FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

du6ata

Редовен Потребител
Аз съм с Вулкан 3 , ФХ нямам ,но за мен важното е да се запознаем и да се видим и на живо. Вече отскочих до Русе да се запозная с Левчо , Ники и Павката , с удоволствие бих дошъл и до бургарско да постреляме заедно. Само да го организираме :)

П.С: И на мен ми е интересно да съпоставим някой Маверик или Импакт срещу Вулкана . Интересно ми е над 100J FX в 5.5 как ще стреля
Той Миро може да те вземе утре до Благоевград да видиш три Импакта и един динамик в различни калибри в 5.5 са по 120 джаула има един 200 и динамика е 270
 

Amfo

Редовен Потребител
Аз считам , че всеки е добре дошъл. Така ,че чувствайте се добре дошли . Аз ще направя всичко възможно да дойда . Дано и времето е хубаво.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Такаааа, понеже става интересно ще си позволя да прецизирам малко нещата като инициатор на мероприятието. Бате Ники ще бъде страхотно да е съдия, едва ли някой ще бъде против. Който иска може да последва 50-толевките ни с Калоян, който не, определям евентуално да има такса участие в размер на 20 лв (нито много - нито малко). Така събраният фонд ще се разпределя на 2 половини, едната за дистанция 50 м. и една за дистанция 100м. Награда има само за първо място в двете дисциплини. Няма ограничения за калибър и мощност, всеки си стреля с каквото има/иска ВО. Всеки прави по 5 мишени с по 5 изстрела в дисциплина, избира си най-добрата и участва. Време и условия за всички ще са еднакви, без значение вятър, слънце и прочие. Моля, нека всеки бъде добронамерен към мероприятие и да покаже колко е усвоил хобито до момента. Успех !!!
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Моля администратор да премести темата. Замисъла беше един, но при проявения интерес стана........ Но да, така ще бъде по-добре.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Последен коментар тук и спирам да разводнявам темата. Според мен не е сериозно да стреляме на 50м с над 100J пушки. Аз предлагам като ще слагамв по 50 лв да стреляме на 100м и на 150м за най-добра група. Така ще е интересно :)
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Последен коментар тук и спирам да разводнявам темата. Според мен не е сериозно да стреляме на 50м с над 100J пушки. Аз предлагам като ще слагамв по 50 лв да стреляме на 100м и на 150м за най-добра група. Така ще е интересно :)
Ще пишем тук докато се премести темата в раздел Мероприятия. Кала, има колеги които стрелят до 50 м. Затова предложих 50 и 100 метра. Нека не лишаваме и тях от възможността да се пуснат в състезанието. Колкото до 50-то лева, нека не са ангажиращи за никой, аз ги давам моите от сърце за старт на инициативата. А за самото състезание, такса 20 лв за набиране на награден фонд. Има риск да се съберем много колеги и да настане суматоха в края на месеца, но...... нека всеки бъде търпелив и да се правят компромиси в името на хобито и приятно изкарване на мероприятието.
 

Amfo

Редовен Потребител
По добре да питам кога да се съберем и да постреляме тук колегите от темата активна ФХ, да видим реално тогава кой колко и какво може Сашко.
Мисля това беше първоначалната идея . Сега състезания ,такси . Нещо не ми се връзва . Малко ми е странно състезание без правила . Дистанцията расте и тя с всеки ден :stop::stop:
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Амфо, никой не те насилва да се включваш, както и всички останали. Който иска, коментира и идва. Правим нещо неангажиращо никой, стига с претенции, просто инициатива и който иска. Идеята е да се съберем и постреляме, да сверим часовници, да побъбрим. Няма лошо за награден фонд, нека има стимул. Многото претенции само развалят всичко. Моля, недейте така. Никой не е длъжен да присъства, който иска.
 

emci74

Редовен Потребител
Днес ходих да огледам терена и да потренирам за надпреварата. Беше доста ветровито, трябваше да слагам масата на завет зад джипа, защото вятърът я отнасяше заедно със стола. Имам добра и лоша новина за участващите.
Лошата е, че групата ми при този вятър беше "баси групата!" и нямате шанс срещу мен :lol:20230907_104634.jpg20230907_104600.jpg

Добрата новина е , че свърших NSA слъговете и все пак ще ви остане малка надежда да ме победите.

