FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Kameno Karp

Редовен Потребител
На Банево, Камено Карп е изпъкнал. Така говори обществото в Сливен и Ямбол.
С какво!? Защото е категорично ясно,че не с добра стрелба!!! В Банево,поне аз нямам спомен,някой да се открои с нещо. Било то с невероятна или с трагична стрелба. Предвид условията,отвратителен и абсолютно непостоянен от към скорост вятър,всички се справихме на едно задоволително ниво.
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Всички пушки на Банево стреляха страхотно, моята обаче само на втората сбирка ;) поради нетехнически гаф на първата. Наистина, останах впечатлен от стрелбата на Ники (Kameno Karp) и неговия ФХ Краун. Винаги може да се спори коя пушка е по-добра, по-точна, по-красива, фактори различни видове и много. Аз съм винаги готов на събиранията да си разменим с колега пушките за 10 мин. и всеки да постреля с другата пушка, реални отзиви и резултатите в реално време, всичко друго е АЛА БАЛА :)
 

radosten

Потребител
Всички пушки на Банево стреляха страхотно, моята обаче само на втората сбирка ;) поради нетехнически гаф на първата. Наистина, останах впечатлен от стрелбата на Ники (Kameno Karp) и неговия ФХ Краун. Винаги може да се спори коя пушка е по-добра, по-точна, по-красива, фактори различни видове и много. Аз съм винаги готов на събиранията да си разменим с колега пушките за 10 мин. и всеки да постреля с другата пушка, реални отзиви и резултатите в реално време, всичко друго е АЛА БАЛА :)
Това имам в предвид,стреляне и с двете нахъсани пушки. А не е важно, коя е по- добра, важното е състезанието.
 

mitkogolf

Потребител
Здравейте,така ли се прави зануляване на оптика,пример първо центровам оптиката на 50м[примерно],и след това премествам заключващите механизми който са за вертикала и хоризонтала,или грешно съм разбрал нещата? Оптиката е ЕЛЕМЕНТ ХЕЛИКС...
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Незнам какво имаш предвид под зануляване. Така си ограничаваш вертикалния тумблер да се връща до положението на което си решил. Примерно,прострелял си оптиката на 50 м. Слагаш ограничитела. Вдигаш дистанциятати вкарваш нужните корекции. Връщаш тумблера докрай и той застава в положение за 50 м. На хоризонталния тумблер няма зеро стоп. Това ако правилно съм разбрал въпросатде.
 

mitkogolf

Потребител
Не баш ама горе долу,а как се нарича когато настройката на оптиката по вертикалата е на нула и пушката примерно съм разбрал че на 45м.стреля в десятката з
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Искаш да кажеш прострелване на оптиката ли ? Малко и аз не разбрах въпроса... Когато си простреляш оптиката и на 45м стреля в десятката и съответно си искал да простреляш оптиката си на 45м, просто отвии капачето на тумблера сложи го на 0 (говоря за деленията на тумблера) и завии капачката обратно. Така, ако ти се налага да стреляш на над 45м просто ще въртиш тумблера за съответната дистанция и после ще го върнеш на 0 когато искаш пак да стреляш на 45м .

П.П Zero-stop-a на оптиката е малкия ринг под капачката с палчето. Държи се на 3 имбусни болтчета. Когато вече си простреляш оптиката може да го завъртиш така, че палчето на ринга да се докосва в палчето под тумблера и да не можеш да го завъртиш след 0 (тоест прострелката ти на 45м в този случай). Така ако ти се налага да стреляш на по-големи дистанции просто после въртиш тумблера докато не спре на нулата ти.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Калоян ти е писал. Развиваш черното болтче на тумблера. Вадиш тумблера и го връщаш обратно,така че нулата му да съвпада с чертичката на оптиката.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
А, ако имаш монтажи с променящ се ъгъл като Eagle Vision или FX No limit, въртиш вертикалния тумблер в посока DOWN докрай, връщаш 2 Mill-a и се мъчиш да я простреляш на 50м например чрез ъгъла на монтажите. Имай впредвид, че трябва да се пипа много финно, защото корекцията чрез монтажите е доста голяма, все пак мърдаш наклона поне с 1мм. След като я вкараш в "десятката" на 50м , завиваш болтовете на монтажа и така имаш целия ход на вертикалния тумблер UP после. Аз с моя Титан така мога да стрелям на кликове само от 40м до 370м, без да използвам скалата.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Не баш ама горе долу,а как се нарича когато настройката на оптиката по вертикалата е на нула и пушката примерно съм разбрал че на 45м.стреля в десятката з
Тая дистанция не я разбираш,а ти си я избираш. Поставяш мишената на избраната от теб дистанция. След това правиш тая процедура.
След това вадиш тумблерите. Завърташ пластмасовия ринг така,че зъбчето му да опре в алуминиевото зъбче. Връщаш тумблерите така,че нулите им да са на чертичките на оптиката.
 

Вилян

Потребител
Тая дистанция не я разбираш,а ти си я избираш. Поставяш мишената на избраната от теб дистанция. След това правиш тая процедура.
След това вадиш тумблерите. Завърташ пластмасовия ринг така,че зъбчето му да опре в алуминиевото зъбче. Връщаш тумблерите така,че нулите им да са на чертичките на оптиката.
Ами не.. дистанцията не я избирах аз, а дядо като купувАл двора :-D
 

mitkogolf

Потребител
Благодарско,мисля че ги разбрах нещата,като взема да нагласям ще видя колко съм ги разбрал,иначе съм точно с FX NO LIMIT....
 
Последна промяна:
Нагоре