Ямболската група

kamoto

Редовен Потребител
СУПЕР Е!!!
Както Ники от Русе ми е настроил пушката и със сменената задна бутилка (общо 1000 см3), около 60 изстрела в плато с 2,2 грама и скорост 294-295 м/с, излиза, че с 10л бутилка ще правя около 6 пълни зареждания.
 

rivan

Редовен Потребител
Все пак имай предвид, че част от въздуха /този в маркуча на ЗС/ се губи при зареждане!Малко е, но си е загуба!
Можеш да сметнеш също какъв ти е разходът на въздух за изстрел, а това показва оптимално ли ти е настроена пушката и стреляш ли с преразход и какъв!
PS: Все пак не се съобразявай много с цифрите, особено при големите калибри и мощности разходът не е приоритет.
 
Последна промяна:

kamoto

Редовен Потребител
Обезателно ще го сметна. Но нека да си взема пушката, да пострелям и тогава ще смятам.
Благодаря за съвета
 

st_beer

Редовен Потребител
Обезателно ще го сметна. Но нека да си взема пушката, да пострелям и тогава ще смятам.
Благодаря за съвета
Няма какво да смяташ. Стреляй и си прави кефа. Сметките са за математиците. Каквото трябва да се смята и направи по пушката съм убеден, че Ники го е направил по най- добрия начин.
Като започнеш да стреляш ще разбереш в действителност колко пъти ще ти пълни въздух бутилката.
 

kamoto

Редовен Потребител
След тази събота която идва, всичко ще стане ясно. Само да има хубаво и по-топло време, че днес и вчера....замръзнаха ми карантиите:)
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Събрахме се !!! Днес 4, до първа пролет нека сме поне 6. Добра компания, точни стрелци, готини пушки, очароващи мишени. Какво повече му трябва на човек ??? А, даааа, по-топло време за да се съчетае и бирата с мезето ;):cheers::lol:IMG_20220130_171134.jpg IMG_20220130_165343.jpg
 

kamoto

Редовен Потребител
Бяхме до Тенево. Кога ще е следващия път - сигурно като се позатопли. Петър ще каже къде.
 

Asen123456

Потребител
Здравейте,дали някой от Ямболската група ще има време и желание да погледне една оптика на живо в pushka.eu ??
 

kamoto

Редовен Потребител
Добре, няма проблем колега, но чак утре ще стане. Кажи за коя оптика става въпрос.
Номера ми е и с Вайбър. Ако искате, пратете ми там линк на въпросната оптика от пушка.eu.
 

kamoto

Редовен Потребител
Добре, чакам да ми кажете за коя оптика става въпрос. На моя Bigmax X - 6.35 съм монтирал Konus Pro 10-40х52 с милдот скала и с подсветка в 2 цвята.
 

kamoto

Редовен Потребител
Благодаря на колегата kamoto за съдействието !!!
Няма за какво! Все пак сме братя по оръжие и мъжки играчки!

Дано да съм бил полезен. Все пак очите на всеки са различни и различно виждат.
 
Последна промяна от модератор:

shaman

Редовен Потребител
Събота след 16:00 ще съм в района на Ямбол и ще имам малко време ;) Ако някой иска да постреляме заедно или просто да се видим - може да чукне тук :)
 

kamoto

Редовен Потребител
Привет Павка. Пушката ми е в Русе и нямам с какво да пуцам, но не е проблем да се видим.
Ако искаш звънни и на Петър Тенев.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Съжалявам, но няма да съм на линия след 16:00. Ще посрещам гости, и по ирония на съдбата съм шеф готвач o_O
 
Нагоре