Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

A

Anonymous

Гост

Termina4

Потребител
почвам да пиша за Хатцан :) :crazy:
Пушката няма LW цев аз имам пушка с LW цев имам и хацан преди малко сравних двете цеви значи LW е с 12 канала Хатцан имат 10 канала самите канали на LW са малко по изразени(дълбоки) на хацана са по плитки но това непречи на точноста Ами хацанската цев никак не е лоша и за тези пари ПЦПто е добро друг е въпроса че неможеш да стреляш от кутията и да очакваш резултати иска си работа :quiet:
След доработка на някой елементи ( спусък, БК , уплътнения) почти всичко без цевта :) пушката става трепач :) в момента моята няма преразход 240-250 M/C с бараkуда и вече наистина е копие на FX(това копират Турците) ако човек реши може да направи и по голям резервоар и редуктор но всичко е въпрос на желание приятели и не на последно място опит
Всичко това не си го измислям а го знам от най големия майстор на пушки които познавам лично Нико :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Тояжката ми е внесена от турция на цена 450 лева (цена без транспорт)
Говорим за АТ44-10 .177 като цената в калибър .22 е била същата , просто с моя късмет и с неразбирането , на човека който ми я купи....

А за AT44WX-10 - Няма налични , поне до момента на закупуването на моята не са се появявали.
 

Termina4

Потребител
Моето плато почва от 170 и аз до там помпа като стрелям до около 110-120 бара сега е направен на около 230-240 м/с с баракуда и съм доволен на този етап Престоят ми опити и с ФТТ и тогава ще дам таблици с замервания
Пушката е перфектна за парите си но иска доработка което е нормално Общо взето ако се купи пушката за 400 лева пипне се БК, зареждащия лост, смяна на повечето пружини с високо качествени поставяне на по добри уплътнения и ако сложиш и една висококачествена цев + заглушител се получава много добра пушка за 1000 лева с която си целиш стотинки на 40-50 метра и не ти пука :) :rambo:

ПП стотинките се целят и с оригиналната цев на Хацан :lol:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Termina4 написа:
Моето плато почва от 170 и аз до там помпа като стрелям до около 110-120 бара сега е направен на около 230-240 м/с с баракуда и съм доволен на този етап Престоят ми опити и с ФТТ и тогава ще дам таблици с замервания
Пушката е перфектна за парите си но иска доработка което е нормално Общо взето ако се купи пушката за 400 лева пипне се БК, зареждащия лост, смяна на повечето пружини с високо качествени поставяне на по добри уплътнения и ако сложиш и една висококачествена цев + заглушител се получава много добра пушка за 1000 лева с която си целиш стотинки на 40-50 метра и не ти пука :) :rambo:

ПП стотинките се целят и с оригиналната цев на Хацан :lol:
Хатсанските цеви са кенеф - рошави, мръсни и ...точни.
Колкото по-мръсни, толкова по-точни.
Без майтап.
Очевидно оловото, което минава през тях, коригира неравностите по цевта.
Невероятно, но факт.
Ако искате нулева точност, изчистете хастанската цев добре от оловните отлагания.
След 20-30 изстрела обаче, става скалпел.
Другото кофти, е че отвътре ръждясват адски бързо и лесно и искат често подсушаване, особено сега в зимните условия.
Досега не бях вадил оранжев парцал от валтерска, дианска или раухска цев, колкото и мокри да са стоели дълго време.
Хатсанаките обаче, след полвин ден неизчистени стават на лисица, отвън и отвътре.
:cheers: ivodoc
 

Termina4

Потребител
  Истрелите са 35 в плато (+-4м/с) :eek:  иначе аз си стрелям малко повече но всичко е въпрос на свикване с самата пушка Спокойно се правят 50 истрела с едно зареждане и с леки kорекции надоло и нагоре  :cheers: :rambo:


    ПП  онзи ден съм забравил да пиша че платото ми е +-4м/с
 

adro

Потребител
Имам въпрос към по доре запознатите с пцп
Aко увелича проходния отвор между клапана и цевта от 4 на 5 мм ще се вдигне ли началната скорост?
Добавил съм пейнболска бутилка 740 и разхода на въздух не ме притеснява.

