AGN Technology - VULCAN

nikolaym

Потребител
А случайно да е попадала смазка при ударника, пружината, или спусъка? Това също може да предизвика такива скоци в скоростта.
Не смазвам нищо,освен лоста за зареждане и то леко го смазвам с оръжеина смазка.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
И с 2та лайнера съм - нормалния е доста капризен за слъгове. В момента съм с хеви и тествахме приятелски на стрелбището в мола 50м от станок n&n няколко вида, jsb k.o мк1 и мк2, на наско слъговете 2.4 грама. И 2те пушки са настроени да ги стрелят с идентична скорост между 290 и 300мс.
В този тест вулкана имаше 2 пъти по лоши групи, като със слъговете на наско бяха от порядъка на 4см... Дори и със смяна на стрелците беше идентично.
Аз лично очаквах само с h&n fx-a да стреля по добре и останах изненадан, понеже jsb k.o са всеядни слъгове и мн пушки ги харесват. Тествахме до 2.8 грама, понеже и 2мата стреляме с пушките на около 100тина дж
На Наско слъговете моята ги сее навсякъде също. Не го харесва грам, адски е точна с Javelin 40gr и HN 38gr .218 . С леки слъгове не съм пробвал да стрелям, защото не ми се бута регулатора.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Истината е, че и ФХ и Вулкан си искат първоначално заиграване с настройките и понякога намират трудно любимите си проектили. Има и други фактори. В 5,5 - задължително чистене на цевта, след всяка смяна на проектилите. Виждал съм плюсове и минуси и при двете марки. И двете марки, имат нужда да им се отдели внимание. Но и двете според мен си делят 1-то място.
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Който и да се намеси,все тая. Интересно,защо в уравнението включвате само пушката,но не и стрелеца!? Дай ми го на мен тоя Крикет и гледай какъв смях ще падне. :lol:
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Истината е, че и ФХ и Вулкан си искат първоначално заиграване с настройките и понякога намират трудно любимите си проектили. Има и други фактори. В 5,5 - задължително чистене на цевта, след всяка смяна на проектилите. Виждал съм плюсове и минуси и при двете марки. И двете марки, имат нужда да им се отдели внимание. Но и двете според мен си делят 1-то място.
Много правилна констатация Ники.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
На следващата сбирка приятелско надстрелване споровете могат да се разрешават,чисто съревнование със зрители и подражатели на двете марки
 

немезис

Редовен Потребител
То си има Вулкан в 30 кал. И аз имам. На 50 м групата е една дупка, колкото 20 ст. На по-далеч не съм стрелял, но това лято ще го тествам.
На 70 метра (подпрян небрежно на атв) без много, много да се задълбочавам, групата е около две левчета.
 

Ivan888

Редовен Потребител
С какви съгове и скорости са тези резултати за вулкан 30
 

Ivan888

Редовен Потребител
Интересно ми е колко може да достигне като мощност с прилична точност. Да кажем 2 лева на 50 м
 

немезис

Редовен Потребител
Интересно ми е колко може да достигне като мощност с прилична точност. Да кажем 2 лева на 50 м
На 70 метра (подпрян небрежно на атв) без много, много да се задълбочавам, групата е около две левчета. Това с 4 грамови на Наско. Пушката не е "изнасилвана" от към мощност 165-170 дж.
 
Нагоре