COMETA LYNX V10 AIR RIFLE

st_beer

Редовен Потребител
Стъклата на манометрите не са херметично затворени и най-вероятно водата е влязла от там. Няма опасност голяма освен да се обели циферблата на манометъра. Остави го на слънце при малко налягане в цилиндъра и ще изфиряса. За съжаление сега слънцето е малко оскъдно и слабо.
 

lynx

Редовен Потребител
Всички манометри които съм виждал имат отворче отстрани, от там е влязла водата.
През стъклото е доста по-трудно да се намокри.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Има такива със стикер на дупката (примерно като тези на вика) затова Станимир е писал за стъклото...
 

Evanko

Потребител
lynx написа:
Всички манометри които съм виждал имат отворче отстрани, от там е влязла водата.
През стъклото е доста по-трудно да се намокри.

Да, видях малка дупчица отзад на манометъра
 

sonikorleone

Новодошъл
Да се запиша и аз :) От днес съм в клуба на Lynx :) Чака се само бутилката и оптиката. Но на първо четене ... хубава пушка :)
 

lordged

Потребител
sonikorleone написа:
Да се запиша и аз :) От днес съм в клуба на Lynx :) Чака се само бутилката и оптиката. Но на първо четене ... хубава пушка :)

Със здраве да я ползваш и никога да не ти създава ядове.
Тук и сега е момента да се изкоментира това, че ще стреляш с метан и дали трябва да се сменят о-пръстените с такива, които са издръжливи на метан съобразно спецификите на газа.
тефлоновата ленда изтръжлива ли е на метан и др.
мисля имаше цяла тема, в която това е развито.
 

Roto

Потребител
Мдааа,пушката е хубава,имам я, но трябва и да се пипне малко...след това става скалпел.
Цочо има защитен "докторат" на тема Комета.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Той Цочо откакто я е взел една дума не обели тук.. :bastun: Явно още има какво да и пипа, и затова си мълчи и си трае. Ако не бях му видял подписа, нямаше и да знам че я взел .. Пък относно доработките, на Станчев неговата комета като я взе си беше скалпел и без да я пипа..
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
CaMyPau написа:
Той Цочо откакто я е взел една дума не обели тук.. :bastun: Явно още има какво да и пипа, и затова си мълчи и си трае. Ако не бях му видял подписа, нямаше и да знам че я взел .. Пък относно доработките, на Станчев неговата комета като я взе си беше скалпел и без да я пипа..

Кометката си стреля перфектно от кутията. Аз само и вдигнах скоростта и полирах спусъка. Не съм специалист като колегата Цочо, че на тази перфектна пушка да и правя тунинг. :-\
 

Roto

Потребител
Да се отвори време за стрелба и всичко ще излезе на яве...
Значи пушката и без да се пипа е супер но може да се направи нещо още и съм го направил под вещото ръководство на Цочо за което му благодаря.
 

bateelmo

Потребител
Имам едно въпросче и аз. Колко е задредукторния обем на кометата? Дори приблизително ще ми свърши работа, тъи като не съм виждал разглобена. Това във връзка с размислите ми защо пушка с толкова голям резервоар стреля със сравнително малка мощност особенно в по големите калибри.
 

Roto

Потребител
За 6.35 незнам каква е мощността но в 5.5 моята е с 275 м/с. а това си е 44 джаула а може и още но започва доста да се "чува".Това обаче е с пипване и настройки.Обема на камерата зад редуктора ще е трудно да се измери,това си е самия корпус но може да се поувеличи малко.Но като цевта не е 60 см.не знам дали ще има смисъл,само ще има як преразход.
 

bateelmo

Потребител
Колега на грешен път си. Преразхода идва от малкия задредукторен обем, за това не я напъват много за да харчи по нормално. Ако има голям з о може да стреля с по голяма мощност при същия разход. Това се вижда при правотока в наи високите налягания пушките са наи икономични защото клапана затваря наи бързо. При малък з.о. при изстрел отива голяма част от въздуха р з.о. Остатъчното налягане е доста ниско и клапана затваря доста бавно тогава за да дигнеш скорост натягаш ударника и преразхода е огромен. При голям обем остатъчното налягане е почти непроменено и клапана е по пъргав тогава по пълноценно използваш порцията въздух.Става дума за з.о. от порядъка на 50 куб и повече за 5.5 а за 6.35 още. Мисля че за това кометата в 6.35 и дават 60 ж което ми се вижда малко за този калибър, при положение че хасана в 5.5 с малкия резервоар стреля икономично с 50ж.
 

tzocho

Потребител
CaMyPau написа:
Той Цочо откакто я е взел една дума не обели тук..
Оги, не си прав ... в пост 238 дадох готова рецепта за тунинг и настройка на редуктора, но интерса беше нулев! :pardon:
За сметка на това има мнения на професори, тук таме на някой доцент ... ;) ;)
Предстои ми в близко бъдеще да споделя и моя скромен опит в доработките по моята пушка, но предпочитам това да стане, когато ги завърша окончателно. :)
 

Evanko

Потребител
img4796w.jpg


Между кутията и този бронзов детайл духа при изстрел, някой да има идея така ли трябва да бъде или ...?
 

st_beer

Редовен Потребител
Evanko написа:
Между кутията и този бронзов детайл духа при изстрел, някой да има идея така ли трябва да бъде или ...?
Със сигурност не трябва да духа от никъде другаде освен от цевта отпред.
 

Evanko

Потребител
st_beer написа:
Evanko написа:
Между кутията и този бронзов детайл духа при изстрел, някой да има идея така ли трябва да бъде или ...?
Със сигурност не трябва да духа от никъде другаде освен от цевта отпред.

Вече духа само през цевта. Не бях завил двата винта, дето държат месинговия детайл към кутията. ;)
 
Нагоре