FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Kameno Karp

Редовен Потребител
А, ако имаш монтажи с променящ се ъгъл като Eagle Vision или FX No limit, въртиш вертикалния тумблер в посока DOWN докрай, връщаш 2 Mill-a и се мъчиш да я простреляш на 50м например чрез ъгъла на монтажите. Имай впредвид, че трябва да се пипа много финно, защото корекцията чрез монтажите е доста голяма, все пак мърдаш наклона поне с 1мм. След като я вкараш в "десятката" на 50м , завиваш болтовете на монтажа и така имаш целия ход на вертикалния тумблер UP после. Аз с моя Титан така мога да стрелям на кликове само от 40м до 370м, без да използвам скалата.
Незнам как е Орела,но ФХ-а имат болтче за повдигане и съответно преместването става мноооого прецизно.
Screenshot_2024-01-17-11-56-27-321_com.miui.gallery.jpg
 

Вилян

Потребител
View attachment 113477Fx са намерили и тази година начин как да ни вземат паричките!

Тези слъгове не са ли маркетингов трик, който така и не се реализира.. ? Още преди година-две се шумя за тези и нищо не се случи. Имаше и ревюта в които FX клакьорите (не на Мат, а на един друг не се сещам как се казваше .. беше със счупено рамо и редовно се хвалеше по клиповете с него..) ги възхваляваха, че щели да бъдат уааауу..

А и тези кутии на снимката не са реални - на хибридите например (и естествено) пише бройка, калибър и грейнове...
 

petkof

Редовен Потребител
Относно слъговете на FXairguns имам наблюдения над така наречените "хибриди" в няколко калибъра, благодарение на колега от форума , който ги тества върху мишени в мое присъствие на дистанции до 130-40 метра, със съответните няколко лайнера. Тестовете показаха, че единственият им недостатък е високата цена. Освен това слъговете на практика не изглеждат като на снимката върху опаковката. Всъщност това няма значение с оглед на перфектните резултати на мишените, но според мен не е коректно. Имат много по-добър балистичен коефициент от чашките, което налага съвсем малко корекции при различните дистанции, но и при страничен вятър.
 

DimitarV

Редовен Потребител
Пичове много хубав мохабет сте заформили тука последните 3 страници, лъха настроение , елексири... Но да минем по същество:
За стрелба на 200-500м Пантера 700 в .22 или .25 със новите лайнери в 1:16?Въпросът не е само вътр.балистика (пушка), а и външна.Смесица на двете. Кой да бъде калибъра?Споделете мнение с обосновка.
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Пичове много хубав мохабет сте заформили тука последните 3 страници, лъха настроение , елексири... Но да минем по същество:
За стрелба на 200-500м Пантера 700 в .22 или .25 със новите лайнери в 1:16?Въпросът не е само вътр.балистика (пушка), а и външна.Смесица на двете. Кой да бъде калибъра?Споделете мнение с обосновка.
За големи дистанции винаги е по-добре тежкия проектил с добър БК. Предполагам, че в .25 ще има по-тежки проектили. Предимството е в това, че по-тежкия проектил по-трудно ще губи и скорост, и обороти на въртене, което си е важно за далечни дистанции. Ако има в .22 сходен по максимално тегло проектил с добро качество може пък да се окаже по-добър вариант. Тука се искат експерименти, аз само теоретично казвам как седят нещата според мен. А и си мисля, че разликата между двата калибъра не е чак толкова голяма, че единия ярко да се откроява спрямо другия.
 

mitkogolf

Потребител
Здравейте,от видията който гледах в тубата е обяснено че карбоновата втулка с която се опъва цевта се стяга на 1/4 оборота.Правилно ли съм разбрал,че нещо английския.......???
 

Attachments

  • Screenshot_20240119_133234_Gallery.jpg
    Screenshot_20240119_133234_Gallery.jpg
    68.3 KB · Прегледи: 47

emci74

Редовен Потребител
Здравейте,от видията който гледах в тубата е обяснено че карбоновата втулка с която се опъва цевта се стяга на 1/4 оборота.Правилно ли съм разбрал,че нещо английския.......???
Правилно си разбрал.
 

fishermaniac

Потребител
При еднакво тегло и форма на проектила, този в 5,5 ще има по-добър БК, защото ще е по-дълъг.

Обаче колкото повече калибъра се намалява или се увеличава дължината на проектила той по -трудно се стабилизира в полет и иска по-малък twist rate
 

petkof

Редовен Потребител
Обаче колкото повече калибъра се намалява или се увеличава дължината на проектила той по -трудно се стабилизира в полет и иска по-малък twist rate
Да, но стабилността на проектила в полет зависи най-вече от разположението на центъра му на тежест.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Пичове много хубав мохабет сте заформили тука последните 3 страници, лъха настроение , елексири... Но да минем по същество:
За стрелба на 200-500м Пантера 700 в .22 или .25 със новите лайнери в 1:16?Въпросът не е само вътр.балистика (пушка), а и външна.Смесица на двете. Кой да бъде калибъра?Споделете мнение с обосновка.
Ако позволи времето утре или другиден ще пробвам как се държи Slug liner 700мм в 6.35(1:16 TR) със 66 грейновите алтароси на далеч.Лайнера е способен на това да засили въпросните проектили до 290м/с.Нямам идея FX panthera/dynamic 700 до колко могат да ги засилят.
Стрелока показва доста добри резултати за въпросния проектил ако се засили до 290м/с.

