Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

dberov

Редовен Потребител
Лично аз не съм пробвал БТ с Баракуда на тази скорост колко ще направи, освен да купя една кутийка и на следващото ни събиране да пробвам. :cheers:

Сега като се замисля няма логика да не може да ги направи с тоя резервоар от 255 кубика щом моя БАМ с резервоар 184 кубика на въздух правеше 26 изстрела с тази скорост и чашки.
Сега ще потърся стари замервания да не те излъжа неволно
 

refleks

Потребител
ToHKa написа:
refleks написа:
колега , за на моето БТ съм сложил пружина от стар феродов диск на бмв (от по малките пружини дето седят в големите ) . Пружината е супер твърда иглата с пръст не може да се натисне . Платото се изпъна много , няма преразход и стреля супер с нея . Такава пружинка може да се намери от всяка авто морга и от почти всички коли :)

Хубаво,ама търся поне 300 мс с баракуда, броя изстрели до към 30 ме устроива :)
Значи тая пружина отпада :pardon: Аз с нея повече от 42-44 j. не мога да изкарам с оригиналната пружина на ударника , а ти търсиш поне 61 j.
 

dberov

Редовен Потребител
Намерих едно замерване с Баракуда на въздух с резервоар 184 см³ което прикачам.
Издирих още едно по старо плато което е по добро от към високи скорости брой изстрели но се помпи до повече барове (20.01.2013г)
 

Attachments

  • BAM 51-Плато 9.02.2013.xls
    27 KB · Прегледи: 43
  • BAM 51-Плато 20.01.2013.xls
    66 KB · Прегледи: 24

staif

Редовен Потребител
пружини+ проби= успех.. ;)..освен другите работи+ само 1500 чашки и работата си идва на място :cheers:
тези плата вече не ме притесняват чак толкова, но ако някой сподели колко изтрела прави в център ( преди да започне да мести попаденията заради спада в налягането) ще съм мн.благодарен :cheers: ейтака за сравнение..
 

refleks

Потребител
Зависи колко ти е голям центъра ;) . Тука са 60 първите 10 са по нагоре последните 10 са по надолу разстоянието е 42м при средна работа вятър :) Това е с тежкото жсб с по лекото е малко по събрана групата
 

Attachments

  • 27122009041.jpg
    27122009041.jpg
    581.6 KB · Прегледи: 66

ToHKa

Редовен Потребител
На това БТ му дават 350 мс с еднограмова чашка, 62-3 J заводски (ако трябва да вярваме).
Реве ми се като погледнах клиповете на колегите от Суматра раздела ...... 400+ мс JSB 1.17, и някви 2.3 грама проектили ги засилват с 300 мс ..... жива флоберка си е това . Искам нещо такова да постигна ама....

Ако някой може да ми докара "точна стрелба" с Баракуда засилена с над 300 мс. нека да ми пише ЛС .
 

refleks

Потребител
За такива скорости не знам какви проектили ще ти трябват , при мен всичко засилено с над 300мс е направо кошмар по мишените ;)
 

methaa

Редовен Потребител
...и за други муниции. Трудно е да се накарат "чашките" да летят с висока скорост в перфектна парабола.
За високите скорости има други муниции, пък и не всичките цеви са пригодени за това ;)
 

lynx

Редовен Потребител
И какво хубаво има в това, Суматрата ти да стреля с 450 м/сек. с тия леки чашки?
Същите резултати се постигат и с 300 м/сек. с тая разлика, че не зареждаш резервоара през няколко изстрела.
Продават се достатъчно мощни пушки в по-голям калибър и със сигурност ще се справят по-добре във всяко отношение.
Кеф ти Дейстейт, ФХ, Биг Бор ако щеш....
Вярно е, че цената им е по-висока, но нямат база за сравнение с наточена Суматра.
 