Не пускай поредни постове.
Ползвай бутона промени за да добавяш във вече съществуващия пост.
ivodoc
 

rashko

Редовен Потребител
adro написа:
имам въпрос към по доре запознатите с пцп , ако увелича проходния отвор между клапана и цевта от 4 на 5 мм ще се вдигне ли началната скорост

Ще вдигнеш скоростта и ще паднеш в атмосферите.Каква скорост търсиш и с какви <span class="corrected">сачми</span>. :cheers:

;) С този резервар и тази къса и тънка цев, :lol:не повече от 5-6 изстрела в плато +-15-20
За мен ще си загубш времето защото резервара няма да ти държи постоянна скорост поради малкия обем.Ти си за еваникс :lol:

He съм прочел ;) пробвай с отвор 6 мм и не много сегната стегната пружина на бойния клапан ударник 40 гр
Между отвора и щока 1,5-2мм
Хода на ударника колко е ???
Ама за цевта не става вземи си 16мм
 
Последна промяна от модератор:

adro

Потребител
за момента само съм добавил допълнителен резервуар вграден във приклада обемът става 850 мл нямам хронограф за да замеря но с максимаално натегната пруйина на удъеника дава около 45 истрела от 185 до 125 атм
 

Attachments

  • Picture 195.jpg
    Picture 195.jpg
    363.7 KB · Прегледи: 843
  • Picture 196.jpg
    Picture 196.jpg
    377.3 KB · Прегледи: 1,986

rashko

Редовен Потребител
Много лоши снимки браво за ентусиазма :cheers:
Да имаш ПЦП без хронограф е същото като кола без бензин за нищо не става :bravo:

С този резервоар можеш да стреляш с калайки и над 300 :crazy:
 

Иван Димов

Потребител
Имам въпрос, към притежателите на Хатсн АТ44, които се оплакаха,че им се е счупил лоста за зареждане.Каква е според вас причината? Някои,споменаха,че е от слабия материял,от който са направени(ЦАМ).Някой спомня ли си, да е имал проблеми за степента на усилието , което е трябвало да упражни ,за да зареди ударника?
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Иван Димов написа:
Имам въпрос, към притежателите на Хатсн АТ44, които се оплакаха,че им се е счупил лоста за зареждане.Каква е според вас причината? Някои,споменаха,че е от слабия материял,от който са направени(ЦАМ).Някой спомня ли си, да е имал проблеми за степента на усилието , което е трябвало да упражни ,за да зареди ударника?
мисля,че чупенето става не при натягане на ударника и спусъка,а при обратното движение ,т.е. напред.и то при многозарядните ат-та.просто е важно пълнителя да се постави точно, за да влезе дотиквача ,където трябва.иначе лостът спира по средата и при по настоятелен натиск просто се чупи-цам.ходът на ударника е къс,а бойната пружина е не особено зла,усилието при зареждане-малко
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ники от Варна , счупи сайд левъра на Кареера при движение назад.
При опита си си да презареди бързо не преценява усилието необходимо за зареждане.
При АТ 44- 10 може да стане и в двете посоки.
При взвеждане на ударника назад и при обратното движение при дотикване на чашката , при наличие на чаплък в препускния отвор в цевта.
При отстраняването на чаплъците и полиране на ударната група, риска от счупване на сайд левъра значително се намаля.
 
A

Anonymous

Гост
Hammerli
The Hammerli Pneuma is a new single-shot PCP rifle that delivers over 1,000 f.p.s. in .22 and 1,200 f.p.s. in .177. The styling is modern (black and tactical), and I got the impression that it might compete on price. As soon as I can, I'll test one for you.
01-20-09-hammerli.jpg

New Hammerli is a powerful PCP sporter.

