BSA - GAMO

dinkata

Редовен Потребител
...аз си мисля че имам нужда от повече упражнения в стрелба:)

Не е възможно да си чак толкова скаран със стрелбата, за да правиш такива мишени. Просто не мога да повярвам, че е възможно да е от човека. Такава мишена с нормална пушка и от нормално стрелящ човек се прави основно С вързани очи на усет.
 

sts1969

Редовен Потребител
....имам 0.54 и 0.67гр в къщи и ще си купя и тестовия бокс,ще опитам при първа възможност....а какви скорости са препоръчителниo_O?
Толкова тежки чашки искат скорост около 270м/с, което вече наближава джаулите на 5.5мм. Както ти казах по-горе, започни с чашки около 0.54гр. и скорост около 240м/с и започни да вдигаш скоростта за да видиш къде ще си паснат скоростта, чашките и цевта.
 

boko4545

Потребител
Толкова тежки чашки искат скорост около 270м/с, което вече наближава джаулите на 5.5мм. Както ти казах по-горе, започни с чашки около 0.54гр. и скорост около 240м/с и започни да вдигаш скоростта за да видиш къде ще си паснат скоростта, чашките и цевта.
...така и ще направя колега...:rambo:,а иначе какво ти е мнението за платото от ексел файла? ....аз гонех до сега коридори,а стрелбите бяха тестови във въздуха...имам нужда и от практика ....;)

Не е възможно да си чак толкова скаран със стрелбата, за да правиш такива мишени. Просто не мога да повярвам, че е възможно да е от човека. Такава мишена с нормална пушка и от нормално стрелящ човек се прави основно С вързани очи на усет.
...... колега Динката,всичко е възможно в този живот,а в моя случай съм представил доказателства за това.Може би трябваше да си купя по скъпа и друга марка пушка от форума?...може би...но нещата са такива каквито са за мене.../упражнението създава майстора/;)
 
Последна промяна от модератор:

sts1969

Редовен Потребител
Без да съм запознат с конструкцията, при 153сс резервоар като гледам платото, пушката е редукторна. При редукторна пушка няма какво да говорим за плато ако УСМ и редуктора са в ред, там се гонят брой изстрели...и ако я свалиш на 16J ще вдигнеш броя им на ~100. :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Колега кой точно е модела на Buccaner-a защото има и пружинни такива. Има и ПЦП Гамо което се брандира като БСА.
 

boko4545

Потребител
Без да съм запознат с конструкцията, при 153сс резервоар като гледам платото, пушката е редукторна. При редукторна пушка няма какво да говорим за плато ако УСМ и редуктора са в ред, там се гонят брой изстрели...и ако я свалиш на 16J ще вдигнеш броя им на ~100. :cheers:
.....Здравей колега,пушката е правоток и 27дж по спецификация.След много тестове,това е една от най правите графики които съм получавал до сега...:)...има и редуктори за пушката
 
Последна промяна:

boko4545

Потребител
Колега кой точно е модела на Buccaner-a защото има и пружинни такива. Има и ПЦП Гамо което се брандира като БСА.
колега Самурай,модела е този http://bsaguns.co.uk/air-rifles/pcp-airguns/Buccaneer-SE.aspx?powerRatingRifleID=34#gun-stocks .Варианта на Гамо се казва Койоте и е ребрандирано БСА.За БСА това е бюджетен експортен/само/ модел за около 400паунда.Пушката е със гамо сат2 спусък,който съм заменил с този http://charliedatuna.com/GRT-4G.htm .Останалото е БСА.Пушката има потенциален проблем със осмицата м/у цевта и резервоара....;)
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Правоток с малък резервоар и такова право плато до сега не бях виждал, но е 4.5 все пак и разхода е малък. Следващият месец и аз ще се огледам за една 4.5 която да направя 16J. Приклада и вече е във вид на заготовка при мен...само чакам да видя на какво "желязо "ще се спра. :D:cheers:
п.п Колко струва една като твоята 2 ръка ако не е тайна?
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
В крайна сметка пробва ли без заглушител да видиш как е групата ? И по какъв начин стреляш - прав, от маса от колата на какво подпираш пушката .... наистина странни са ти групите, другото което се сещам е някакъв проблем с оптиката евентуално, ако другото е наред.
Как ти е спусъка лек или тежък ? Осмицата наистина и тя може да прави проблем.
 

boko4545

Потребител
Правоток с малък резервоар и такова право плато до сега не бях виждал, но е 4.5 все пак и разхода е малък. Следващият месец и аз ще се огледам за една 4.5 която да направя 16J. Приклада и вече е във вид на заготовка при мен...само чакам да видя на какво "желязо "ще се спра. :D:cheers:
п.п Колко струва една като твоята 2 ръка ако не е тайна?
...нямам представа колко струва 2ръка колега,не съм търсил/виждал да се продава,на мене нова ми излезе около 1000лв нова от магазина http://www.xxl.no/jakt/skyting/smav...p-luftgevar-4-5mm-pcp-rifle/p/1100053_1_style
 
