ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

Dominus

Редовен Потребител
Ами ти си го разбрал. Полигоналната е шестостен със заоблени ъгли. Ъгълчето го играе нарез, а стената поле. Смут туиста е гладка тръба в края изтънена на около 8мм. Шведа я стяга на спец. преса и имитира полета. Аз лично тия цеви не мога да ги възприема сериозно.
 

vencibull

Потребител
Да разбирам ли, че нормална кръгла нарезна цев си е най-добре? Нямам намерение да сменям нищо, просто искам да знам за обща култура. Как полигоналната цев успява да завърти проектила?
 

Dominus

Редовен Потребител
Завърта я както и другата. Стените се отпечатват по чашката както полетата на кръглата. Те я въртят.
Кое е по-добро е относително. И двата вида стрелят добре.
 

Dominus

Редовен Потребител
Както казах, и двете стрелят добре. Разликите са в рамките на статистическата грешка. На снимките се виждат отпечатъците от двата вида цеви.
 

lynx

Редовен Потребител
Брей, вече и от ментарливи Л.В. цеви трябва да се пазим.
От завода са пропищели и не могат да напипат кой ги цака с топла бира.

L.W.jpg
 

dberov

Редовен Потребител
Ами лесно се копират Рачо, всички са еднакви.
Я да се пробват с Хатсански цеви но няма да могат да ги докарат всички да са с различни кусури... :lol:
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Ами лесно се копират Рачо, всички са еднакви.
Я да се пробват с Хатсански цеви но няма да могат да ги докарат всички да са с различни кусури... :lol:

E пък те тези може и да са Хатсански във фалшива опаковка и да ги продават за Лотар Валтер :)
 

Dominus

Редовен Потребител
Тия цеви са публикувани преди повече от две години и все още си търсят баш майстора.
 

andi

Редовен Потребител
Има ли колеги които могат да ми кажат колко мм е дълга фабричната резба за модератор ? Колко мм е целия стругован участък ? Питам за 1/2 резба .
Но да споменат марката на пушката (цевта) . Че аз съм мерил няколко цеви и все е различно - стига и до почти 2 мм разлика .
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Да, при всички пушки е различно. При Дейстейтите е 13мм.-мисля, че на всичките им модели е така.
Аз съм правил резбите с дължина от 12 до 13мм. , като винаги оставям каналче с дължина 3мм. след резбата, по разбираеми причини.*
Andi.jpg
 

andi

Редовен Потребител
Благодаря !
точно тези 12 мм на чертежа ти ме интересуват - не винаги са 12мм .
 

Arnaudov420

Новодошъл
Здравейте, скоро си взех GAMO PT-85 BLOWBACK TACTICAL и днес реших да пострелям и заседна съчма в удължението на цевта и пълнителя не иска да излезе, някой ако може да ми даде някакъв съвет ще съм много благодарен ...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Качи снимка. За кръгло топче ли става дума или за оловна чашка?
Избягвай топчетата(съчмите) с този пистолет. Дават гадни рикошети и не летят така добре като чашките.
Ако е заседнала чашка, можеш да пробваш с парче въже за простор да я върнеш през цевта.
 

venci95

Потребител
здравейте колеги това е цевта фаска на хатсан 85. как му се вика не знам точно вие какво ще кажете дали да се отреже примерно 1-2см от цевта и после да се полирва и тем подобни не ги разбирам. и обикновен стругар дали ще го направи както му е реда защото тука няма майстори на оръжия гледах в youtube ги режат IMAG1544.jpg
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
На снимката не се вижда Асан...
Вижда се нещо кръгло. От кое искаш да режеш 1-2 см. ? От приклада ли?
Задължително след като се реже каквото и да е се полира.

п.п. Каквото попитало такова се обадило. (българска поговорка)
Колега, осмисляй въпросите си преди да ги напишеш!
Или пиши, после 5-6 пъти прочети и си коригирай поста, и накрая натискай бутона "Отговор"
 

dberov

Редовен Потребител
това е цевта аз снимах по добре уж :D
...от пред или от зад, проходния отвор или дулната фаска...това го написах само като допълнение към думите на shstanchev.
И в двата случая трябва да се прави на 100%, няма нужда да се реже, пуска се една стружка на челото и се прави нова фаска.
 
Нагоре