FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

emci74

Редовен Потребител
Намирал съм в алито, но не са като на Петьо. Неговите ги ползват и за дръжките на тенис ракети и федербал. Обикновено са до 50мм размерите.
 

shaman

Редовен Потребител
Много почнаха да лъжат тея китайци с мишените - преди 7-8 месеца като поръчвах бяха супер а скоро пак поръчвах и преебавка…
Две от старите и една нова за сравнение

На изложението се срещнах с едни Канадци...
Правят това:


До няколко седмици ще имам от техните ;)
Хубавото е, че са големи и стават за по-дълги дистанции (имат 30 х 30 см и 45 х 30см) :)

Може и по зомбита да стреляме!
 

rashko

Редовен Потребител
100 метра. Ама все се намира един дето да развали картината. :mad: Да отбележа,че мишената е подбрана. Ама мишените са много смотани. Хич не пускат зеленичко,като на рекламата.
View attachment 115275 View attachment 115276
https://a.aliexpress.com/_EGXe0BL
Тези са проверени, работят.
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
На изложението се срещнах с едни Канадци...
Правят това:


До няколко седмици ще имам от техните ;)
Хубавото е, че са големи и стават за по-дълги дистанции (имат 30 х 30 см и 45 х 30см) :)

Може и по зомбита да стреляме!
Не изглеждат зле, дано да направят и някоя сносна цена канадците
 

Вилян

Потребител
Да драсна някои ред за Дриймлайна. Към момента е със на Хума големия трансферпорт, тяхната пружина (по-твърда идва от стандартната, но не е драстична разликата), както и с по тежкия им чук. Има и екстра пленумчето. Компенсатора както бях писал, се прецака от винта на цевта, та поръчах нов, а и пуснах винта през 1/2х20 плашка. Проблема е, че при развиване/навиване на винта на цевта ключето, колкото и добре да хваща, малко разплесква резбата на винта. Както бяха казали колегите, компенсатора е мек (алуминиева сплав най-вероятно) и винта го прецаква лесно. Със минаване на плашката нещата си стават ОК. Rudibg внасят CZ tools, който иска да ги ползва - точни са, имат всякакви метчици, плашки и прочие.
Със дотиквача на Хума се разделихме, не е съосен :
1709624654535.png

и опира в горния ръб на цевта - може да се набута вътре, но предполагам, че задира и по вътрешния О-ринг и не е ОК. Останах си със стандартния дотиквач. Ако ми кажете, че не е проблема в моите очила, ще им пиша на Хума, не им искам нито парите, нито нищо, но не е оферта да пращат такива изработки на клиентите си.

В момента със JSB Heavy 2.2 гр правя 270 м/с, което са си 80 J (Хадес-а е към 290м/с със същите настройки) . Със стандартния редуктор съм, чудех се много дали да взема Хумовския също - той вдига пленума със още около 11cc и евентуално да намаля редукторното налягане, но не съм го правил засега. Редуктора ми сега е на 135 бара. Групите със двунога отпред и не много стабилна торбичка отзад са около 1.5-1.7 см на 40м. Знам, че пушката може и още, но аз толкова си мога...

Моите творчески търсения едва ли будят голям интерес у старите кучета, та всъщност имам въпрос. След пълнене с въздух първия ми изстрел е със околко 273-274м/с, втория пада на 267м/с, и оттам нататък са в диапазона 268-269м/с. Някъде бях чел навремето в airgunnationa, че това е някак си нормално :), но не го намирам .. Някаква идея ?
 

Вилян

Потребител

Супер си, благодаря. Хем ме боли, хем сърби. Все си мисля, че със пелети Дриймлайна стреля повече от добре (за стандартите ми, който не са високи и са базирани "турски" опит), и не е баш пушката за слъгове ...
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Да драсна някои ред за Дриймлайна. Към момента е със на Хума големия трансферпорт, тяхната пружина (по-твърда идва от стандартната, но не е драстична разликата), както и с по тежкия им чук. Има и екстра пленумчето. Компенсатора както бях писал, се прецака от винта на цевта, та поръчах нов, а и пуснах винта през 1/2х20 плашка. Проблема е, че при развиване/навиване на винта на цевта ключето, колкото и добре да хваща, малко разплесква резбата на винта. Както бяха казали колегите, компенсатора е мек (алуминиева сплав най-вероятно) и винта го прецаква лесно. Със минаване на плашката нещата си стават ОК. Rudibg внасят CZ tools, който иска да ги ползва - точни са, имат всякакви метчици, плашки и прочие.
Със дотиквача на Хума се разделихме, не е съосен :
View attachment 115306

