Crosman Benjamin Summit NP2 5.5

Gadnqra

Редовен Потребител
Колегата ми писа и на лични, но виждам, че иска и още отговори в темата. Моето мнение е, че не си струва да дава 500 лв. за тази пушка. Иначе по темата - колега пушката е около 22 джаула. Не зная вътре дали не е наблъскана с пластмасарии. Затова не мога да давам мнения. Иначе по принцип не изглежда зле, но цена от 500 лв. за това нещо не ми изглежда нормална. Гледах един клип, където се вижда спусъкът - подобен на Гамото е, а техните са отврат. Абе купувай и давай едно ревю тук във форума - все някой трябва да се жертва. Ако цевта и ГП-то са хубави, другите проблеми ще ги оправим - ако има такива.
 

andi

Редовен Потребител
Ники , пушката си е ок , мои познат я има от няколко години (този модел )
http://www.crosman.com/benjamin-trail-np2-synthetic-22
. Нищо не е мръднало по нея , стреля си абсолютно безпроблемно, точно и приятно. Няма никакви пластмаси вътре, само приклада , но той е много ергономичен и удобен . 100% е под 24дж. От класа на Комета 400 с ГП е . Сравнение с нея Кросмана е малко по-тежък и определено по-тих , но спусъка е Гамовски . На Кометата спусъка е направо мечта сравнение с този.
Навремето взехме от щатите (тогава можеше, но излезнаха златни) тази и голямата (XL - 36 дж мерени с 1,17г) . На голямата сменихме спусъка с тунингов афтърмаркет за гамо и стана по-добре . Но си беше катър и нямаше смисъл от толкова сила , при условие, че тогава имахме няколко няколко ПЦПта за хиляди левове + оборудване . Продадохме я , сега не знам къде е , мисля че си остана единствена бройка в Бг . Малката остана и за толкова време и 1 болтче не пипнато по нея . Оставихме и спусъка оригиналния .

В заключение : като качество Бенджаминът е много над който и да е Хатсан , Метеор, Норика и Гамо ( от 10-тина год вървят само надолу) .


П.П. За куриоз днес сутринта погледнах къде се продава в България и на каква цена. В Оръжието видях същата като нашата на цена 515лв има телефони за контакт, обадих се и попитах /дигнаха ми на трети опит/ и попитах след като я има в сайта има ли я налична в понеделник да отида и да си я купя, отговорът на собственика не ме изненада и беше такъв: "Бенджамини нямаме отдавна, тази година планираме да направим внос, но цената ще е поне с 50% нагоре". Попитах защо я има в сайта тогава и не е махната, защото преди имали няколко бройки и пак смятали да вземат.

http://arms.bg/product/362/vazdushna-pushka-crosman-trail-np-5-5mm.html

Мили български интернет търгашчета, които дори нямат склад и никакви физически наличности, но иначе в сайтовете им имат от пиле мляко.
Хахахаха..................
Всъщност не е смешно , тъжна картинка са .
 
Последна промяна:

MTR-77

Потребител
Пушката я има в наличност в гр.Хасково(SUMMIT.22 cal).Колегата се е регистрирал снощи,от гр.Хасково.Дори е стрелял с нея.Пушката е с оптика Центерпойнт 4х32-типично за Кросман.Каза дори,че има и други модели,но били по-скъпи(Кросмани).Най-вероятно имат 2-3 пушки.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
И на мен колегата ми писа, че я имат налична. Ами ако е и с такава оптика да се жертва и да я взима. Ако се налага ще и оправим спусъка. Мисля, че няма да има проблем с уцелването на мишените, след като ми сподели по какво ще се стреля.
 

MTR-77

Потребител
Обърнете внимание на следното:Кросман ТR .177 cal. Скоростта на тази пушка от преди 5 години била....ВНИМАНИЕ:ДО 1200 м/с. Искат да кажат,че скоростта на това плякало е почти два пъти повече от скоростта на калашника......УААААУ.....ЕХЕЕЕЙЙЙ....А истинската му скорост е някъде около 200 м/с.И тези данни стоят там така без някой да забележи почти 5-6 години.И най-вероятно това е нарочно....не че не забелязват.Просто да може да привлича внимание и да се продаде,че трупа прахоляци от 5-6 години.Как може да има такива некомпетентни фирми не знам.И кой ги пише тези работи не знам.Този "ГЕНИЙ" който го е написал туй ,че пушка калибър 4.5 има скорост 1200 м/с.трябва да бъде награден със Нобелова награда според мен....БРАВОООО.....Видял е данните в английски мерни единици и ги е нашляпал в нашите без да ги конвертира.Ето на това аз казвам търговия.Евала....http://geodar.org/index.php?route=product/product&path=17_110_111&product_id=761
 

staz

Редовен Потребител
Искат да кажат ft/s. Да го наречем "техническа грешка"....

п.п.

драсни им едно писмо, за да си оправят грешката.
ако са точни ще ти благодарят.
инак ще се докажат като типични български "търговци"
 
Последна промяна:

Nikola

Потребител
Ако, колегата ще стреля само по такива мишени, по каквито си мисля аз (Гамовски, метални), според мен ще му дойде най-добре един Хасан 135 с Куатро, Гп и др.
 

Nikola

Потребител
Те 135 и 125 са почти едно и също. Само, че 135 има с 1мм. по-широк цилиндър и затова е малко по-силна.
Какъв ще е калибъра? 5.5 или 6.35?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
5.5 ще е калибъра-единствения възможен за тази пушка. 4.5 е прекалено малък за нея, а 6.35 и идва тежък.
 

Nikola

Потребител
Ако се вземе 135, увеличи се хода на буталото и се направи нов по-дълъг цилиндър, 6.35 няма да и е тежък.
Аз съм се замислял за този вариант, само че преправен в булпъп, но вече ми мина мерака за пружинки.
Пцп си е най-добре.
 

Nikola

Потребител
Знам, но колега с подобни интервенции е изкарал 60 дж в 5.5, а в 6.35 може да станат и 80. Хубавото е, че няма да зависиш от помпи, станции и др.
 
Нагоре