HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Никой не знае с какви чашки са замерени тия скорости отдавна сме разбрали, че не са с 1 грам чашка, а по-скоро с някоя от най-леките на пазара !
 

basi maistorcheto

Новодошъл
Куките не ги бърка с к'ви чашки е стреляно искат документ . Документа може и да е това което съм пикачил по долу . Само дето на MOD60 Slow няма калибър 5.5 . И могат да се зядат , че е само MOD60 . Интересува ме някой знае ли това S накрая отговаря ли на Slow ?
 

Attachments

  • Kopya Hatsan Air Rifles energy levels-for Zarimex April 2011 (2).pdf
    62 KB · Прегледи: 69

lynx

Редовен Потребител
Ако мислиш, че турския документ ще хване дикиш пред полицаите, довпиши си и твоя модел вътре в таблицата и го представяй при проверките :)
В Младост има магазин на ВИП-Трейдинг, разпитай там дали няма да ти издадат документ със замерена мощност, поне ще е на български и е по-вероятно да ти върши работа.
Преди време там замерваха с хронограф и издаваха такива листчета, сега не знам дали го правят.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Куките не ги бърка с к'ви чашки е стреляно искат документ . Документа може и да е това което съм пикачил по долу . Само дето на MOD60 Slow няма калибър 5.5 . И могат да се зядат , че е само MOD60 . Интересува ме някой знае ли това S накрая отговаря ли на Slow ?
Замери си мощността. Ако е под 24J нямаш грижи. Не ти трябва дИкИмент! Ако "органите" се заядат с теб - те трябва чрез замерване с техническо средство да докажат че пушката ти е над 24J.
 

basi maistorcheto

Новодошъл
Благодаря за бързите отговори .
Остава въпроса с оптиката . И тази ли пушка ги троши като мощните Хатсани , или мога да и сложа нормална . Примерно една от двете който е препоръчал колегата по-горе .
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
За да издържи оптиката трябва всичко да уплътнява и работи като хората за да може блъскането на буталото да се сведе до минимум.Иначе с опитката и хасаните пак си е до късмет.Не смея да ти дам точен отговор дали ще издържи защото има случай на такива пушки който не трошът оптики има обаче и много други.Лично аз счупих 2 БАШ китайки и един липърс 3-9 със среден хасан.
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Аз пък все си мисля,че ако по човешки им се обясни каква е ситуацията на КОС-аджиите няма да има проблем, и те са хора.Дали ще има глоба го решават те,не са длъжни да те глобят.Иначе без документ и да е под 24дж,като ти развалят настроението с ходене и писане на обяснения... прав е колегата shstanchev,нарежи я и си купи нова.
 

xpresident

Редовен Потребител
Имах преди подобна пушка, Grizly Striker, 245m/s
Като изстрелях 2 кутии чашки и маншета се прецака изцяло. Купих си газова пружина Vortex (85лв) и занесох пушката на ivodoc
за щлайфане на цилиндъра и смяна на пружината и маншета.
След това пушката стана според мен отлична (като за парите си) отката намаля многократно, изчезна отвратителното звънкане при изстрел и при зареждане.
Ползвах я година, изстрелял съм около 2-3000 чашки, оптиката издържа. (bushnell 3-7x32)
Не ми се продаваше никак, но си купих ПЦП и две пушки реших че са ми много.
 

Kostadin Razsolkov

Новодошъл
Здравейте,
Напоследък хич нямам късмет с моя Хатсан 95. Големият проблем, за който бях писал неотдавна с отключването и заключването на цевта, все още стои на дневен ред. Работата е там че държача, който държи цевта заключена, е прекалено силен и това води до адски трудно 'чупене'. Разглобих пушката, свалих го, полирах леглото му и го смазах добре, но не помогна. Помислих че проблема е в пружината зад него и срязах един пръстен от нея, но пък сега цевта играе и не се заключва стабилно. Търсих навсякъде подобна пружина, но никъде не успях да намеря резервна. Ето за какво става въпрос ->