Мисля, че таксата за участие е излишна, имаме 100лв награден фонд, който не е много, но ще е от сърце.
Важното е да се позабавляваме.
Ако времето не е много подходящо имаме и резервен план, но дистанцията там беше , ако не се лъжа 70-80 м. Забравих да я премеря с далекомера.
Тук е по- завет и ще сме на сухо при дъжд20230907_112340.jpg
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ще пишем тук докато се премести темата в раздел Мероприятия. .....
Ти като Инициатор(Организатор), създай тема в раздела Срещи, мероприятия, сложи вътре дати, места, координати и помоли тогава Модератор да премести постовете от тази тема. Така се прави.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Ти като Инициатор(Организатор), създай тема в раздела Срещи, мероприятия, сложи вътре дати, места, координати и помоли тогава Модератор да премести постовете от тази тема. Така се прави.
Пеко, много спонтанно стана всичко, идеята беше за малко събиране с оглед на изчистване на неясноти групи и замервания. Но интереса се повиши, аз предложих ей така 50 кинта за най добрия стрелец............... нататък следиш темата. Нямам нито времето, нито съм в района на мястото с идея за събиране за да се изявя като организатор на мероприятието. Искам да се съберем и да постреляме като хора цивилизовани и всеотдайни към хобито, но ние българите сме лоши хора, злобни хора, предпочитаме да се заяждаме и търсим кусури на всичко и всички (нищо лично към теб). Ето затова ще направя така :
1. На 1.10 2023 ще бъда целия ден в района който визирахме и emci74 даде координати.
2. Ще се чуя с хора които сметна да постреляме заедно и да се видим и побъбрим, ще ги поканя индивидуално всеки.
3. 50-те лева си остават в играта ;)

Така ще бъде най-добре за всички.
 

karadinev

Потребител
Вчера пострелях малко с Impact- a. Не бях стрелял активно от май месец и реших да потренирам прикладване и натискане на спусъка. Дистанцията е 205 метра. На клипа се вижда как умората се появява от първите до последните изстрели. Последния естествено беше пълен късмет :)
Пушката е FX Impact MKII, като по него съм направил следните модификации:
1. Нов Power Plenum - 82 кубика
2. Нов блок
3. Нов корпус на клапана
4. Нов клапън
5. Ново колело за регулиране на силата на удърника, което гарантира преместване точно 0,2 mm за всеки клик
6. Моя скоба за цевта
7. Карбонов шрауд, който се използва и за опъване на цевта
8. Изцяло карбонов заглушител, който е много лек
Слъговете, които използвам си ги правя сам и са .217, 34 gr, cup base. Стрелям ги с 303 m/s
tempImager90Md9.jpgtempImageviiRKY.jpgtempImagegSf94W.jpgtempImagefYkvMZ.jpgtempImage1GVeNY.jpgtempImagejPpS20.jpgtempImage0GJfdS.jpgtempImagePr9HB1.jpg
 
Последна промяна:

mitkogolf

Потребител
Здравейте,имам едно питане,това ли са необходимите части за да премина от калибър 7.62 към 5.5 и ако има още нещо моля да допълним списъка??? Пушката е FX IMPACT M3 SNIPER Тъй като съм новобранец с тези пушки,може ли само с тези части да стане или трябва да взимам целия кит в 22кал.
 

Attachments

  • Screenshot_20230912_062114_Chrome.jpg
    Screenshot_20230912_062114_Chrome.jpg
    92.1 KB · Прегледи: 19
  • Screenshot_20230912_063012_Chrome.jpg
    Screenshot_20230912_063012_Chrome.jpg
    67.2 KB · Прегледи: 16
  • Screenshot_20230912_063336_Chrome.jpg
    Screenshot_20230912_063336_Chrome.jpg
    87.4 KB · Прегледи: 18
  • Screenshot_20230912_063744_Chrome.jpg
    Screenshot_20230912_063744_Chrome.jpg
    74.9 KB · Прегледи: 18

emci74

Редовен Потребител
Това ти трябва, плюс лайнера, карбона(по желание) и барабан
Ако вече си купил дотиквач или трансферпорт, можеш да поръчаш само заключващите гайки.
 

mitkogolf

Потребител
От къде ще ме посъветвате да ги поръчам нещата,без да се занимавам с митниците???
 
Последна промяна:

миро123

Потребител
Здравейте,имам едно питане,това ли са необходимите части за да премина от калибър 7.62 към 5.5 и ако има още нещо моля да допълним списъка??? Пушката е FX IMPACT M3 SNIPER Тъй като съм новобранец с тези пушки,може ли само с тези части да стане или трябва да взимам целия кит в 22кал.
добави и един пълнител
 
Нагоре