Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

glavanov55

Редовен Потребител
Да Ники На времето смених приклада на бт то и този ми остана.Иска малко дялкане но отворите за болтовете почти съвпадат.
 

DimitarV

Редовен Потребител
За були лонг питам .Примерно ако сложа редуктор на 150 ,180 бара тогава да не се окаже камерата на трансфер порта много голяма и да има обратен ефект. За такива малки обеми всяка десета има значение. Ако си пробвал сподели моля. Нищо не е пипано , но смятам да пипам .
Ето в тази и предходната статия са общите изчисления и т.н.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Ще я измеря и ще пиша но е около дължината на херкулеса.Направих я така за проба за да си докажа че схемата за монтаж на оптиката на булито не позволява точна стрелба поради паянтови осмици,и кекава шина.
 

Shiskov01

Потребител
Днес ми остана време да се позанимавам с едното ми Були лонг 6,35 и да поработя по идеите ми конкретно за него . Това е само началото. Някои неща съм заимствал , някои са моя идея . Новия дотиквач е изработен и паснат без радиални луфтове. Изгладено е съосието на механизмите. Нова ос на барабана също без радиални луфтове. Нови и допълнителни стопори 6мм. Отворът на цевта 6,5мм паснат идеално към трансферпорта. Втулка между цевта и шрауда в областа на осмицата. Резба и тапа изпъваща цевта. Дулна фаска 11градуса и чело за модератор.
 

Attachments

  • 20240316_134555.jpg
    20240316_134555.jpg
    371.6 KB · Прегледи: 33
  • 20240316_134935.jpg
    20240316_134935.jpg
    191.1 KB · Прегледи: 32
  • 20240316_135005.jpg
    20240316_135005.jpg
    250.6 KB · Прегледи: 32
  • 20240316_151921.jpg
    20240316_151921.jpg
    230.6 KB · Прегледи: 33
  • 20240316_152249.jpg
    20240316_152249.jpg
    165.6 KB · Прегледи: 33
  • 20240316_155902.jpg
    20240316_155902.jpg
    277.6 KB · Прегледи: 33
  • 20240316_162345.jpg
    20240316_162345.jpg
    445.4 KB · Прегледи: 32
  • 20240316_181320.jpg
    20240316_181320.jpg
    278.2 KB · Прегледи: 32
  • 20240316_181420.jpg
    20240316_181420.jpg
    304.1 KB · Прегледи: 32
  • 20240316_181813.jpg
    20240316_181813.jpg
    196.6 KB · Прегледи: 30
  • 20240316_190340.jpg
    20240316_190340.jpg
    248.7 KB · Прегледи: 28
  • 20240316_194724.jpg
    20240316_194724.jpg
    342.5 KB · Прегледи: 29
  • 20240316_194953.jpg
    20240316_194953.jpg
    468.5 KB · Прегледи: 33
Последна промяна:

LoKoLo

Потребител
Днес ми остана време да се позанимавам с едното ми Були лонг 6,35 и да поработя по идеите ми конкретно за него . Това е само началото. Някои неща съм заимствал , някои са моя идея .
Сподели си идеите Shishkov01 .
Монтирането на редуктор на Hercules Bully вече съм го играл - загуба на време и пари.
Интересно ми е , а и на колегите вероятно!
 

DimitarV

Редовен Потребител
Имах монтиран редуктор на Херкулеса и бях доволен Малко малък идваше обема на пленума, но були лонг със сигурност ще компенсира това.Редуктора още е при мен, махнах го , защото минах на външен заради по лесна настройка.Редуктора и пленума се продават.
 

Shiskov01

Потребител
Тук идеята ми беше да фиксирам много здраво цевта за да мога да я опъна с тапата. За жалост се оказа ,че луфтовете между цевта и амжикламата дето са стопорните болтове са много големи и болтовете подвеждат цевта настрани и слагаики тапата цевта остава под напрежение , огъната. За да избегна това оставих натегнат само най-задния горен болт ,получи се , но ще помисля по въпроса ....там или трябва да няма никакъв луфт или да е като на шарнир. :rolleyes:
 

Attachments

  • 20240316_181320.jpg
    20240316_181320.jpg
    278.2 KB · Прегледи: 35

DimitarV

Редовен Потребител
Тук идеята ми беше да фиксирам много здраво цевта за да мога да я опъна с тапата. За жалост се оказа ,че луфтовете между цевта и амжикламата дето са стопорните болтове са много големи и болтовете подвеждат цевта настрани и слагаики тапата цевта остава под напрежение , огъната. За да избегна това оставих натегнат само най-задния горен болт ,получи се , но ще помисля по въпроса ....там или трябва да няма никакъв луфт или да е като на шарнир. :rolleyes:
Адаш, дебело метално фолио 0.02мм се увива около цевта и бавно и внимателно се вкарва в цената кутия...Там не трябва да има хлабина
 

