FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Kameno Karp

Редовен Потребител
View attachment 114481
От микромакса ми направиха експресна поръчка за 2 дена - ринговете са по спецификация както ги дават по менюал за фх - X-ring 3,63x2,62 NBR 70

Взех си 40 броя за 12лв.
Леко ги мацнах със силиконова смазкa и без друго си заспа без да пуска въздух и най-важното манометъра си е на позиция за перфекционисти :D
За Варна мога да съдействам ако на някой му трябва :)
А за извън Варна можеш ли?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Нито е много спешно,нито е жизнено важно,но много ме дразни да гледам манометъра завъртян накриво. Та прецени в тоя случай,дали можеш да пратиш някоя и друга бройка.
 

Вилян

Потребител
Пак пострелях малко с Дриймлайна. На 48 метра, това е общо взето със JSB 2.2 грамовите, все ми се струва, че може и по-добре, нали ? Мишената е 14х14см.

34gr.jpg

Група като тази е повтаряема, а и виждате, че не е от 2 или 3 изстрела ...

Със слъгове не ми се публикуват мишените изобщо, то са KO-та, то са H&N-и, сее ги като касетни бомби по мишената. Със FX хибридите е по-добре, но една идея по-зле от горната мишена. Опитите със слъгове продължават (както и опитите в Анадола :) ) ...
 

Amfo

Редовен Потребител
И как е реалността 1:16 спрямо 1:18?
Някакви наблюдения?
Ами май повече се забелязва на по-голямо разстояние . Групата се събира доста . Но това при фабрична цев и тази 1:16 . Като при мен говорим за фабрична 600мм и хеви 700мм . Съответно при 1:16 групира доста по-добре с по-висока скорост отколкото с фабрична цев .
 

Вилян

Потребител
С риск да ви досадя, още малко от днес, пак от същото (48 метра, двунога и торбичка отзад, слаб стрелец, Дриймлайн ..)

JSB_34.jpg

В 50 стотинки по цял ден мога да вкарвам, тази си признавам беше една от малкото такива днес. Но и групата не е от малко изстрели. Ще пробвам да ги вкарам в 1 (16мм) или 2 стотинки (18мм) , преди да са ги извадили от обращение... Без да насаждам омраза :))) и от чиста проба научен интерес - кои турски пушки могат да правят подобни групи - Бигмаксовете способни ли са?

ПС. Съвсем скоро официално ще обявя комбинацията от FX19966 и Дриймлайн за слъгово непригодна, но от този факт изобщо не ми става по-кофти :)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
И Бигмаксовете могат да правят такива групи и Хатсаните могат. Естествено, след като са пипнати, настроени и им е обърнато нужното внимание. Има достатъчно доказателства за това. Едно време - преди 13-14 години, нямаше нито ФХ-ове, нито Вулкани и много др. Такива групи правехме с БАМ-ове, с Хатсани и с други марки. Направената пушка го може.
Групата е много добра. Пушката също.
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
С риск да ви досадя, още малко от днес, пак от същото (48 метра, двунога и торбичка отзад, слаб стрелец, Дриймлайн ..)

View attachment 116311

В 50 стотинки по цял ден мога да вкарвам, тази си признавам беше една от малкото такива днес. Но и групата не е от малко изстрели. Ще пробвам да ги вкарам в 1 (16мм) или 2 стотинки (18мм) , преди да са ги извадили от обращение... Без да насаждам омраза :))) и от чиста проба научен интерес - кои турски пушки могат да правят подобни групи - Бигмаксовете способни ли са?

ПС. Съвсем скоро официално ще обявя комбинацията от FX19966 и Дриймлайн за слъгово непригодна, но от този факт изобщо не ми става по-кофти :)
Ако разровиш темата с мишените ще видиш! Пускал съм снимки на група 1 стотинка с Джъмбо. Естествено подбрана, не винаги се получава, но се получава. Въпрос на подходящи условия. Със jsb 1.117 на 50 метра, по 5 изстрела в група. Правил съм и група от 100 изстрела в 1 лев.
 

Ivan888

Редовен Потребител
Подобни резултати на 50 м. не са нещо много похвално за PCP и то с малки мощности. Не виждам и смисъл в "наУчния " интерес и сравняване с крал и хатсан, цената на fx е двойна спрямо тях. Моя интерес към този лайнер в .25 е да видя груба 1,5-2 калибъра на 50 метра и 2 лв на 100м. За да избегна повторно писане " я покажи твоите", назад в темата имам на 100м със стандарт в .22 и на 50 м с хеви подобни групи. В .30 има и група 1 калибър на 50 м. И още нещо, Левет беше пускал мишена как си тетства дигитала ското и беше по добра група с Крала. Той е първия за когото се сетих сега. Поздрави , моите резултати са с Маверик.
 

Вилян

Потребител
Няма да се 'хваля' повече. Не знаех, че е зле групата, не съм стрелял от доста години, явно са дръпнали технологиите. Научен в смисъл, че не се заяждам, а от интерес. Хубав уикенд на всички.
 