IMG_20240119_230334.jpg
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ако позволи времето утре или другиден ще пробвам как се държи Slug liner 700мм в 6.35(1:16 TR) със 66 грейновите алтароси на далеч.Лайнера е способен на това да засили въпросните проектили до 290м/с.Нямам идея FX panthera/dynamic 700 до колко могат да ги засилят.
Стрелока показва доста добри резултати за въпросния проектил ако се засили до 290м/с.

View attachment 113704
Леле това изглежда много добре, сега чукнах да проверя за какво иде реч за тоя проектил .....ами евала, работят хората страхотно - БК 0.25 при G1 нямам думи, впечатлен съм от всякъде! Май е време да помисля и аз сериозно за някоя подобна пушка, и с подобни проектили вече да си чеша крастата и в тая област някой ден!
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Привет колеги.
Понякога се налага да прибегнем до изработка на части за нашите пушки поради факта, че новите такива които продават , понякога не вършат добра работа в дългосрочен план.
Оборудвах този невероятен Дриймлайн с клапанна игла тип custom made (изработен по поръчка), без О-пръстен, както и с тегло 20 % по-малко от стоковата.
Пушката вече работи безотказно.
След направени 200 изстрела за тест , обичайните групи на 50 м. са в снимките по-долу.
Страхотна играчка за мъже се получи :sniper2: :banana:

Фх Дриймлайн.pngФх Дриймлайн1.pngФх Дриймлайн2.pngScreenshot_20240120_074412_com.android.gallery3d.jpgScreenshot_20240120_074508_com.android.gallery3d.jpg
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Потвърждавам с две ръце!! Пушката е моя и след като Петър ми интегрира новата цев, счупих клапан. Чаках един-два месеца за нов( който така или иначе още не е дошъл…) и се разбрах с Петьо да направи опит за нов по-надежден клапан. Та и резултатите са налице… след пробите на Петьо аз също съм изстрелял 200-300 слъга и нищо не е мръднало. Така че, който има подобни проблеми или идеи за доработки, които не може да си направи сам- Петър Тенев е Вашия човек, спокойно можете да си оставите пушките в негови ръце. Да не го хваля много, но резултатите са меко казано добри както можете да видите :) :) ( 90м, hn 217,30gr най дясната е от друга мишена)
 

Attachments

  • 784E85BA-B5EA-46F2-B4A5-EBE6F079F6AE.jpeg
    784E85BA-B5EA-46F2-B4A5-EBE6F079F6AE.jpeg
    568.7 KB · Прегледи: 32

llcoolj

Редовен Потребител
Потвърждавам с две ръце!! Пушката е моя и след като Петър ми интегрира новата цев, счупих клапан. Чаках един-два месеца за нов( който така или иначе още не е дошъл…) и се разбрах с Петьо да направи опит за нов по-надежден клапан. Та и резултатите са налице… след пробите на Петьо аз също съм изстрелял 200-300 слъга и нищо не е мръднало. Така че, който има подобни проблеми или идеи за доработки, които не може да си направи сам- Петър Тенев е Вашия човек, спокойно можете да си оставите пушките в негови ръце. Да не го хваля много, но резултатите са меко казано добри както можете да видите :) :) ( 90м, hn 217,30gr най дясната е от друга мишена)
Отлична работа и групи Жоре! Само десетки :sniper2: Тези групи предполагам са с новата цев на Алфа Прецижън. С каква скорст ги стреляш 30 грейновите слъгове на hn ?
 

nikolaym

Потребител
Някои ползва ли покет хроно на фх ?
Имам първата версия но на 20процента ретърн не засича 30кал на маверика
А когато го дам 10процента показва големи разлики в скоростите 10мс някаде
 

shaman

Редовен Потребител
Тия хронота май ще се окажат голяма мистика :)

Пробвам днес една пушка в 7.62. Стрелям с 59 грейна - отчита, с 61 грейна не отчете нито един изстрел, 63 грейна - отново отчита всичко !
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Аз с моето до сега нямам никакви проблеми,хваща всичко което съм пробвал,явно май си е до бройка.
Тия хронота май ще се окажат голяма мистика :)

Пробвам днес една пушка в 7.62. Стрелям с 59 грейна - отчита, с 61 грейна не отчете нито един изстрел, 63 грейна - отново отчита всичко !
Павка ти не ползваш ли FX True
 
Нагоре