cilindura

Редовен Потребител
Колега, Lynx, дали вярваш или не това си е твоя работа. Така наречените от теб маркови пушки, сравнени с тези Суматри, са просто едни тапешници. Знаеш ли "марковата" пушка Дейстейт в калибър 6,35 с каква скорост изстрелва проектил от 3,4 - 3,5 грама?
Същата маркова пушка не може да хване 250 м/сек, а стрелбата започва от 250 бара налягане. Суматрата, която виждаш започва да стреля от 200 бара налягане и засилва проектил с 3,4 - 3,5 грама със скорост 312 + м/сек. Същата тази пушка прави с този проектил два барабана, че и отгоре изстрели. А ако се стреля с JSB с тегло 1,645 грама на дозвукова скорост ще те заболи главата да броиш изстрелите. Що се отнася до марковите (наречени от теб пушки) ще ти дам един пример с Дейстейт Въркулак. Същата тази красива тояга едва засилва проектил с 2,8 грама със скорост 275 - 280 м/сек като липсва всякакво плато и всеки следващ изстрел е осезаемо по-слаб, така, че не ми говори за маркови пушки. На стрелбището, на което ходя да стрелям се стреля предимно с огнестрелно оръжие и на никой не му пука дали твоята пушка е "маркова" Дейстейт или някаква друга посочена от теб. Хората просто ги интересува качеството на стрелбата. За мен не е важно кой е произвел пушката, дали тя е маркова или не, дали е красива или не, а как стреля. А същият този Дейстейт в калибър 7,62 мм би трябвало да може да мята проектил с тегло 4,3 - 4,5 грама със скорост поне 300 м/сек. Но все пак темата, в която пишем е за Хатсан и не е тук мястото да ти обяснявам какво значи оптимизирана пневматика, защото за това си има отделна тема. А за клиповете, които искаш помоли колегите от Бургас, предполагам, че те ще ти ги направят. За разлика от теб те са пекани момчета и гледат на фактите, такива каквите са - без преувеличаване и омаловажаване. :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Колега cilindura, всеки си има критерии за "оптимизирана пневматика".
За мен Суматрата не подлежи на "оптимизация", заради лошия спусък, огромната тежест отпред и някои други по-малки недостатъци, но това е "според мен" и е за моите лични критерии.
Стрелял съм достатъчно със Суматра и имам някаква представа.
Единственото за което написах че не вярвам е , че с чашки ЖСБ в 5,5 пушката ще стреля с 450м/сек.
Нямам съмнения за многото джаули, а за скороста от 450 м/сек., както съм го написал.
Ако колегите от Бургас направят клип с рогато хроно, ще е интересно за всички и ще им се извиня, ако евентуално са се засегнали от нещо.
Не искам да видя как летят 3,4 грамови проектили с 300 м/сек., такова сме го виждали всички.
Мечтата ми е както казах, на екрана на хроното да видя 450 м/сек. с чашки JSB в 5,5
:cheers:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Рачо,не си прав.Мерил съм суматра с рогато хроно-415мс с баракуда .25.И хроното отлетя 1 метър.
Янко ,обаче,бъркаш понятията оптимизация и ребилдинг.Очевидно се справяш отлично с второто.
Това не е пушка за стрелбище,но и с ергономията на бетонен лозарски дирек не става и за полето.
Всеки 8 от 10 фабрични АТ-та ще бият фабричните суматри с точност,плато,ресурс и надеждност.Да не говорим за ергономичност,лесно обслужване и ремонт.ФХ и Дейстейт няма да ги коментирам,само стрелямс тях.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Ще ме прощавате за :offtopic:, но ако може и моето мнение относно скоростите.
Едно време имах Кондор. Заводски дойде на 95 Дж в 5,5. Защо подлагам на съмнение посочената скорост от 450 м/с? Защото с Air Force-е съм стрелял с тампони за почистване на цевта и скоростите бяха до около 430 м/с. Само мога да предполагам, че това е максималната скорост, с която обикновен въздух може да "развие". Само да вметна, че Кондора стреля с доста голям преразход по начало, защото някой и това ще предположи като причина, че няма достатъчно "душа" да "духа" силно.
 

Dominus

Редовен Потребител
Я да върна малко темата в правия път :)
Някой от вас да е забелязвал нещо странно с клапаните на айшетата. Става въпрос за следното.
Натискам клапана леко и първоначално пуска що годе нормално въздух, но някаква ограничена порция, все едно изпразва камерка и после почти спира да пуска. Пускам клапана и след това магията се повтаря.
На една друга преди време като й ударех клапана и буквално спираше да работи :eek:. Едвам й изпуснах въздуха.
Така и не разбрах къде е ключо от палатката.
 

djboby

Потребител
Ако площа на която затваря клапъна е много малка с комбинация силна прожина, клапъна заклинва в полемидното легло. Този проблем го имах и аз когато направих същи тип клапън на дискаварито.
 

lynx

Редовен Потребител
fatalen написа:
Ще ме прощавате за :offtopic:, но ако може и моето мнение относно скоростите.
Едно време имах Кондор. Заводски дойде на 95 Дж в 5,5. Защо подлагам на съмнение посочената скорост от 450 м/с? Защото с Air Force-е съм стрелял с тампони за почистване на цевта и скоростите бяха до около 430 м/с. Само мога да предполагам, че това е максималната скорост, с която обикновен въздух може да "развие". Само да вметна, че Кондора стреля с доста голям преразход по начало, защото някой и това ще предположи като причина, че няма достатъчно "душа" да "духа" силно.
Божидар мисли в правилната посока! ;)


luft9waffe написа:
Рачо,не си прав.Мерил съм суматра с рогато хроно-415мс с баракуда .25. И хроното отлетя 1 метър.
Стефане, както си пробвал 415м/сек. с баракуда - ок, ха сега пробвай да качиш 450 с по-леки.
Няма да е лесно с нормална по дължина цев.
 
Нагоре