http://www.airgunstore.ru/other/pruzhina_rigelya_hatsan/

Някой има ли представа откъде мога да си я набавя, тъй като руския сайт доставя само за Русия?
Поздрави,
Костадин
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Отникъде засега. На първо време подложи 1-2 шайби с дебелина 1мм. под пружината. Мисля, че временно ще решиш проблема. Не ти препоръчвам Микромакс тъй като там ще ти искат поръчка на минимум 10 бройки. Добре е да я снимаш и да качиш снимка тук, тъй като някои колеги имаме доста пружини под ръка и може да имаш късмет да намерим подходяща. Напиши външния диаметър, дебелината на тела и броя витки+тези, които си отрязал.
 

lynx

Редовен Потребител
В кои магазини си питал? Сотис? Заримекс?....
Някъде може да има разкостен Хасан и да се съгласят да продадат пружината.
Белята е, че на някои места като ги питаш, части нямат и не продават.
А като им се занесе пушката за ремонт, всичко се оправя и намерили части ама ще си платиш и ремонта :D
 

ssn

Потребител
Микромакс имат една кутия с разни останали пружини. Аз си взех от там и си свърших работа тогава. Точно тази пружина намерих по-дълга и си я срязах на размер. Само че трябва да се отиде лично.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Микромакс имат една кутия с разни останали пружини. Аз си взех от там и си свърших работа тогава. Точно тази пружина намерих по-дълга и си я срязах на размер. Само че трябва да се отиде лично.
Това е най-добрият възможен вариант стига да има такъв магазин в неговия град.
 

Kostadin Razsolkov

Новодошъл
Здравейте,
Благодаря за отзивите. Между другото съм от София. Пружината за която става въпрос е тази

http://www.airgunstore.ru/other/pruzhina_rigelya_hatsan/

Размерите са 24 х 8 х 8 мм.
Все още не съм ходил до изброените магазини, защото първо исках да се консултирам с вас.
Днес писах на Заримекс, но още нямам отговор. Искаше ми се да избегна носенето на пушката в техен сервис.
 

ssn

Потребител
Опитвах се отново да помогна на колегата, не знам дали той прочете поста ми, нека да ми простят модераторите и админа!
Написах същото на "шльоковица", извинявам се, но телефона ми е румънска поръчка и китайска изработка и няма кирилица - ако някой има кирилизация за "е-бода" нека пише на ЛС.
Та така сега се прибрах и пиша от PC:
Не четох подробно размерите, но мисля, че точно в тази тема има споменати пружини, които колегата продава и/или колегата може да поръча. Тези пружини мисля, че ще помогнат колегата, който ги търси да намери това, което търси.
Според мен 24х8х8 означава дължина 24 мм, външен диаметър 8 мм, 8 навивки - малоумно е написано, но който е виждал пружината би трябвало да е наясно с дименсиите.
Та колегата "methaaa" беше обявил за продажба пружина с външен диаметър 8мм, дължина 65 мм и различен диаметър на телта (последното може би бъркам).
Извинявам се, ако и това е досадно, но нали искаме да помагаме...
Ето темата за пружините които се продават, поръчват и т.н....
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Продавам-различни-пружини.5577/
Още веднъж се извинявам за "маймуницата",
мразя да пиша така,
понякога обстоятелствата обаче пречат!!!
Живи и здрави да сте!!!
 

venovr

Новодошъл
Здравейте колеги, най после разглобих моя хатсан 125 за почистване, че ми писна дори и след 500 чашки да ми дими като комин, та имам няколко въпроса, от кой сайт е на добре да си поръчам маншет и прастен за цевта, с какво е най добре да смажа цилиндъра и имали някакъв проблем, че буталото е станало черно от дизеленето(предполагам не) ?
 

lynx

Редовен Потребител
Докато мацотиш със смазки в цилиндъра, все ще пуши.
Ако намериш графит на прах ще е най-добре, но може и на сухо ако са гладки повърхностите на буталото и цилиндъра отвътре.
 
Нагоре