FT Open SF 2x30 "Бонсови поляни" - 06.05.2012 г.

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
3-то ФТ мероприятие на ФТКС за тази година :rambo:

Състезанието ще е в неделя 06.05.
Надстрелването ще се проведе в м. "Бонсови поляни" на поляната над кв. Горна баня в гр. София. Трасето ще се състои от 25-30 мишени, разпределени в 10 – 15 коридора (стрелкови позиции), които ще се минават 2 пъти (два кръга). Разрешени за участие са пушки в калибри 4,5мм с мощност до 16 джаула и 5,5кал - до 35 джаула.
При записването ще има тест с хронограф.
Такса за участие - 5лв.

Събираме се най-късно в 9:00ч. на поляната. Трябва да се реди трасе. Ще помоля за дейно участие от всички, за да може да ни е по-приятно мероприятието.
Ако може и някой да изпринти протоколи за отчитане.

Програма:
10.00 - 10,30 ч. – Пристигане, установяване и записване.
10.30 – 10.45 ч. – Кратък брифинг
10.55 – 11.00 ч. – Заемане на позиция и начало.
11.00 – 14.00 (14.30)ч. – Стрелба.
14.30 – 17.00 ч.(ориентировъчно) – Скара, бира (или кой каквото обича и си донесе) и сладка приказка.
Ще се радваме да се забавляваме заедно.



ПП Надписът "Овча Купел" от първата снимка, да се чете кв. "Горна Баня"

index.php


index.php


index.php



При възникнали въпроси, тук или на ЛС.
 

lynx

Редовен Потребител
А в такъв случай мероприятието за 13-ти отпада ли?
....13.05 - БР FT SF 50 - 11:00 ч.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Жалко!
Първо че си бях освободил и съответно ангажирал 13.05. за състезанието, както и че тази неделя 06.05 е вече заета.
Второ факта че се променя от БРФТ на ФТ автоматично ме изключва поради ограничението с 35те джаула.

Както и да е - приятно прекарване.
 

dilom08

Редовен Потребител
Относно 35-те джаула в 5,5 се каня одавна да попитам дали ограничението е въведено заради инвентара или защото параболата в 5,5 при 35 джаула съвпада с параболата в 4,5 при 16 дж. и може да се прави едно общо класиране?
Поздрави на всички
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
dilom08 написа:
Относно 35-те джаула в 5,5 се каня одавна да попитам дали ограничението е въведено заради инвентара или защото параболата в 5,5 при 35 джаула съвпада с параболата в 4,5 при 16 дж. и може да се прави едно общо класиране?
Поздрави на всички

На прав път си - и заради двете.
 
A

Anonymous

Гост
fatalen написа:
Ако може и някой да изпринти протоколи за отчитане.

Изпрати ми ги тези протоколи и ще ги извадя.
Предполагам, тази поляна е същата, на която беше предното състезание?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
bernhard написа:
fatalen написа:
Ако може и някой да изпринти протоколи за отчитане.

Изпрати ми ги тези протоколи и ще ги извадя.
Предполагам, тази поляна е същата, на която беше предното състезание?


Намерих малко от старите протоколи. Таман ще ни изкарат ;)
Същата е поляната, Любо.
 

TeXHo

Потребител
Ако има желаещи да ги включа в материала за скарата - да се обадят!
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Прибрахме се благополучно.
Благодарим ви за прекрасния ден.
Още веднъж специални поздрави на Паната за резултата :bravo: и отличната скара :cheers: :cheers:

Ще ви чакаме на "Купа Балкантриейд" :)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Приключи.

Класирането:

1. ТеХНо - 24+23=47т.
2. fatalen - 20+22=42т.
3. milen.m - 19+23=42т.
4. scandalo - 18+22=40т.
5. sir John - 19+18=37т.
sstahchev - 20+17=37т.
7. BAD TORO - 21+15=36т.
8. bernhard - 16+18=34т.
9. pavloff - 21+12=33т.
10. jost70 - 16+14=30т.