и опира в горния ръб на цевта - може да се набута вътре, но предполагам, че задира и по вътрешния О-ринг и не е ОК. Останах си със стандартния дотиквач. Ако ми кажете, че не е проблема в моите очила, ще им пиша на Хума, не им искам нито парите, нито нищо, но не е оферта да пращат такива изработки на клиентите си.

В момента със JSB Heavy 2.2 гр правя 270 м/с, което са си 80 J (Хадес-а е към 290м/с със същите настройки) . Със стандартния редуктор съм, чудех се много дали да взема Хумовския също - той вдига пленума със още около 11cc и евентуално да намаля редукторното налягане, но не съм го правил засега. Редуктора ми сега е на 135 бара. Групите със двунога отпред и не много стабилна торбичка отзад са около 1.5-1.7 см на 40м. Знам, че пушката може и още, но аз толкова си мога...

Моите творчески търсения едва ли будят голям интерес у старите кучета, та всъщност имам въпрос. След пълнене с въздух първия ми изстрел е със околко 273-274м/с, втория пада на 267м/с, и оттам нататък са в диапазона 268-269м/с. Някъде бях чел навремето в airgunnationa, че това е някак си нормално :), но не го намирам .. Някаква идея ?
Температурни разлики при процеса на пълнене, ако си паднал под регулатора, в пленума влиза топъл въздух, после вече е охладен в бутилката и те така :)
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Да драсна някои ред за Дриймлайна. Към момента е със на Хума големия трансферпорт, тяхната пружина (по-твърда идва от стандартната, но не е драстична разликата), както и с по тежкия им чук. Има и екстра пленумчето. Компенсатора както бях писал, се прецака от винта на цевта, та поръчах нов, а и пуснах винта през 1/2х20 плашка. Проблема е, че при развиване/навиване на винта на цевта ключето, колкото и добре да хваща, малко разплесква резбата на винта. Както бяха казали колегите, компенсатора е мек (алуминиева сплав най-вероятно) и винта го прецаква лесно. Със минаване на плашката нещата си стават ОК. Rudibg внасят CZ tools, който иска да ги ползва - точни са, имат всякакви метчици, плашки и прочие.
Със дотиквача на Хума се разделихме, не е съосен :
View attachment 115306

и опира в горния ръб на цевта - може да се набута вътре, но предполагам, че задира и по вътрешния О-ринг и не е ОК. Останах си със стандартния дотиквач. Ако ми кажете, че не е проблема в моите очила, ще им пиша на Хума, не им искам нито парите, нито нищо, но не е оферта да пращат такива изработки на клиентите си.

В момента със JSB Heavy 2.2 гр правя 270 м/с, което са си 80 J (Хадес-а е към 290м/с със същите настройки) . Със стандартния редуктор съм, чудех се много дали да взема Хумовския също - той вдига пленума със още около 11cc и евентуално да намаля редукторното налягане, но не съм го правил засега. Редуктора ми сега е на 135 бара. Групите със двунога отпред и не много стабилна торбичка отзад са около 1.5-1.7 см на 40м. Знам, че пушката може и още, но аз толкова си мога...

