FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Kameno Karp

Редовен Потребител
От известно време забелязах,че пушката губи въздух. Много бавно но го губи. Оказа се от тук .
Всъщност това беше първото място което проверих. Може и от други места да има теч,но като видях тоя спрях да търся повече. Моля за помощ. Някой да ми хермитизира пушката. За Краун иде реч.
Също така,редуктора беше на около 138 бара. Сега манометъра показва 150. Дали има нещо общо с теча или пружините на редуктора са омекнали ....
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
IMG_20240218_131004.jpg
Този оградения или и другия дето е в леглото на редуктора и уплътнява дето съм маркирал или и двете малки пръстенчета,дето са в отвора на горната част?
 

michorovm

Редовен Потребител
По-добре е всички, аз имах същия проблем с моята Корона и направо си взех нов регулатор от Хума, не можах да се оправя с оригиналния.
О-пръстена в леглото не го смених, но после разбрах, че и той е дал проблем след няколко месеца, вече бях продал пушката.
 

O.K.

Потребител
Сменяй всички О- пръстени, но ги изваждай с клечка от твърдо дърво или заострена, закривена месингова тел и почиствай контактните повърхности с разредител; за силиконовата грес после - знаеш. А уплътнителния елемент на клапанчето? (Не познавам тази конструкция).
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Тъкмо разглеждах за подходящи зъболекарски инструменти. Тия дето са в отворите с клечки нямат вадене. Относно уплътнителния елемент си нямам идея. Преди бях писал на Шамана,дали може да достави такива,ама даже и не ми отговори.
 

michorovm

Редовен Потребител
Ргулаторите Хума идват с едно резервно уплътнение на клапана, но може да се поръча и целия комплект с о-пръстените.
Пружинките също ги има на сайта им като резервни.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Интересно. Немога да вляза в акаунта си в Хума. Писах им за съдействие и получих това. Нищо не схващам.
Screenshot_2024-02-18-15-06-39-936_com.google.android.gm.jpg
 

michorovm

Редовен Потребител
info@huma-air.com - този
или пробвай от тази страница
а от тук може да си рестнеш паролата:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Защото си писал(или върнал отговор) на имейл, който е автоматичен - само за изпращане на информация по поръчките.
Ползвай този Info@huma-air.com
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Не е паролата. Според сайта няма такова потребителско име и имейл. А съм се регистрирал,пазарил съм от тях. Автоматично и ръчно въвеждам данните,все тая.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Защото си писал(или върнал отговор) на имейл, който е автоматичен - само за изпращане на информация по поръчките.
Ползвай този Info@huma-air.com
Точно така. Върнах отговор на техен имейл с който потвърждават регистрацията ми.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Просто напиши нов мейл, но не от страницата им или от браузъра. Опиши им какво искаш и дай твои контакти - мейл и телефон и сигурно ще се свържат с теб.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Просто напиши нов мейл, но не от страницата им или от браузъра. Опиши им какво искаш и дай твои контакти - мейл и телефон и сигурно ще се свържат с теб.
Благодаря,направих го. Чакам да видим какво ще отговорят.
 

emci74

Редовен Потребител
В регулатора има и един скрит оринг 4х 1.5мм също. Най- вероятно пръстенът на буталото е, щом не държи настроеното налягане.
Пиши Fx regulator creep или направо виж този клип, трябва да ти помогне:
 

O.K.

Потребител
Тъкмо разглеждах за подходящи зъболекарски инструменти. Тия дето са в отворите с клечки нямат вадене. Относно уплътнителния елемент си нямам идея. Преди бях писал на Шамана,дали може да достави такива,ама даже и не ми отговори.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Моя го смених с такъв на Хума и ми е останало в главата,че вътре са две пръстенчетата,ама може и спомена ми да е грешен. Относно налягането. То в течение на няколко месеца лека полека от 138 стигна до 150 бара. Сега стрелям и отива на 150. Та или са омекнали пружините или манометъра е дал фира. Не е натичане . Ама това ще го гледам като оправя теча.
 

O.K.

Потребител
Не използвай стоманени инструменти! Използвай месингов или закален меден тел 2.5 или 4 кв. мм.
 
Нагоре