За съжаление, няма да мога да предоставя таблицата с убойни зони и разстояния, защото имах неточности при определяне на дистанциите с моята оптика. :pardon:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Пана задобрял си яко както на трасато така на скарата.
Чакаме да потвърдиш резултата и в Троян.
:cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Троян си е Троян.
Ще се опитаме да ви подсигурим по-голяма атракция и от коня ;)
 
A

Anonymous

Гост
Днес стана много хубаво състезание. Имаше си всичко по малко - колеги от други градове, слънце, вятър, коне, кучета. И МНОГО храна от Панчо. :meat: :meat: :cheeseb: :cheeseb: :burger: Как не му се изметнаха жилите, докато я мъкнеше към нас, не разбрах??! И как не се гътнахме още там, на поляната, от холестеролно натравяне? ;)
Благодарности на Слави и Павката, че ни посетиха и приятно разнообразиха днешното мероприятие.
Павка, сменяй 1-та награда. Вместо шише ракия, 3-и бутилки с кола. :crazy:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
bernhard написа:
Павка, сменяй 1-та награда. Вместо шише ракия, 3-и бутилки с кола. :crazy:

Абе кви ракии кви коли ???
Човека специално дойде днес при вас да ви обясни как точно се печели състезание в Троян.
Записвайте се че време не остана ;)
 

Attachments

  • zapisal.jpg
    zapisal.jpg
    118.8 KB · Прегледи: 26

TeXHo

Потребител
Получи се много готино състезание с много слънце и непредсказуем вятър. Събрахме се прилична група и състезанието протече по ноти. Много ми хареса, че нямаше нито един въпрос по отношение на провеждането на мероприятието, всичко беше изпълнено като по учебник и всички присъстващи знаеха за какво са там и какво да правят.

Трасето беше на поляна, т.е. никакви изненади от страна на големи наклони, неудобни позиции или измамни сенки. Този път, дори се постарахме да премахнем тревата и драките в състезателните коридори. Въпреки това, имаше и няколко мишени частично закрити от растителност. Но определено нямаше мишена, стрелбата по която да е проблем.

Както вече писах, състезанието протече много гладко, 2 кръга по 30 мишени, без почивка. Въпреки жарещото слънце, никой не се оплака от преумора. Това също много ме радва, понеже показва, че активно участващите на състезания сме натрупали доста издръжливост. Основен определящ фактор за резултата, беше вятъра и способността на стрелците да се справят с него. Или техния късмет.

В крайна сметка, неочаквано за мен, записах първата си победа във ФТ състезание. Въпреки, че допуснах доста технически грешки, явно късмета беше на моя страна и това си пролича в резултата.

Прибирането на трасето се наложи да бъде експресно, поради визита от няколко четириноги фена на ФТ. На снимката долу се вижда как си играят 2 от тях.
Докато колегите се трудиха с прибирането на инвентара, аз се заех със скарата. Благодарение на стратера за въглища и най-добрите дървени въглища, които съм ползвал досега, задачата беше повече от лека. Първото зареждане на скарата го има на снимка по-долу. Последваха още 3 подобни.

В крайна сметка, един прекрасен ден, с приятни хора и приятни емоции. Като се изключат слънчевите изгаряния, мисля, че си изкарахме добре.

Благодаря ви приятели, че направихте възможно това отлично мероприятие и се надявам за в бъдеще да се срещаме все по-често. :cheers: Това важи с двойна сила за Слави и Павката, които навъртяха доста километри, за да се видим.
Очаквам с нетърпение пак да се видим на Купа Балкантрейд!
 

Attachments

  • IMG_0430 (800x600).jpg
    IMG_0430 (800x600).jpg
    272.7 KB · Прегледи: 69
  • IMG_0424 (800x600).jpg
    IMG_0424 (800x600).jpg
    132.2 KB · Прегледи: 61
Нагоре