под 15-16мм дебели си искат тежести отпред, че иначе вибрацията убива точноста.
 

staif

Редовен Потребител
Теоретично погледнато и примерно обяснено-имаме една тръба за фуниики:
ако сулука ти стугне за издухване от единометрова тръба на фунииката в оптималния вариянт то тя ше баде запратена наи далеч а ако тръбата е по къса значи язък за неизползвания сулук(издишването) а ако тръбата е по дълга от възможноста за издухване -фунииката ще започне да забавя преди изхода
Вибрацията и точноста са успореден проблем..
извинявам се ако не съм обяснил павилно :)
 

ilko_dim

Потребител
Прав си колега за тръба + сулук . Но при нашите има и нарези и шок . Така, че не е еднакво.

И друго питам - има ли някаква закономерност между дължина на цевта и брой на каналите?
Повечето канали дали предлазполагат за намаляне на скороста , или няма значение ?
:cheers:
 
Нагоре