Това е копирано от тук : http://www.pyramydair.com/blog/2009/01/2009-shot-show-report-part-2.html

На какво ви прилича? ;)
 
A

Anonymous

Гост
Parabellum написа:
Hammerli
The Hammerli Pneuma is a new single-shot PCP rifle that delivers over 1,000 f.p.s. in .22 and 1,200 f.p.s. in .177. The styling is modern (black and tactical), and I got the impression that it might compete on price. As soon as I can, I'll test one for you.
01-20-09-hammerli.jpg

New Hammerli is a powerful PCP sporter.

Това е копирано от тук : http://www.pyramydair.com/blog/2009/01/2009-shot-show-report-part-2.html

На какво ви прилича? ;)

На мен определено на гега , само дето го няма онова закривеното на края , дето се закачат овцете за краката . ;)
Иначе определено си е хатсан .Единствената разлика на пръв поглед е втората скоба между цевта и резервоара.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
В Русе има два броя.
И двата са с по две осмици.
А това , дали са дърва е въпрос на гледна точка.
Може би да, ама малко по-малки от някоя друга по-скъпа пушка.
Ама все някога ще ги видите и ще се убедите.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
hlapeto написа:
Ако ще и с по две девятки да дойдат все същите дърва са.
да компромис са.и като цев,и като ударник ,и като клапан.и осмиците са нескопосано подражателство на хв100.в крайна сметка една(предната)е достатъчна, ако е добре направена.още по-добре класическа ,метална точно зад манометъра.за 500лв е отлична пушка за лов.доработките са желателни,но в никакъв случай задължителни.
 

Иван Димов

Потребител
От скоро имам пушката,еднозарядния вариянт.Още първия ден, я направих на парчета.Сега съм запознат с устройството и,което е важно.Замерих стената на цилиндъра, 2.3 мм.Посмених някое, О-пръстенче.Пооправих вилката която се трие по ударника.Затрудняваше зареждането.Сега зарежда леко.Не съм стрелял много с нея,но впечатленията ми са добри.Много точна е,което обезсмисля коментара по качеството на цевта. Единственото което не ми харесва, е малкия обем на цилиндъра.За парите си, пушката си заслужава.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Иван Димов написа:
От скоро имам пушката,еднозарядния вариянт.Още първия ден, я направих на парчета.Сега съм запознат с устройството и,което е важно.Замерих стената на цилиндъра, 2.3 мм.Посмених някое, О-пръстенче.Пооправих вилката която се трие по ударника.Затрудняваше зареждането.Сега зарежда леко.Не съм стрелял много с нея,но впечатленията ми са добри.Много точна е,което обезсмисля коментара по качеството на цевта. Единственото което не ми харесва, е малкия обем на цилиндъра.За парите си, пушката си заслужава.
да,запознаването с устройството на хасана е важно-това не е фх,вайраух или дейстейт, дето се запознаваш с устройството им след 2-3 години и 15-20 000 изстрела.и мн точна не е.турските цеви често са с незадоволително качество-диагонално разпробити,зле полирани,некачествени като метал,с шок в началото.но едно е сигурно-обичат и баракуда и жсб ,групи от 2,5-3см на 50м не са непостижими,а резервоарът не е малък щом пушката прави 20 бр,55J изстрела в коридор от 6-8мс.а 20 изстрела са си добри за лов.
 

Termina4

Потребител
Аз имам Хацан и ми прави голям кеф тази пушка Верно е че материалите не са от най качествените но затова пушката не е скъпа
имам възможност да си купя която и да е въздушна пушка на пазара и пак имам хацан което значи че пушката си стреля и то добре
ПП решил съм да я настройвам на около 230-240 м/с с ФТТ и ще пиша за резултати
 
Нагоре