Моите творчески търсения едва ли будят голям интерес у старите кучета, та всъщност имам въпрос. След пълнене с въздух първия ми изстрел е със околко 273-274м/с, втория пада на 267м/с, и оттам нататък са в диапазона 268-269м/с. Някъде бях чел навремето в airgunnationa, че това е някак си нормално :), но не го намирам .. Някаква идея ?
Какъв ти е дриймлайна, питам че и моя е с хума кит - 5,5мм е, и съм много доволен, само регулатура си е оригиналния- чук пружина, дотивач и трансфер са от хума-та и смея да твърдя че като качество са поне толкова добри колкото на фх оригиналните.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
По-скоро леко натича регулатора.
Да, възможно е.
Колегата може да направи тест като напълни бутилката и изчака 10 мин да се стабилизира температурата на въздуха и тогава да провери скоростите на първите 3-4 изстрела.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
100 метра. Ама все се намира един дето да развали картината. :mad: Да отбележа,че мишената е подбрана. Ама мишените са много смотани. Хич не пускат зеленичко,като на рекламата.
View attachment 115275 View attachment 115276
И при мен има разлика в тези мишени при различните поръчки. Ники, мисля че балончетата на 200 метра нямат шанс. Ще ги пробваме след 2-3 седмици живот и здраве на Банево.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ще се радвам да се видим и ти да постреляш с Крауна на 100 метра,че все повече в мен се затвърждава усещането,че аз преча на пушката да стреля добре.
 

Вилян

Потребител
Какъв ти е дриймлайна, питам че и моя е с хума кит - 5,5мм е, и съм много доволен, само регулатура си е оригиналния- чук пружина, дотивач и трансфер са от хума-та и смея да твърдя че като качество са поне толкова добри колкото на фх оригиналните.
Тактикал, 25ти калибър. Писах на Хума за дотиквача, с просто око се вижда, че не е съосен. Със стандартния нямам грижи.
 

Вилян

Потребител
Да, възможно е.
Колегата може да направи тест като напълни бутилката и изчака 10 мин да се стабилизира температурата на въздуха и тогава да провери скоростите на първите 3-4 изстрела.
Ами твърде, твърде е възможно. Зареждах на хладно място, навън стрелях на голям припек. То с тези температурни амплитуди бетер Сахара станахме. А и не мога да почна да стрелям и замервам като хората, дребните само мрънкат и те да стрелят, лъкове, арбалети дал господ, на тях само Дриймлайна им е в устата ...
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Тактикал, 25ти калибър. Писах на Хума за дотиквача, с просто око се вижда, че не е съосен. Със стандартния нямам грижи.
Възможно е, навсякъде се правят грешки. Пробвал ли си на по високи налягания да стреляш, (поне при мен манометрите не бяха много верни и ги сменях с хума) а и отначало и аз бях със стандартна 700мм цев и оставам с впечатление, че дори със чашки дългите цеви стрелят добре в по високите скорости. Слъгове също можеш да пробваш… Не е съвсем миродавно моето мнение понеже аз само в 5,5 и 4,5 имам опит с дриймлайн. На тактикъла колко е пленума?
 

Вилян

Потребител
Възможно е, навсякъде се правят грешки. Пробвал ли си на по високи налягания да стреляш, (поне при мен манометрите не бяха много верни и ги сменях с хума) а и отначало и аз бях със стандартна 700мм цев и оставам с впечатление, че дори със чашки дългите цеви стрелят добре в по високите скорости. Слъгове също можеш да пробваш… Не е съвсем миродавно моето мнение понеже аз само в 5,5 и 4,5 имам опит с дриймлайн. На тактикъла колко е пленума?
Ами аз бях писал по напред в темата - и двата ги смених със на Хума; на FX като ги видях на външен вид как изглеждат и хич не ми вдъхнаха доверие и заръчах веднага... Моята е 600 мм цев, и е със стария 1:27 TR, писах на Крале и на FX, че не са ОК да продават пушка , която е със стария лайнер. Те ми казаха - добре, прав си :) Не ме бърка особено, дори и супериора е със малък TR (1:24), има шок и не става за слъгове така или иначе. Общо взето - няма изненади, хората бизнес правят.
Имам една кутия хибридни на FX (даже МК2 се водят), но така и не стигнах до тях. Както казах, като мощност (80J) при текущите настройки е ОК, повече едва ли може да се желае, а и да се желае, платформата не позволява особено. За стандартния пленум няма много данни, екстра пленума е твърдо 17cc, a на Хума (не XL, нормалния) редуктора дава още към 11cc, общо ми се чини, че ще стане към 45 ..
 
Нагоре