форумни тревоги

Вячеслав

Потребител
Ако искаме да е забавно и се обръща чак такова внимание на титлите,то нека се даде право на всеки участник сам да напише титлата си . Нека да останат две -три клишета за новодошлите и право на избор на всички останали. Така може да си правим и шега едни други. ;) Пък и ще стане малко по раздвижено.
 

cdman

Администратор
Тука нещо ми се струва че почнаха свободни съчинения да се пишат ;)

1.чак такава демокрация всеки сам да си слага титла никак не е добра идея и няма да я приемем ;) - все пак има начин да се сложи собствена титла както написах по горе.

2. титлите са свързани с пневматиката защото форума е за пневматика - във всички форуми е така - не може да се дават титли за готварство примерно - , това дали експерт е преди майстор според кой "правилник" се чете ;)

3. Бог ще го сменим с цар ;) съгласих се!

4. Звездичките също ще ги сменим с чашки - идейно е

5. ГРУПИ е много важно да има във форума - защото има вътрешни форуми в които може да се обсъждат клубни неща - примерно как се плаща таксата във ФТКС или новия правилник на ФТКС и т.н. - и не мисля че някой НЕ-член на клуба има работа там да чете и пише. Същото ще бъде и за под-форума на БАФТ когато той се създаде. Без тея групи това няма как да се случи.

6. Да се махнат титлите не виждам основателна причина - все пак форума си е чудесен вече 3 години с тях - защо да омацваме хубавата работа :)

7. Броя на постовете е много важен лично за мен. Като администратор той ми показва колко активен е един потребител - независимо в коя тема пише. Това не е частна фирма в която мерим работата на кило - това е форум - тук се пише - ако почнем да делим кой в коя тема пише - то тогава трябва да делим и кой колко смислено пише и дали е полезно това дето го пише и тогава цялата идея на форума ще се опорочи. Все пак погледнете и други форуми и ще видите че навсякъде е едно и също - говоря предимно за български форуми. Сега да се опитваме да си избягаме от битието - няма как да стане :no:
 

lynx

Редовен Потребител
Според мен, съдържанието на цялата тема трябва да се премести в темата за "Мнения и препоръки за форума".
Всичко изписано за "Йерархията във форума" е за там.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
С тези чашкииии...
Който първи събере 10 000 поста ще се смени на кутийка с чашки ;) ;) ;)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Поне кутийката да не е от Gamo каквито са чашките ами от Джи Ес Би че е по-престижно :p;)
 

petkof

Редовен Потребител
FreeMan написа:
Поне кутийката да не е от Gamo каквито са чашките ами от Джи Ес Би че е по-престижно :p;)
Взе ми думата от устата! :) Първата кутийка да е Гамо, и т.н., докато се стигне до голяма кутия,тежко JSB в 5,5 мм.! За да има иерархия! ;) Последната титла да е за милионният пост след, което титлата ще е Бог тъй като ще са нужни над сто години за да се постигне, а толково живеят само боговете! :lol:
 

st_beer

Редовен Потребител
rashko написа:
fatalen написа:
С тези чашкииии...
Който първи събере 10 000 поста ще се смени на кутийка с чашки ;) ;) ;)

Аз се сещам кой ще е................................аха ;)

То дали има някой из тоя форум който да не се сеща и да не е на същото мнение ;) ;) ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
"Титлите" явно ще си ги има. Макар и да са шеговити и аз мисля, че има едно несъответствие, на което Локи обърна внимание:
Когато искам да ми се изработи нещо отивам при кандидат-майстор, майстор, или баш-майстор - в зависимост какво качество търся и колко пари съм склонен да платя. Ако искам, обаче, да проверя каква са я свършили майсторите - тогава наемам експерт да ме консултира. Т.е - експертът е над всички майстори :yes:.
 

big_dragon

Редовен Потребител
Архитекта написа:
....... Когато искам да ми се изработи нещо отивам при кандидат-майстор, майстор, или баш-майстор - в зависимост какво качество търся и колко пари съм склонен да платя. Ако искам, обаче, да проверя каква са я свършили майсторите - тогава наемам експерт да ме консултира. Т.е - експертът е над всички майстори :yes:.

И едно противоположно мнение: На експертите в изкуството им викат критици, театрален, кино, литературен и т.н. А всички знаят, че критици стават бездарните писатели, артисти, художници и т.н.
 
