FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

emci74

Редовен Потребител
Моето значи е поръчково, про макс версия! Отчита всичко , с което съм стрелял до сега. Понякога даже мухи, гларуси, каквото му падне!
Мога да се разделя с него, ако някой много настоява , за 1000 лв :lol:
 

shaman

Редовен Потребител
В магазина имам 2-3 метра само.. Големия (FX True ballistic) въобще не работи на това разстояние :(
Ползвам втората генерация - малкия с презареждаемите батерии.
 

nikolaym

Потребител
Тия хронота май ще се окажат голяма мистика :)

Пробвам днес една пушка в 7.62. Стрелям с 59 грейна - отчита, с 61 грейна не отчете нито един изстрел, 63 грейна - отново отчита всичко !
На вулкана 22кал хваща всички
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Отлична работа и групи Жоре! Само десетки :sniper2: Тези групи предполагам са с новата цев на Алфа Прецижън. С каква скорст ги стреляш 30 грейновите слъгове на hn ?
Да с новата цев са. С 304-305 м/с е това при минус 1-2 градуса. Мисля че това, ще е оптималния вариант ( или с 28грейна) и прави 2 пълнителя по 16 с тези настройки. Може би ще стане и по добре , но от мерак се намръзнах яко и по-фини настройки ще има при по-добро време. Мисля че ще може и още да се изцеди, но май няма смисъл при положение, че от там на горе задействам вулкана :D :D

ПП: следваща стъпка ( с любезното съдействие на Петър Тенев ) е да сложа една вайраухска 60см цев в 4,5 на същата пушка. Нея поне я знам че стреля слъгове и както и пушката е 2,3 кг май ще стане доста интересно и приятно…
 

Вилян

Потребител
Колеги, ако нямам горелка в момента под ръка, как с подръчни средства да нагрея трансфер порта?

Не'ам думи просто, това е, което ми пратиха FX (от кутията, както казвате) и искам по скоро да оправя тая грозотия. Чичо Фредрик да не е почнал да интрегрира имигранти у фабриката, или някой е бил 'вчерашен' и Локтайта му е играл в ръчичките .... ?!?

Нямам думи, толкова да не обичам мърлява работа ...

Screenshot 2024-01-20 175201.jpg
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Колеги, ако нямам горелка в момента под ръка, как с подръчни средства да нагрея трансфер порта?

Не'ам думи просто, това е, което ми пратиха FX (от кутията, както казвате) и искам по скоро да оправя тая грозотия. Чичо Фредрик да не е почнал да интрегрира имигранти у фабриката, или някой е бил 'вчерашен' и Локтайта му е играл в ръчичките .... ?!?

Нямам думи, толкова да не обичам мърлява работа ...

View attachment 113748
Запалка газов котлон, пистолет за горещ въздух, може би и сешоар
 

Вилян

Потребител
Супер сте, мерси, със сешоар все ми се чини, че няма да я свърша работата. Ще пробвам със запалките, голямо къцане ще е. Ще стане работата, FX+една торба с доставки от Huma = добрата работа ...
Тея така са клепали, че ринговете се бяха съсипали, добре, че имам.
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Супер сте, мерси, със сешоар все ми се чини, че няма да я свърша работата. Ще пробвам със запалките, голямо къцане ще е. Ще стане работата, FX+една торба с доставки от Huma = добрата работа ...
Тея така са клепали, че ринговете се бяха съсипали, добре, че имам.
Добре дошъл в отбора… хах :)
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Със сешоар няма да стане,пробвано няколко пъти,даже и пистолета за горещ въздух виждат зор на някои детайли дето съм мъчил да отвивам,тогава само газовата горелка върши работа,ако няма от къде да се сдобиеш с нея за момента може и запалка,така съм отвивал всичко до сега на ФХ....само един клапан на бутилка още си стой така,направо го изгорих и не иска.
Има някой в някоя смяна дето цапа яко с фиксатор,едни и същи детайли единия се отвива на ръка,другия с пет минути нагряване.
 

emci74

Редовен Потребител
Колеги, ако нямам горелка в момента под ръка, как с подръчни средства да нагрея трансфер порта?

Не'ам думи просто, това е, което ми пратиха FX (от кутията, както казвате) и искам по скоро да оправя тая грозотия. Чичо Фредрик да не е почнал да интрегрира имигранти у фабриката, или някой е бил 'вчерашен' и Локтайта му е играл в ръчичките .... ?!?

Нямам думи, толкова да не обичам мърлява работа ...