Shiskov01

Потребител
Адаш, дебело метално фолио 0.02мм се увива около цевта и бавно и внимателно се вкарва в цената кутия...Там не трябва да има хлабина
Да адаш това е единия вариянт , но при ИДЕАЛНИ УСЛОВИЯ , че всичко ,всички елементи са изработени супер точни. В главата ми е да се опитам да сложа ляво и дясно срещуположни два стопорни болта ,за да е като шарнир и да съм сигурен че няма никакви радиални напрежения по цевта. Ама след няколко дена че не съм в къщи пак :)
 

glavanov55

Редовен Потребител
Тук идеята ми беше да фиксирам много здраво цевта за да мога да я опъна с тапата. За жалост се оказа ,че луфтовете между цевта и амжикламата дето са стопорните болтове са много големи и болтовете подвеждат цевта настрани и слагаики тапата цевта остава под напрежение , огъната. За да избегна това оставих натегнат само най-задния горен болт ,получи се , но ще помисля по въпроса ....там или трябва да няма никакъв луфт или да е като на шарнир. :rolleyes:
Досещаш ли се че този голям луфт позволява на цевта от едната страна срещу болтовете да смачка о пръстените между ц.к и себе си а от другата страна да ги дръпне надолу и да духа от там.Проверява се с помпичка от апарат за кръвно налягане. По принцип хлабината между двата детайла тряба да е 0,05 мм а тя е 0,25 мм.Тъкмо да се заформи хубав теч.Лечението е втулка набита на горещо или залепена с течен метал въ рху предварително обстъргана от стругар цев . И това с хлабавата цев само на един болт ще доведе до местене на попаденията като от пръскачка за лозе.Като се има на предвид че булито и без това не може да бъде точно поради паянтовата осмица и зле закрепена шина.На моето в 7,62 какво не му правих полиране на цевта,дулна фаска,жестоко мек спусък,свирка....Докато не го направих нормална пушка със закрепена върху цевната кутия оптика и приклад от бт65 брах само ядове.Сега аз доволен.
 

Shiskov01

Потребител
Досещаш ли се че този голям луфт позволява на цевта от едната страна срещу болтовете да смачка о пръстените между ц.к и себе си а от другата страна да ги дръпне надолу и да духа от там.Проверява се с помпичка от апарат за кръвно налягане. По принцип хлабината между двата детайла тряба да е 0,05 мм а тя е 0,25 мм.Тъкмо да се заформи хубав теч.Лечението е втулка набита на горещо или залепена с течен метал въ рху предварително обстъргана от стругар цев . И това с хлабавата цев само на един болт ще доведе до местене на попаденията като от пръскачка за лозе.Като се има на предвид че булито и без това не може да бъде точно поради паянтовата осмица и зле закрепена шина.На моето в 7,62 какво не му правих полиране на цевта,дулна фаска,жестоко мек спусък,свирка....Докато не го направих нормална пушка със закрепена върху цевната кутия оптика и приклад от бт65 брах само ядове.Сега аз доволен.
Точно !!!....Това за течния метал и аз го мисля , чудя се дали ще държи а е бърз вариянт . Горещата втулка и нея я мисля ама като изтъни ще отпусне мисля , а аз опъвам отперд. То в момента е един отгоре , да малко е , но е сменен с 6мм и с конусно легло....дори и така е по добре от преди. Да най - добре ще е да няма хлабина ... обаче , мисля за вариянт при това положение. Най-лошия вариянт е да се лиша с 5 см от цевта :(
 

llcoolj

Редовен Потребител
Като се има на предвид че булито и без това не може да бъде точно поради паянтовата осмица и зле закрепена шина.На моето в 7,62 какво не му правих полиране на цевта,дулна фаска,жестоко мек спусък,свирка....Докато не го направих нормална пушка със закрепена върху цевната кутия оптика и приклад от бт65 брах само ядове.Сега аз доволен.
Аз не мога да разбера инженерната мисъл на Хатсан. След като ъпгрейднаха Хатсан Були с лонг версията, защо не си оправиха поне осраната паянтова осмица и шината на оптиката.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Аз мисля че схемата на големия херкулес който при добра цев е почти перфектхо точен промененане осира всичко.По дългия пленум пред боиния клапан всъшност е резервуар допълнително към бутилката и при понижение и увеличение на иналягането ще надига и смъква шината макар и със може би десета но това на 100 м е проблем. Затова смятам че схемата трябва да е -оптика монтирана на ц.к,приклад най добре тактически,и никаква осмица.
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Аз мисля че схемата на големия херкулес който при добра цев е почти перфектхо точен промененане осира всичко.По дългия пленум пред боиния клапан всъшност е резервуар допълнително към бутилката и при понижение и увеличение на иналягането ще надига и смъква шината макар и със може би десета но това на 100 м е проблем. Затова смятам че схемата трябва да е -оптика монтирана на ц.к,приклад най добре тактически,и никаква осмица.
А аз,чакам мнението по-въпроса на Гадняра ! Все пак той ни прави пушките.
 

bateelmo

Потребител
Аз от моя скромен опит бих споделил, че до сега от опъната сев хаир не съм видял. Винаги остава под напрежение и бърка работата повече от колкото помага. Особенно турските пушки дето свободна сев мърда а камо ли опъната.
 

Shiskov01

Потребител
Аз от моя скромен опит бих споделил, че до сега от опъната сев хаир не съм видял. Винаги остава под напрежение и бърка работата повече от колкото помага. Особенно турските пушки дето свободна сев мърда а камо ли опъната.
"Мърдане" не трябва да има и при свободна и при опъната. Мърда ли някъде и стотна на 100 метра стават сантиметри. Мисля че го измислих как ще стане най - безболезвено и най- стабилно за да няма мърдане и цевта да е подведена точно напред . Като се прибера почвам - един нипел със точен вътрешен размер с външния на цевта навит на резбата където до сега се енавивал шрауда ,от другата страна нипела може с резба може и без да се нанизва шрауда ,посредата външно чисто без резби 10мм с три стопорни болта 6мм разположени точно на по 120градуса ....цевта да влиза по възможност най - плътно .....
Снощи една бутилка вино не можа да ме преспи докато не ми дойде таз идея :cheers:
 

glavanov55

Редовен Потребител
Може да стане но не прекалявай със стягането на болтовете м 6 защото турските стомани....и ощене забравяй че външния диаметър на цевта и застърганата повърхнина дето са външните о пръстени може и да не са в съосие!!
 
Нагоре