NME

Потребител
Няма да се 'хваля' повече.
Не се засягай, повечето форумници (някой беше използвал "ядрото" ) ,са много отзивчиви и при нужда не се колебаят да окажат помощ на начинаещите. По мое скромно мнение , може би , щеше да е по-интересно да покажеш със снимки или клипове , как става смяната на цеви , настройки на регулатори и там каквото се прави , обстойно и кое как работи. Очаквах да видя нещо подобно и да се реша и аз почовъркам дримла*на, въпреки , че съм с 2 леви ръце.
 

wakafaka

Редовен Потребител
И как е реалността 1:16 спрямо 1:18?
Някакви наблюдения?
1:18 хеви не съм пробвал но слъг лайнера(1:16) е супер с високи скорости с тежки проектили.Но се отлага много бързо оловото особенно отпред към шока.
Ето групи на 50м с около 315м/с на пушка без редуктор 700мм слъг лайнер.Еднакви настройки(еднаква партида слъгове) от ляво са групи като през цевта има изстреляни около 100 слъга(H&N Heavy 3гр .249) от дясно са групи със същите настройки само че цевта е почистена.Разликата от почистването е осезаема и си личи много.Цевта е полирана което визуално помага за намалянето на отлаганията но на хартия работите остават както преди.
IMG_20240405_134941.jpgIMG_20240403_171341.jpg
(дясно горе са 4 дупки,долу дясно са 6 дупки)

Колеги някой рязал ли е шок на хеви/слъг лайнер и какви са ви наблюденията?Ако ще трябва да чистя цеви на 100-тина изстрела май ще го резна тоя глупав шок.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
1:18 хеви не съм пробвал но слъг лайнера(1:16) е супер с високи скорости с тежки проектили.Но се отлага много бързо оловото особенно отпред към шока.
Ето групи на 50м с около 315м/с на пушка без редуктор 700мм слъг лайнер.Еднакви настройки(еднаква партида слъгове) от ляво са групи като през цевта има изстреляни около 100 слъга(H&N Heavy 3гр .249) от дясно са групи със същите настройки само че цевта е почистена.Разликата от почистването е осезаема и си личи много.Цевта е полирана което визуално помага за намалянето на отлаганията но на хартия работите остават както преди.
View attachment 116322View attachment 116321
(дясно горе са 4 дупки,долу дясно са 6 дупки)

Колеги някой рязал ли е шок на хеви/слъг лайнер и какви са ви наблюденията?Ако ще трябва да чистя цеви на 100-тина изстрела май ще го резна тоя глупав шок.
Намали скоростта,виж как групира при 290-293 м/сек
 

Amfo

Редовен Потребител
При мен се получи точно обратното. След почистване и полиране беше нещо страшно . После групата се събра . Това в 5.5 с 30gr. HN . Фабричната цев въобще не е чистих и си стреля както трябва . Решил съм и с новата да така да пробвам . Но това когато се прибера . На едната снимка е един пълнител 18 изстрела на 60 метра . Другата е 5 изстрела на 105 метра . Тъкмо реших ,че съм намерил правилните слъгове и скорост и отидох купих още . На другия ден нямаше такива резултати :wall:
 

Attachments

  • 20240322_103422.jpg
    20240322_103422.jpg
    235.3 KB · Прегледи: 29
  • 20240322_102126.jpg
    20240322_102126.jpg
    348.4 KB · Прегледи: 29

Licho

Редовен Потребител
Вилян:"Не знаех,че е зле групата..."
Колега,спокойно,групата ти въобще не е "зле" и е съвсем прилична ,още повече,че тук са доста повече от 5 изстрела.
Нямаш повод за тревога.Ти не си на състезание и поне аз не видях да си се "хвалил".Напротив...
Продължавай да си стреляш с удоволствие и да се усъвършенстваш!
Успех!
 

wakafaka

Редовен Потребител
Намали скоростта,виж как групира при 290-293 м/сек
Ами аз съм я пробвал само с над 300м/с до 330м/с и реално се групира изненадващо добре.Сега е свалена на 300м/с с цел повече изстрели преди почистване и предстоят тестове. Незнам дали е само при мен но пушката има някакъв проблем и слъговете влизаха в 5 см група(на 50м) с разлика в скоростите от сорта на 300-330м/с.Като по принцип разликата в попаденията трябва да е само вертикална а тя не беше.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Привет колеги.
Както винаги ,остане ли време за стрелба, то много голяма вероятност има времето да се влоши и да съсипе всичко. Въпреки това днес успяхме да откраднем час-два маааалко по-спокойно време за стрелба. Верно, пориви от 2.5 - 4.3 м/сек вятър със сменяща се посока донякъде, но ние сме упорити копелета :p в Ямбол. С колегата Камен ( kamoto ) и с новия колега от града ни Кръстьо постреляхме доволно, поприказвахме си и изкарахме страхотно с нашето хубаво хоби. Сайдшота запечата стрелбата ни, верно картината не е 4К, но пък е от сърце направено видеото за всички вас. Споделям резултатите макар и не чак толкови добри, все пак не сме и състезатели , ние сме хобисти ;)





Screenshot_2024-04-07-15-48-59-110_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2024-04-07-15-48-48-664_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2024-04-07-15-48-36-409_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2024-04-07-15-48-26-632_com.miui.gallery.jpg
 
Нагоре