Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

sts1969

Редовен Потребител
Добре мерси много !
А каква прожинка от горе на ударника може да се маха да увеличи скороста ?
Виж сега...най-добре направи както направих аз преди няколко години. Страниците на тази тема са само 300, при добра воля ще ги прочетеш за около 2 седмици, повярвай ми... ще си "отвориш очите" за много неща. Когато аз четох темата, страниците бяха над 600, половината от тях в последствие бяха изтрити от модераторите заради празни приказки като тези който пиша и аз сега. :cheers:
 

Shooter94

Новодошъл
Да със Сигорност че процента лека по-лека темата Ама конкретни неща ако може да ми се помогнат ще е добре.
Защото търся сила имам 5-6 вида сачми все една с голяма скорост ще пасне добре на 60-70метра !
 

sts1969

Редовен Потребител
Да със Сигорност че процента лека по-лека темата Ама конкретни неща ако може да ми се помогнат ще е добре.
Защото търся сила имам 5-6 вида сачми все една с голяма скорост ще пасне добре на 60-70метра !
Проблема е не че ни мързи да ти обясняваме, а че няма да разбереш какво ти обясняваме. Забеляза ли че всеки твои въпрос поражда още 2 нови. Прочети първо темата, и не от тук-от там, а подробно. После ще видиш че въпросите ти ще намалеят на половина, и ще знаеш какво точно да питаш. :cheers:
 
7

7842

Гост
Това е ударния механизъм, в формата на вилка, вътре има винт (на снимката е изкаран) който се развива за да стане " по-мощна " пушката. Повтарям развива, защото по този начин излиза на вън и свива повече ударната пружина :)
Същото ли се отнася и за БТ-65?Развива на ляво?

Как ще се отрази на БТ-65 6.35 мм. нова цев Лотар Валтер без шок?Защото чета че всички цеви на Хатсан са със шок и като чистих цевта с шомпола го усещам,не ми харесва как стреля на 100+ метра,имам БАМ-51 на който точността на тези дистанции
са много по добри.Не искам да режа цевта защото ще окъсее,а Валтерската е 605 мм
 
Последна промяна от модератор:

lynx

Редовен Потребител
Има много "би трябвало" в отговора на този въпрос.
- Би трябвало да се повиши скороста/мощността, заради по-дългата цев.
- Би трябвало да се подобри точността, заради по-доброто качество на новата цев.
Пушката ще натежи напред, заради много по-тежката Валтерска цев.
Има много теории за шока при въздухарките, по-добре да не навлизам в подробности, защото някои колеги може да не се съгласят с моите констатации.
Но ако смяташ да стреляш с по-дълги проектили/не със стандартни чашки/, според мен е по-добре шока да го няма.
Не е редно да сравняваш Бам-а с БТ-то, заради разликите в мощност и калибър.
Съвсем различни пушки са и очакванията ти следва да са различни, 100+ метра изискват повече пипане по пушката.
 

оги-пз

Редовен Потребител
При бт-65 беше по друг начин, ако несе лъжа със завиване.
Според мен, ако сложиш по-дълга и по-тежка цев точността ще се влоши точно при този модел, заради нестабилната цевна кутия.
Преди време Любо от пазарджик беше укрепвал допълнително цевната кутия на 1 бт и каза, че има много голяма промяна.
Онзи ден с Ники си говорихме и той е укрепил допълнително негова цевна на бт-то и каза, че няма проблеми.
Според мен гледай в тази насока да укрепиш цевната кутия да не шава, после виж фаските на цевта и тогава мисли за друга цев.
Всъщност този скъп ъпгрейд с цевта тази пушка май не го заслужава, но това е мое мнение.
 