View attachment 113748
Звучиш като платен агент- провокатор на Вулкан :lol: !
Долна инсинуация и мистификация! Няма такива неща при Фх. :p
... Със сешоар не става. Запалка или горелка от Джъмбо за по 2 лв.
 

lynx

Редовен Потребител
За малки детайли става и със здрав поялник от тези с Клюна.
 

DimitarV

Редовен Потребител
Пичове много хубав мохабет сте заформили тука последните 3 страници, лъха настроение , елексири... Но да минем по същество:
За стрелба на 200-500м Пантера 700 в .22 или .25 със новите лайнери в 1:16?Въпросът не е само вътр.балистика (пушка), а и външна.Смесица на двете. Кой да бъде калибъра?Споделете мнение с обосновка.
И така вкарах в елемент балистикс първите три профила
profile 1 : .22 HN , 40grain, 290 m/s
profile 2 : .25 hn 40grain, 290m/s
profile 3: .25 hn 46grain, 290m/s
логиката е , че първите два профила сравняват поведението на 500м при еднакво тежки проектили с еднаква скорост и различен калибър. Третия профил е за по тежък проектил в .25 , за щото пантерата в .25 може да го засили със същата скорост по тежък слъг.
Screenshot_20240121-000127_Element Ballistics.jpgScreenshot_20240121-000133_Element Ballistics.jpgScreenshot_20240121-000147_Element Ballistics.jpgScreenshot_20240121-000658_Element Ballistics.jpgScreenshot_20240121-000726_Element Ballistics.jpgScreenshot_20240121-000732_Element Ballistics.jpg
 

DimitarV

Редовен Потребител
Анализ на резултатите от калкулатора:
Профил 1 жълто и 2 зелено са близки като пропадане и загуба на скорост, което при еднаква маса и близък бк е логично. Работя с бк то от HN , което дали е мерено при еднаква скорост 290м /с не мога да знам...В .25 и 40 и 46 дават по добър wind drift от .22 400rain при десен вятър 2 m/s.
НЕ бих се доверил на резултатите за wind drift на 100% заради опростената методика, по която тези калкулатори смятат. По тежкия слъг при Профил 3 синьо запазва на 500м +15м/с повече и печели предимство.
Енергията при 40grain е 109дж.срещу 125 при 46дж. , като и двете са под лимита си за тези мощности в .22 и .25, но все пак смятам , че в .25 Пантерата на 125 джаула е една идея по" разтоварена", което ще осигури по точна стрелба и по тесен коридор скорости, предполагам и при по ниско редукторно налягане.
Какво още:
И двете цеви са 1 :16 , но в .22 проектира се стабилизира по трудно заради по малък ф и по голяма дължина. Стабилността на проектила зависи не само от обороти на въртене , но и от линейна скорост на 500м дистанция .Това значи , че .25 , 46grain на 500м ще е по стабилен от другите два 40grain .
И последно:
Съгласно последните изследвания в областта на външна балистика при полет в дистанция оборотите на въртене почти не намалят. Намаля линейната скорост и съответно стабилизиращия ефект на обтичащия го въздух (така наречения weathervane еffect). При пропадане към мишената за ВО расте ъгъла на атака, който има дестабилизиращ ефект, заради разст.м/у център налягане и център на тежестта.

Извод поне засега и поне според мен ;) :
Пантера в .25 има известно предимство за пределнк дистанции от 500м, заради способността си да засили със същата скорост по- тежък проектил при по добро запазване на стабилизация в дистанция.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Да с новата цев са. С 304-305 м/с е това при минус 1-2 градуса. Мисля че това, ще е оптималния вариант ( или с 28грейна) и прави 2 пълнителя по 16 с тези настройки. Може би ще стане и по добре , но от мерак се намръзнах яко и по-фини настройки ще има при по-добро време. Мисля че ще може и още да се изцеди, но май няма смисъл при положение, че от там на горе задействам вулкана :D :D

ПП: следваща стъпка ( с любезното съдействие на Петър Тенев ) е да сложа една вайраухска 60см цев в 4,5 на същата пушка. Нея поне я знам че стреля слъгове и както и пушката е 2,3 кг май ще стане доста интересно и приятно…
И какво сега,трябва да направя Вайраухската цев да стреля още по-добре на Фх-а и така да ти остане излишна една цев Алфа Пресижън която да спазарим, така ли Жорка ;) :bravo: :banana: :banana: :shootup:Шегувам се разбира се, цевта ти Алфа е топ изпълнение, не се разделяй с нея за нищо на света.
 
Нагоре