FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

dilom08

Редовен Потребител
От това не може да се увреди редуктора, но когато стреляш на много ниско налягане ударника може да удря по челото на клапанното тяло и там да се появи проблем. Така както описваш, проблемът вероятно е в самия спусък.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Спусъка да е виновен за подскоците в скоростта? Наистина нищо не разбирам и за това задавам може би и глупави въпроси.
Тук сякаш всичко е наред.
Resizer_16947671702321.jpg
Resizer_16947671423991.jpg
 

karadinev

Потребител
Може ли пълна информация за заглушителя? Марка, модел, ТОЧНО тегло... прилича ми на DonnyFL с карбоново тяло?
Здравей. Заглушителя е моя разработка. Тялото и изцяло от карбон. Вътре също всичко е от карбон. Само предната и задната капачка са от алуминии. Дизайна на предната капачка наподобява DonnyFL понеже ме кефи техния дизайн. С няколко думи ще се опитам да обясня защо съм го направил. Всички знаем, че в повечето случаи когато използваме заглушител групите се свиват. Причините са две:
1. Чрез преградите на заглушителя улавяме част от въздуха, който може да дестабилизира проектила
2. Чрез масата на заглушителя добавяме тежест в края на цевта, като по този начин влияем върху нейните вибрации
Моите наблюдения са, че при по-големи вибрации (което е много често срещано в наши дни, тъй като всеки иска да стреля тежки слъгове с висока скорост и обикновено за да го направи напъва системата до 100% от нейните възможности даже и отгоре) голямата маса в края на цевта влияе негативно като увеличава амплитудата на тези вибрации и тяхната продължителност.
Прилагам снимки на масата и габаритните размери на съответния заглушител. Ако имаш допълнителни въпроси може да питаш на лично.
IMG_3339.JPEGIMG_3337.JPEGIMG_3338.JPEG
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Такааааа,гледах разни клипчета(само картинки,че не знам английски) и спусъка го регулирах и вече наистина е добре. Предпазитела работи и има свободен ход. Само не знам,дали това зъбче,дето закопчава дали трябва да го смажа леко или и то да е абсолютно сухо.
Извадих всичко от ЦК,избърсах и събрах без никъде да слагам смазка. Да видим дали ще има някаква промяна.
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ефекта от почистването по оношение на подскоците е нулев. Днес ще сменя пружините на редуктора. Ще сложа тия от оригиналния,да видим дали ще има някаква промяна.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Май открих проблема. В редуктора има една тефлонова шайбичка. От едната и страна имаше отпечатък от регулиращия винт. Смених я с резервната,дето от Хума ми я бяха пратили с редуктора. Сега пушката си стреля с 295 м/с като пак от време на време има подскоци и падове,но те общо взето са в рамките на 0,5 м/с
Resizer_16948783046811.jpg
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Никаква смазка по спусък и ударник.
Защо да не се смазва? Не е ли по-добре да има малко смазка по чука,например да намали триенето? Все там има бързо движение на метал в метал,съответно триене. Аз моя чук и тялото в което влиза на маверика съм ги намазал с тъник слой силиконова смазка,след като имах проблема,който може да видите на снимките. Така е вече няколко месеца и няма за сега никакъв негативен ефект.
Часта,която не знам как се нарича в която влиза чука,може да видите по долу на снимки. Дефакто тази част се застопорява на спусъка,когато се зареди и дефакто заедно със чукчето образуват цялата тежест ,която удря клапана. Имах проблем с тази част,както се вижда на снимките. Имаше надраскване на местото където се застопорява за спусъка,но това е преди да я смажа. Замених часта гаранционно,нямаше никакви възражения от FX,диреткно ми пратиха нова. Преди да сложа новата я полирах и я смазах.Определено си има нужда от полиране,не е перфектно гладка фабрично.

Не споря с този пост,а питам информативно каква е причината да не се слага смазка там ? :pardon:

PXL_20230529_145102165.MP.jpgPXL_20230529_145109562.MP.jpg

На тази снимка съм полирал дефектиралата част,за да мога да ползвам пушката,докато дойде нпвата част от FX. Но на горните снимки може да видите надраскването и като цяло състоянието и степента на полирране на часта която се движи в камерата за ударника на блока на пушката.Директен контакт метал в метал.

350376085_949512162860777_8828440333139809739_n.jpg
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Причината да не се слага смазка по ударника е, че в един момент смазката започва да увлича прашинки и микро частици и се превръща в една лепкава гняс, която пречи на ударника да нанася еднакви удари по клапана.
 
