COMETA LYNX V10 AIR RIFLE

bateelmo

Потребител
Не знам защо мислиш че оръжие с 400цц резервоар ина малък капацитет от мощност? Е ще се бутне тук там , но те много малко пушки стрелят и мищно и икономично пък и точно от кутия. А и цената им не е такава.
 

praetorian

Редовен Потребител
bateelmo написа:
Не знам защо мислиш че оръжие с 400цц резервоар ина малък капацитет от мощност? Е ще се бутне тук там , но те много малко пушки стрелят и мищно и икономично пък и точно от кутия. А и цената им не е такава.

Ами заради експериментите на Слави с мощността...Оттам.
 

vanko

Редовен Потребител
tzocho написа:
За съжаление мощността зависи най-малко от ... резервоара ;)

Точно така е! Капацитета на резервоара не е критерий за мощността,с по малка вместимост могат да се изкарат по малко на брой но достатъчно мощни изстрели.
 

bateelmo

Потребител
Ама друг път. На всяка пушка може да се дигне мощноста , но като няма въздух къв е смисъла. Не виждам нито една причина да не може да дигнеш мощността . Е не става само с натягане на пружинка.
 

vanko

Редовен Потребител
bateelmo написа:
но като няма въздух къв е смисъла. Е не става само с натягане на пружинка.

Без въздух,няма как да стане,нито с натягане на пружинка само.Ако ти трябват "три" мощни изстрела,можеш да ги имаш и с 200cc резервоар макар и с голям разход.
 

pavkata_1234

Потребител
Тази пушка внася ли се още...? Където и да питам по интернет магазините, я нямат....! ''Ами звъннете след нова година", "Не сме я внасяли" са отговорите коити чувам!!! Сега е момента,когата имам лев ;) ;)
 

praetorian

Редовен Потребител
Аз само да питам:Какво се замълча по темата с комета линкс и защо вкупом излязоха наличните за продан? ??? ???Супер странно ми е, моля собствениците(вече бивши) да споделят малко инфо.....Все пак, пушка с кована цев, дървен приклад, редуктор, голямо шише и удушена цев би трябвало да е сбъдната мечта просто. :rambo: :rambo:Какво не им харесахте на испанките? :cheers:
 

pavkata_1234

Потребител
praetorian написа:
Аз само да питам:Какво се замълча по темата с комета линкс и защо вкупом излязоха наличните за продан? ??? ???Супер странно ми е, моля собствениците(вече бивши) да споделят малко инфо.....Все пак, пушка с кована цев, дървен приклад, редуктор, голямо шише и удушена цев би трябвало да е сбъдната мечта просто. :rambo: :rambo:Какво не им харесахте на испанките? :cheers:

И аз много бих искал да разбера.........!
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Като бивш собственик мога да кажа, че ми иде да си откъсна топчетата задето я продадох.

какво не ми харесва ли...? много малко неща:
-спусъка е с много дълъг ход
-приклада ми идваше малко дълъг

и всичко друго на пушката и е на 6+
:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Според мен тия с Кометите ги разпродадоха, защото се опаричиха и скочиха на по-скъпи пушки.
Кой каквото и да се върти, все на Дейстейт налита на финала ;)
 

Loki

Потребител
Какво не им харесахте на испанките?

Абе малко по-космати са.. иначе са екстра ;) ;)

Съвсем наскоро един настоящ притежател на въпросната комета ми каза, че редуктора не става и е правил нов, освен това май е правил и други интервенции по механиката та да я вкара в час..
А като цяло пушката е доста радикална, надявам се да я видите другия месец.. ;) :quiet:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
lynx написа:
Според мен тия с Кометите ги разпродадоха, защото се опаричиха и скочиха на по-скъпи пушки.
Кой каквото и да се върти, все на Дейстейт налита на финала ;)

Мдаааа.. И аз бих налазил една пантера ама нямам късмет с пустото тото ... :pardon:
 

Evanko

Потребител
Това за дългия ход на спусъка е вярно, но се свиква. При мен има изпускане, ама не мога да го хвана от къде изпуска. Иначе пушката е супер.
 
A

Anonymous

Гост
Бивш поради финансови причини (без работа вече година).
При други условия не бих я продал за нищо.
Най-точната пушка която съм имал с малко корекция на спусъка (с благодарности към ТеХно) полиране а има възможност да стане двустепенен за парите си пушката е идеална. Възможност за избор на калибър сменяеми цеви 4.5,5.5 и 6.35 с разумна енергия 40J и 50J с къса цев и около 50-60 еднакви изстрела.

Като бивш собственик на Windy City (Evanix) при 1600лв бих предпочел Lynx V10 (Cometa)
 

The_Incredible

Потребител
lordged написа:
Loki написа:
Какво не им харесахте на испанките?

А като цяло пушката е доста радикална, надявам се да я видите другия месец.. ;) :quiet:

Локи, осъзнаваш ли, че с това изказване хвърли бомба във форума :D

Булпап? ;)
 

tzocho

Потребител
Редуктора, преди:

028735302.jpg


и след:

029020770.jpg


Тарелчати пружини 15/8,2 x 0,7 - 14бр. + 1.3 mm. подложни шайби
по схема I))(())(())(())
В челото материала е полиацетал, но става и с полиамид ...
Така настроен дава 120 bar. и работи като часовник.
 

Evanko

Потребител
При опит да разбера от къде изпуска, потопявайки цилиндъра и редуктора във вода изпадна тапичката, която бях сложил на куикфила. Сега в манометърчето има вода. Някой има ли идея, как да я разкарам от там? Най интересното е, че се напълни без да правя опит за зареждане.
 
Нагоре