HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

Новакът

Новодошъл
@Новакът, аз бих те посъветвал преди всякакви проби, да намериш дремелче и да пооправиш с подходящ накрайник омазания канал в главата на болта.
Явно си му видял сметката с отверката и сега ще ти е много трудно да го отвиеш.
Аз бих направил канала много по-дълбок, за да може отверката да влезне много по-навътре и да няма шанс да превърти отново.
После нагрявай и пробвай различните неща, които колегите те съветват. Успех ти желая!
IMG_20200205_121513.jpg
Това ли имаш впредвид
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Развил съм поне педесеттина и почти винаги от първия път и без нагряване.
Направил съм си специална отвертка за целта.
Огромна и масивна.
Работната и част е оформена точно за този фрезенк и лепне като шамар на дупе.
След като фрезенка се осере ... пътища много.
 

Новакът

Новодошъл
Развил съм поне педесеттина и почти винаги от първия път и без нагряване.
Направил съм си специална отвертка за целта.
Огромна и масивна.
Работната и част е оформена точно за този фрезенк и лепне като шамар на дупе.
След като фрезенка се осере ... пътища много.
Шамара требва да лепне на мен ако питаш. Довечера ще опитам да направя нов фрезенг в който да вкарам отвертката по дълбоко в болта и евентуално ако стане ще търся стругар да ми направи нов болт. Но въпреки всичко не мисля че е нормално чак толкова трудно да се отвива този болт. Гледал съм и на живо и по клипчета колко лесно се отвива, но уви или съм неграмотен или нямам късмет с този болт. На обяд го нагрях и пак не се получи, фрезенка съм го осрал много жестоко та единствения начин е или да опитам да преправя отвертката или нов фрезенк. Не знам кое ще е по добре
 

Ivory

Потребител
Може да се завари гайка за главата на болта,като заварката е в дупката на гайката.Преди това се облепя около болта,за да не наплюе заварката пушката.След като го отвиеш с гайчния ключ ,изтъркваш гайката на шмергел и правиш нов прорез на главата на болта с ножовка.След това го затягаш болта на дрелка и шлаифаш главата и го пръсваш с черен спрей.
 

t.marev

Редовен Потребител
Най-важното е шлицът да е правилен и отвертката да ляга плътно в него, както каза ivodoc. Виждам, че си се засилил да ръчкаш по него с разни неща. Преди да си го повредил окончателно, разгледай стария внимателно - стените му трябва да са колкото може по-успоредни, Ако имаш подходящо дискче/фрезичка/ от твоя набор - използвай го. Подходящ значи дебелината на диска да бъде съвсем малко по-голяма от ширината на шлица, така че да възстанови успоредността на стените. Ако е по-малка - рискуваш да ги заоблиш още. Ако е по-малка - направи нов шлиц перпендикулярен на стария, но не по-дълбок, е добре - съвсем малко по-дълбок. Прекалено дълбокия шлиц, намаля здравината на главата и може да се отчупи едната и половина. След това остава да намериш подходящата отвертка и да осигуриш точното водене при развиване. Ако отвертката позволява да се чука върху нея, удари два три пъти при поставено положение със средно голям чук.
 

Новакът

Новодошъл
Най-важното е шлицът да е правилен и отвертката да ляга плътно в него, както каза ivodoc. Виждам, че си се засилил да ръчкаш по него с разни неща. Преди да си го повредил окончателно, разгледай стария внимателно - стените му трябва да са колкото може по-успоредни, Ако имаш подходящо дискче/фрезичка/ от твоя набор - използвай го. Подходящ значи дебелината на диска да бъде съвсем малко по-голяма от ширината на шлица, така че да възстанови успоредността на стените. Ако е по-малка - рискуваш да ги заоблиш още. Ако е по-малка - направи нов шлиц перпендикулярен на стария, но не по-дълбок, е добре - съвсем малко по-дълбок. Прекалено дълбокия шлиц, намаля здравината на главата и може да се отчупи едната и половина. След това остава да намериш подходящата отвертка и да осигуриш точното водене при развиване. Ако отвертката позволява да се чука върху нея, удари два три пъти при поставено положение със средно голям чук.
Ясно. Надявам се поне един от варянтите да стане. След работа веднага се заемам и дано се получи, че вече ми се стреля с новото пушкало. Между другото като я купих ми казаха че не трябва да махам смазката отвътре и че е добре да капвам по малко смазка през цевта че да стига до маншета. Това за мен са глупости. 100 човека поне твърдят обратното.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Човекът един болт не е успял да развие.
Вие го юркате да грее, да ръчка с "дремел", да заваря.
Как се прави добър канал с "дремел"?
Болтът е хлътнал и няма как да завърши канала, без да нареже и цилиндъра на пушката.
Колко вярна ръка трябва да има и, колко стабилно се захваща работният инструмент в дрисливата цангичка на дремела?
Той ще окъка всичко, че после ще е невъзможно без сериозни интервенции да се елиминират причинените поражения.
Или потърси някой шлосер наоколо, или наливай масло през цевта и после я хвърляй.
Ще си купиш друга.
 