Последна промяна:

Amfo

Редовен Потребител
Причината да не се слага смазка по ударника е, че в един момент смазката започва да увлича прашинки и микро частици и се превръща в една лепкава гняс, която пречи на ударника да нанася еднакви удари по клапана.
Напълно съм съгласен с теб. Но определено е по-добре ,където има триене да има и смазване . В случая ако се налага да бъде почиствано и смазвано периодично , за да не се случва това ,което си описал . Аз лично държах сухо . Нямаше големи поразии само провалена стрелба . Сега смазвам , проверявам и чистя и пак смазвам .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Леглото на ударника може леко да се обмаже с графитен прах. Става и да пошариш в улея с молив, но най-много твърдост В. Или да си настържеш от молива.
По-добре е от смазка.
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Колеги са ме питали аз какво ползвам, ето и за тези които не са ме питали :




9259556339742.jpg

Всичко де що се трие в цевната кутия без спусък обмазвам малко с този спрей. Всичко работи гладко и безпроблемно. На 5000 изстрела съм отварял за профилактика, няма гняс, няма мизерии, подсушаване и отново. Естествено пушката се пази, никакво оставяне за престой на земя и прах, треволяци и прочие. Виждал съм пушки ползвани без никаква смазка, занимарени и попили толкова мизерия в цевната кутия, нещо страшно бе. А откакто си третирам и слъговете с този спрей, виждам че много малко вече се зацапва цевта и на Бигмакса, и на Фх-а. Преди се чудех защо като отворя кутийка JSB чашки ми се хлъзгат из пръстите, ми имаха си финно обмазване, преди го имаха, надявам се че още го имат, не съм купувал скоро чашки, но....... :)
 

mitkogolf

Потребител
Здравейте,трябва ли ми този трансвер порт на HUMA-AIR за слъгове???Тъи като моя порт е от този вид който трябва да се заварти от единия край е за чашки от другия за слъгове.Този на HUMA-AIR е по добър ли???
 

Attachments

  • VN20230918_161142.mp4
    1.8 MB
  • Screenshot_20230918_064036_Chrome.jpg
    Screenshot_20230918_064036_Chrome.jpg
    138.8 KB · Прегледи: 13

Amfo

Редовен Потребител
Здравейте,трябва ли ми този трансвер порт на HUMA-AIR за слъгове???Тъи като моя порт е от този вид който трябва да се заварти от единия край е за чашки от другия за слъгове.Този на HUMA-AIR е по добър ли???
Ами аз си ползвам този ,който си е на ФХ . Че даже съм с нормалния дотиквач. Бях сложил такъв за слъгове но го махнах .
 
Последна промяна:

mitkogolf

Потребител
То каква е разликата в дотиквача за слъгове освен визуална може би ги вкарва по навътре? И от къде в България магат да се купят слъгове FX HIBRID че не намирам ниъде???
 
Последна промяна:

SEPULTURA

Редовен Потребител
То каква е разликата в дотиквача за слъгове освен визуална може би ги вкарва по навътре? И от къде в България магат да се купят слъгове FX HIBRID че не намирав ниъде???
Този за слъговете е като игла и уж така заема по-малко место в камерата и повече въздух бута слъга. Но като погледнеш oригиналния FX дотиквач ,ще видиш,че е като тръба,а не плътен пин.Тоес FX са го помисли това. Реално разликата между слъговия (този като игла) и оригиналния на FX е някакви си 2-3m/s в полза на слъговия. Но Слъговия не бута добре навътре муниции с вдлъбнат гръб...и ако решиш,че искаш да постреляш с чашки,ще трябва да си върнеш оригиналния. Та в крайна сметка и аз като Amfo sym s с оригиналния дотиквач на маверика в подписа и power kit-a на хума (чук и пружина) .Кеф ти слъгове,кеф ти чашки,без да пипаш нищо. :sniper2:

Иначе трасфер-порта на хума не ти трябва,ти си имаш оригинален такъв,нямат разлика в скоростите. Само завърти цефта надолу с големия отвор ,към блока на пушката и си готов.Хумовския е за старите модели на FX ,които са били само с кръглия отвор за чашки.
 
Последна промяна:

du6ata

Редовен Потребител
Този за слъговете е като игла и уж така заема по-малко место в камерата и повече въздух бута слъга. Но като погледнеш oригиналния FX дотиквач ,ще видиш,че е като тръба,а не плътен пин.Тоес FX са го помисли това. Реално разликата между слъговия (този като игла) и оригиналния на FX е някакви си 2-3m/s в полза на слъговия. Но Слъговия не бута добре навътре муниции с вдлъбнат гръб...и ако решиш,че искаш да постреляш с чашки,ще трябва да си върнеш оригиналния. Та в крайна сметка и аз като Amfo sym s с оригиналния дотиквач на маверика в подписа и power kit-a на хума (чук и пружина) .Кеф ти слъгове,кеф ти чашки,без да пипаш нищо. :sniper2:

Иначе трасфер-порта на хума не ти трябва,ти си имаш оригинален такъв,нямат разлика в скоростите. Само завърти цефта надолу с големия отвор ,към блока на пушката и си готов.Хумовския е за старите модели на FX ,които са били само с кръглия отвор за чашки.
Колега не си прав за трансфера тоя на хума е бая по отворен от оригиналния и реално в .22 калибър разликата между двата е около 20 мс само като го смениш него без нищо друго да бараш
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Колега не си прав за трансфера тоя на хума е бая по отворен от оригиналния и реално в .22 калибър разликата между двата е около 20 мс само като го смениш него без нищо друго да бараш
Не съм го пробвал лично.Наблюденията са ми на базата на видеа от ютуб,където хора тестват хумовския.
 
Нагоре