ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Не даваш примери с конкретни марки сачми и ние трябва да хвърляме боб...
НО, по принцип сачмите (оловните сплави) няма да ти повредят пушката.
Ако тези дето влизат трудно са "Баракуда", това е защото са с дебели поли и от по-твърда сплав.
 

lynx

Редовен Потребител
Няма да ти навредят на пушката.
Различните марки чашки са с различна твърдост и диаметър на чашката.
Като започнеш да стреляш по мишени, пушката ще си покаже с кои марки/модели чашки е най-точна и останалите няма да ги ползуваш повече.
Предполагам, че с покупката на пушката са ти набутали да купиш разни боклучиви модели чашки.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте. Нов съм при въздушните пушки. Преди 2 дена си купих първата лична пушка. С нея ми дойдоха няколко кутии сачми.
Въпросът ми е следният - калибърът на пушката е .177 (4.5мм) и някои от видовете сачми влизат сами като ги пусна, а на други им трябва силно натискане. Това нормално ли е и уврежда ли пушката?
Не не е нормално и да, може да увреди и пушката! Но за да ти се отговори по коректно винаги е добре да се каже каква е пушката и какви са чашките.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Писах че може да му повредят пушката ако е пружинка и чашките минават свободно през цевта - пак се получава силен удар на буталото отпред, да не говорим ако ползва някакви турски чашки които си минават през цевта ако е наклонена пушката и такова нещо съм виждал :eek::D:D:D
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Лекото влизане...пропадане ако е само в началото (входна фаска) не е опасно. Н&N стават...гамо чашките ги забрави и пробвай с JSB exact
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Ако са RWS Geco може и да стават за по-близки дистанции, но пак си остават бюджетни чашки . Само пробите ще покажат. Водещите основни марки са jsb, h&n и rws.
 

lynx

Редовен Потребител
Точно този модел на Геко не е от най-тачените.
Както те посъветваха, пробвай с JSB Exact 0.547 и JSB Exact 0.51
Тези модели са най-популярните и е много вероятно с тях да имаш най-добри резултати.
JSB%20EXACT%20EEXPRESS.jpg
jsbexact600%20(1).jpg
 
Последна промяна:

Doomwisher

Потребител
Така да се разпиша и аз! :) Приятел съм с колегата Toni G и като цяло аз го запалих към ВО! Имам взъдушна пушка Gamo Whisper X IGT 4.5mm закупена преди 10-тина дни от колега в форума и ми подари най-обикновенни чашки Geco от (тъпите) като ми каза че, с тях пушката е най-точна! И така се и оказа пробвах някой от съчмите на колегата Toni G и с тях не се представи особенно добре ОСВЕН ПАК с неговите Geco Superpoint (заострените)! Поне моята пушка се чувства добре с тях ...
Успях да пострелям и с Black Knight-a на колегата днес и имам впечетлението че тя е най-точна с H&N Silver Point но с Geco има някъкво минимално отклонение докато с Gamo и H&N Barracuda мисля че е доста неточна от каквото и да е разтояние! Или поне това са моите впечетления ...
Склонен съм да ползвам различни видове чашки и също съм чувал добри мнения за JSB и мисля да ги пробвам! Но явно всяка пушка се чувства добре с различни чашки пък дори и да са две едни и същи пушки!
 

vencibull

Потребител
Колеги нормално ли е на различни дистанции балистичния коефициент да се изменя? Щото като сметна пропадането на 80м ми дава 0.348, на 90м 0.458, а на 100м 0.55 ?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги нормално ли е на различни дистанции балистичния коефициент да се изменя? Щото като сметна пропадането на 80м ми дава 0.348, на 90м 0.458, а на 100м 0.55 ?

Сериозно бъркаш цифрите с реалността ми се струва! Това са БК за куршуми при огнестрелно.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Предполагам имаш предвид 0.045....и отговор на въпроса ти ДА на различните дистанции и при разлучна скорост на чашката БК е различен. Не ми се рови, но предибвреме четох статия за чашки .177 и пича беше наоравил таблица с БК за всеки 10 метра от 10м до 50м...та там ясно се виждаше за .177 jsb различни БК от 0.0205 до 0.0265 . в изследването си беше замервал не пада на чашката а с хроно на различнитв дистанции
 

vencibull

Потребител
О, пропуснал съм една нула :D
Ето снимка, започва се от 10см, не от 0, да не се обърка някой, ще прощавате за драсканиците но на телефона това са ми възможностите :D
Скорост 295 м/с, 1.175жсб, 4.9см височина на оптиката
 

Attachments

  • CYMERA_20160223_171257.jpg
    CYMERA_20160223_171257.jpg
    224.2 KB · Прегледи: 74
Последна промяна:

luft9waffe

Редовен Потребител
http://www.airgunforum.co.uk/forums...sive-177-JSB-Pellet-Velocity-Test-0-50-metres Васко може би има предвид този доста трудоемък тест на cloverleaf.Добре е да се прочете.Особено от тези,дето смятат ,че масата е всичко.Разбира се, става въпрос за конкретна цев и дулна енергия,но моите наблюдения при 25 дулни джаула показват сходни резултати.RS и Еxpress не съм тествал,включвал съм баракуда,които,макар и добри като групираност имат отчайващ БК сравнен с екзакт,хеви и монстър.И да не забравя:И моите наблюдения са за конкретна пушка(цев) и енергия.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
http://www.airgunforum.co.uk/forums...sive-177-JSB-Pellet-Velocity-Test-0-50-metres Васко може би има предвид този доста трудоемък тест на cloverleaf.Добре е да се прочете.Особено от тези,дето смятат ,че масата е всичко.Разбира се, става въпрос за конкретна цев и дулна енергия,но моите наблюдения при 25 дулни джаула показват сходни резултати.RS и Еxpress не съм тествал,включвал съм баракуда,които,макар и добри като групираност имат отчайващ БК сравнен с екзакт,хеви и монстър.И да не забравя:И моите наблюдения са за конкретна пушка(цев) и енергия.
Точно този. Благодаря за линка!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
H&N изкупиха всички малки английски производители на чашки и проектили за ВО, но сплавите които използват при новото производство нещо не ги харесват цевите.
Пробвал съм ги тези(но английските, въпреки че бяха доста скъпи) със Суматра и не бяха лоши резултатите.
Яд ме е обаче, че прецакаха Дефианта, които бяха перфектни проектили работещи от 220 до 300 м/с без разлика в групите и само цената им не ги направи популярни извън Англия. Сегашните им "ерзац" копия показват по-лоши резултати и от Баракудата. Та да се пита човек - дали не ги купиха, за да премахнат конкуренцията?
 

burrago

Потребител
Вероятно това е едната причина да поглъщат по-малките фирми - премахване на конкуренцията. Това се опитват да го правят големите и мощни компании във всеки един бранш. След това произвеждат успешните техни продукти под свое име, само че не винаги качеството е същото. Стори ми се интересен и нестандартен проектил, ама явно не много добър.
 
Нагоре