Последна промяна:

boko4545

Потребител
В крайна сметка пробва ли без заглушител да видиш как е групата ? И по какъв начин стреляш - прав, от маса от колата на какво подпираш пушката .... наистина странни са ти групите, другото което се сещам е някакъв проблем с оптиката евентуално, ако другото е наред.
Как ти е спусъка лек или тежък ? Осмицата наистина и тя може да прави проблем.
В крайна сметка пробва ли без заглушител да видиш как е групата ? И по какъв начин стреляш - прав, от маса от колата на какво подпираш пушката .... наистина странни са ти групите, другото което се сещам е някакъв проблем с оптиката евентуално, ако другото е наред.
Как ти е спусъка лек или тежък ? Осмицата наистина и тя може да прави проблем.
Здравей колега,заглушителя е този http://www.a-tec.no/en/silencers/cmm-4-rimfire предвиден за флоберка но тука го ползват масово и на въздух/имам и хасански но този е доста по тих/,ще опитам как е и без него.Спусъкът е двустепеннен ,регулира се и е така както ми харесва/мек/.Оптиката ми е проблем/zos 10-40-50/, не ми е комфортна/удобна/въобще.Не съм я занулявал още,купувана е 2ръка от форума/имам и друга/.Стрелям от маса,подпрян на стойка/имам и бипод,не съм го пробвал още/.Това ми е първата по дълга стрелба с пушката/навън/,купих я за коледа и съм стрелял 1-2 с нея по малко.Зимата си играх с регулиране на ударника-тествах със стрелба във въздуха от терасата.Вчера имаше вятър на пориви и я виждах как/ сее/...мисля че има и проблем с осмицата-цефта не плава в нея а опира в единия край.Ще прострелям и без нея...не трябва да се изключва и човешкият фактор...;)
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Някои знае ли дебелината на талерчатите пружини на R10,понеже загубих 2 от тях.
 

boko4545

Потребител
WP_20150412_033.jpg WP_20150429_19_57_49_Pro.jpg Здравейте колеги,леко развитие по темата....благодадаря на колегата anibis който ме насочи към едно от решенията на моя проблем,а именно дулната фаска.Направена е нова на струг,махнах и осмицата тъй като държи цефта под напрежение.Сега цефта е захваната 5см и с два болта в кутията,ето резултат от днес,замерих скороста ама заваля порой и не довърших единия тест и намокри мишените от днеска а бяха добри,ще видя какво е останало утре...ето две от вчера.JSB 0,87гр ми групира по добре,но и духаше на пориви ...натегнах ударника леко/надявам се 10-15м/с //...Цефта ми беше затлачена,след почистване резултата мнооооого се подобри.Моля за вашето обективно мнение:)
 

Attachments

  • TEST_290415_0817jsb.xls
    104.5 KB · Прегледи: 25
  • TEST_290415_0670jsb.xls
    104 KB · Прегледи: 6

lynx

Редовен Потребител
Много гадни флайери в мишените, виж с други чашки дали няма да се подобри.
Ако игнорираме флайерите, групира хубаво за тая дистанция.
Май трябва да повториш пробите с мишените при по-хубаво време.
Като духа само хабим чашки.
 

anibis

Редовен Потребител
Стреляй с жсб 0.67гр тия не групират както трябва.
Но ако те задоволява резултата с 0.87гр,стреляй си с тях.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
boko 4545,стреляй си с 0,87.Най-добрият избор са в диапазона 20-30дж.Мн. висок БК и добро представяне във вятър на 60-70м дори при 240-250мс.Не е за подценяване и еднаквостта на партидите-все пак се правят в ниски тиражи.4-та година стрелям с тях,в момента имам кутии от 3 различни партиди от 3 различни години.Летят еднакво.
 

boko4545

Потребител
Здравейте колеги,кратко обобщение.Бях зебелязал че доста от чашките влизат трудно в цевта/след барабана/и трябва да натискам доста силно за да влязат до край/след това веднага флайер/.Размислих и реших да проверя,свалих цевта.От началото до трансфер порта цевта е гладка над-калибър и без нарези...нарезите започват след трансфер порта,и проблема е там:mad:Реших да шлайфам леко ръба който е в началото на нарезите за да не наранява или деформира чашките.За целта ползвах Дремел с фин коничен шмиргел-4мм...завъртях го вътре за около секунда,след това с шлайф паста за клапани/груба и финна/и клечки за уши монтирани на дрелка на батерия шлайфах финно.Отне ми около 1час и 20-30 клечки за уши.Правех проби от време на време,накрая почистих цефта идеално и зглобих пушката без осмицата.Днеска тествах с JBS 0.87гр,на доста силен вятър 25метра.Ето една представителна извадка. Теста е от около 200 до около 90 бара.Нямаше смисъл да ползвам по-леки чашки защото духаше много.Имам въпрос-цевта ми захваната 53мм в цевната кутия ,има ли опасност се прецака нещо?Купих и алуминиев куфар за транспортиране...Моля за Вашето обективно мнение
 

Attachments

  • WP_20150506_16_46_48_Pro.jpg
    WP_20150506_16_46_48_Pro.jpg
    196.9 KB · Прегледи: 76
  • test_060515_jsb_0,87_barrel_fix.xls
    105.5 KB · Прегледи: 17

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Виж като няма вятър, сложи маса или някаква стабилна упора, и пусни някоя група на 50 метра. Така с единични изстрели на 25 трудно някой ще ти каже нещо...
 

boko4545

Потребител
...забравих да споделя- нямах нито един флайер групите са ок;) ...пушката я чувствам като нова и много точна...
 
Нагоре