Йосиф

Потребител
колеги предложете ми някакви по добри съчми за хатсан 125 ся стрелям с норика но бих искал с някаф по висок клас какви бихте ми предложили :)
 

Новакът

Новодошъл
Не смятам че щом болта ми се е опрял и съм го прецакал съм с две леви ръце че да не успея да го отвия в последствие. Благодаря на отзовалите се ! Тези дни ще споделя резултатите.
 
6

6.35

Гост
С ударната отвертка този болт няма никакъв шанс.Такава дето като я удряш се върти.А ти защо изобщо искаш да го развиваш.
 

Новакът

Новодошъл
С ударната отвертка този болт няма никакъв шанс.Такава дето като я удряш се върти.А ти защо изобщо искаш да го развиваш.
Ами за да извадя буталото от цилиндъра понеже така зареждащият лост не ми позволява
 

lynx

Редовен Потребител
Човекът един болт не е успял да развие.
Вие го юркате да грее, да ръчка с "дремел", да заваря.
Как се прави добър канал с "дремел"?
Болтът е хлътнал и няма как да завърши канала, без да нареже и цилиндъра на пушката.
Колко вярна ръка трябва да има и, колко стабилно се захваща работният инструмент в дрисливата цангичка на дремела?

Той ще окъка всичко, че после ще е невъзможно без сериозни интервенции да се елиминират причинените поражения.
Или потърси някой шлосер наоколо, или наливай масло през цевта и после я хвърляй.
Ще си купиш друга.
Няма нужда от толкова вярна ръка. Каналът САМО се прави доста по-дълбок с накрайник тип "игла".
Не е нужно и да се завършва от край до край, за да не закачи външните ръбове.
Взима се по-тясна отверка и правиш канала по нея. Пилиш и мериш, и пак така и пак така...
Не говоря на изуст, налагало ми се е да го правя доста пъти и почти винаги резултата е, че отверката на финала влиза като мъжко в женско, тоест, супер.
После може и с Г образна тръбичка да се напъва отверката, без опасност самата отверка да се изметне от дълбокия канал.
Някои от отверките са с накрайник на дръжката "шестостен", може и с гаечен ключ да си помогнеш ако болта е заядлив.
На снимката се вижда, че канала е омазан. Няма да се мине без по-сериозни интервенции.
А като се изкара болта навън, може да му се направи изцяло нов канал(по-широк) за по-голяма отверка.
IMG_20200205_005246.jpg
 

didarai

Редовен Потребител
..
После може и с Г образна тръбичка да се напъва отверката, без опасност самата отверка да се изметне от дълбокия канал.
Някои от отверките са с накрайник на дръжката "шестостен", може и с гаечен ключ да си помогнеш ако болта е заядлив.
На снимката се вижда, че канала е омазан. Няма да се мине без по-сериозни интервенции.
А като се изкара болта навън, може да му се направи изцяло нов канал(по-широк) за по-голяма отверка.
View attachment 81430
Пробвай така и трябва да излезе .
1-Ако можеш с нещо оправи малко ръбовете на канала . Не се престаравай . Ако можеш .
2-Намери много широка отверка . Максимално близко до размера на канала . Купи си . Евтини са . Бутни я на флекса докато покрие максимално дебелината и дължината на канала . Може дори леко заострена , за да се забие в болта като я чукнеш малко .
3- Пречупена цев :exclaim::exclaim: . Това е задължително и за тва си го ебал .
4-Чукни го по малко от двете посоки . Не го убивай , но не го и гали нежно . Колкото и малко да охлаби , помага . ;)
Ако го направиш с отверката , тя ще моделира канала по себе си също.
Внимавай да не го кернираш към отвора , че от снимката и на това прилича .
Капни му и някакво тъкно масло в отворите на главата .
5- Ако трябва с помощник . Натискаш яко отверката отгоре , за да не излезе от канала и завърташ с някакъв лост към нея (с клещи например ) странично до развиването . Така съм изкарвал винтове дори с трапецовиден канал
Успех .
 
Последна промяна:
Нагоре