A

Anonymous

Гост
Явно и тук е така.Не искайте акъл или да ви се свърши работа от"Баш майстори".Наий-много да ви дадат посредствени идей изкопирани от някъде от чужд форум/за това ги бива/ .Иначе сме вещи е трупането на кутии със съчмички. ;) ;) ;)
 

cdman

Администратор
mmst написа:
Явно и тук е така.Не искайте акъл или да ви се свърши работа от"Баш майстори".Наий-много да ви дадат посредствени идей изкопирани от някъде от чужд форум/за това ги бива/ .Иначе сме вещи е трупането на кутии със съчмички. ;) ;) ;)

По добре копирани идеи от чужд форум от колкото пълно мълчание. На тоя принцип нямаше да има форум ако всеки си мълчи и не пише нали така ... или греша ?

Предполагам че ако останат само "големите специалисти" във форума без титли ще си гледат само на заглавната страница кой е онлайн и ще се подсмихват.

От знание без споделяне форума файда няма , от видяни идеи също , ако някой си мисли че сам може да изобрети всичко в света на пневматиката значи бърка - затова трябва да се рови и по чуждите форуми - нека не забравяме най важното - именно от чуждите форуми тръгва всичко - ние тук не сме измислили и 1%....
 

DANNY

Редовен Потребител
cdman написа:
...........- ние тук не сме измислили и 1%....

Измислили сме го ама си траеме!
Не пишеме, че може от някой чужд форум да започнат техните "Пишман Майстори" да крадът ;)
Ако незнаеш, ние и стреляме по-добре от тях! :joker:
....И сме по-организирани...
...и по-..... ....ама много ПО-псевдо ПО-.....
 

FreeMan

Редовен Потребител
Ето едно конструктивно предложение:

1. новак от 0 до 100 (вместо 50) (50 поста са малко за напреднал)
2. напреднал от 100 (вместо 50) до 250
3. редовен от 250 до 500
4. експерт от 500 до 750
5. майстор (вместо кандидат майстор)от 750 до 1000 (кандидат олекотява много нещата)
6. майстор-експерт (вместо майстор) от 1000 до 1500
7. баш майстор от 1500 до 2000
8. пневматичен гуру от 2000 до 2500
9. цар на пневматиката от 2500 нагоре
 

andro

Потребител
Е стига с тия рангове ,много станахме суетни.Хич не ми пука колко съчми имам над аватара.Нито по знаещ или по умен ме правят.Айде да си слагаме и данове и пояси...
 

petkof

Редовен Потребител
andro написа:
Е стига с тия рангове ,много станахме суетни.Хич не ми пука колко съчми имам над аватара.Нито по знаещ или по умен ме правят.Айде да си слагаме и данове и пояси...
Андро, при дановете не е за майтап! :D Предпочитам някой с по-малко данове да ме бие! ;)
 

ilko_dim

Потребител
cdman написа:
От знание без споделяне форума файда няма , от видяни идеи също , ако някой си мисли че сам може да изобрети всичко в света на пневматиката значи бърка - затова трябва да се рови и по чуждите форуми - нека не забравяме най важното - именно от чуждите форуми тръгва всичко - ние тук не сме измислили и 1%....

Така, прав си , но погледни темата за Хатсан ПЦП - някои хора само я гледат, знаят какво да се направи , ама си трайкат - защо ли :eek:. После някой като спомене за нещо хитро - веднага поощряват , включват се активно - не е много колегиално ( според мен си е така)
За това те цитирах, явно не всички мислят като теб ( и мен) :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
petkof написа:
Андро, при дановете не е за майтап! :D Предпочитам някой с по-малко данове да ме бие! ;)

Той ако е 120 кг. няма значение дали е 2-ри или 7-ми дан. Боя ще си е същия.. :mad::crazy:
 

didarai

Редовен Потребител
Ай и аз да поспамя ,поддържайки форма на шампион в Дъра-Бъра. :compfight:(но от друга страна пък нали имам опит с дановете ;) та:)
По-добре е да те бие някой с висок дан.Бързо ще свърши .Инъче има да те мъъъъъъчат
 

cdman

Администратор
ilko_dim написа:
cdman написа:
От знание без споделяне форума файда няма , от видяни идеи също , ако някой си мисли че сам може да изобрети всичко в света на пневматиката значи бърка - затова трябва да се рови и по чуждите форуми - нека не забравяме най важното - именно от чуждите форуми тръгва всичко - ние тук не сме измислили и 1%....

Така, прав си , но погледни темата за Хатсан ПЦП - някои хора само я гледат, знаят какво да се направи , ама си трайкат - защо ли :eek:. После някой като спомене за нещо хитро - веднага поощряват , включват се активно - не е много колегиално ( според мен си е така)
За това те цитирах, явно не всички мислят като теб ( и мен) :cheers:

За едно и също говорим :) , ето един пост на Дани който е за пример как се дават обяснение за майсторлък: има подробни снимки на всеки етап , написано е всичко от къде се купува как се прави - кой го прави и т.н.

За съжаление такива постове са екзотична рядкост от хората които знаем че могат!
 
Нагоре