Dominus

Редовен Потребител
Входа и изхода на тая тъпа тръба - цевта са от изключителна важност. Може да имаш превъзходна цев, но не добре завършена по отношение на фаски и да не стреля добре. При турските цеви е цяла лотария. На 1000бр. се ражда може би 1-2 читави, които пак казвам, ако не са завършени кадърно, а те не са, няма да им видиш потенциала. По отношение на шока, аз предпочитам да го има. Други не. Много е противоречив позобен спор. Дължината също не е панацея. Разликата между турска и ЛВ цев е че процента на лошо качество при валтер е по-малък от процента на качествена турска цев.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Ами тогава няма какво да направиш повече по цевната кутия.
Какви групи прави на 100м.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Даа,по същия начин се развива болтаа за да натегнеш пружинат (на ляво).

По горните постове бяха достатъчно ясни. Съвет - не слагай никакви лотър валтер глупости ,пари,тегло и очаквания на на вятъра файда почти никаква ако останалата конструкция е кюпава :) , както каза Павката,ако края на цевта на е завъръшен и цев Драгунов да сложиш, се тая...
Ако едно нещо работи - не го пипай.
Аз премахнах шок на Галатиана и застреля страхотно.Отново Павката - Dominus стреля с нея в Стз на Бааните от ръка на 90 метра по гонга, 5 от 5 го удаари, но този така наречен шок беше потресаващо зле и беше крайно наложително да се премахне.

Иначе за шока явно се водят някакви спорове и аз лично с удоволствие бих чул становището на lynx .


Поздрави.
 

Dominus

Редовен Потребител
Вярно. Не бях очаквал с фак от ръка такава стрелба. При турските цеви всичко е уникално. Зотова и понякога шока е пре чка. Там две еднакви няма.
Виждам че колегата е градски. Дай да и хвърлим едно безобидно око, какво аджаба те притеснява.
 
7

7842

Гост
Не каза какви групи прави на 100м.
Беше на метан,така го взех но като застудя времето не ми хареса и минах на въздух сега се подобри стрелбата но на 100 метра трудно може да се каже група:D сега искам да натегна пружината на ударника да вдигна скоростта защото с метана на студено падна на 250 м/с с JSB 2.2 гр. малко да се поуправи времето и ще видя как ще е на въздух.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Задължително без осмица. Задължително с хубав заглушител. И задължително фаски на цевта - входна и изходна. Ако се налага и полиране на цевта за да се позаглади. Полира се и там където влиза чашката и започват нарезите, защото при турските цеви има ясно изразен праг и понякога той дере чашките. Ако има такъв праг трябва да се заглади.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Соред мен.
Тая пушка Любо я е настроил да стреля на метан и няма да ти стреля на въздух.
Той до колкото си спомням стреляше с 1.6 gsb.
Така пробвал ли си на БТ моето бившето ссоростта паднеше ли под 280мс. и влошаваше драстично групата.
Най много харесваше скорост около 300мс.
Тааа пробвай лекото с метан и тогава мисли за промени.

Пп. Ники Любо разбира от пушки и съм сигурен че е изтискал макс от тая.
Сигурен съм че има фаски и ако има други дефекти ги е оправил.
Просто е настроена по друг начин.
Но той може да види и да отговори по-точно.
 

anibis

Редовен Потребител
Eто едни парчета които съм рязал,и на тях съм се учил да правя изходни фаски.
От ляво на дясно
1-цев 6.35мм Хатсан
2-4.5мм LW полигонал
3-5.5мм Байкал МР512
4-4.5мм Хайнел
5-4.5мм Гамо
Ако решат модераторите да премесят поста ми в правилния раздел.
 

Attachments

  • CIMG5739.JPG
    CIMG5739.JPG
    410.5 KB · Прегледи: 126
  • CIMG5711.JPG
    CIMG5711.JPG
    333.4 KB · Прегледи: 114
  • CIMG5719.JPG
    CIMG5719.JPG
    374.5 KB · Прегледи: 117
  • CIMG5743.JPG
    CIMG5743.JPG
    362.4 KB · Прегледи: 114
Нагоре