ХS-BAM 40 както и AA TX200 и AA Pro Sport

A

Anonymous

Гост
Благодаря ти много за съвета.
Избрах си я именно поради отзивите, които четох тук.
Захващам се веднага с разглобяването, че нямам търпение да я видя как стреля! ^-^


едит: мисля че разглобяването мина успешно. при сглобяването не останаха излишни части ;)

та ето ги моите любими:


:cheers: на всички и благодаря за помоща :yes:
 
A

Anonymous

Гост
Brute_Force, може ли една снимка на 40-ката от лявата страна и по-специално приклада? Искам да видя формата на набузника. Имам едни съмнения тук ;)
 
A

Anonymous

Гост
Зповаядай! ???


Притесни ме с тези съмнения. Нещо не е наред ли ? :eek:
 
A

Anonymous

Гост
Мерси! Исках да направя сравнение между партидите и формата на набузника. Имаше една тенденция , която забелязах преди време при 21-ците. Там по-новите партиди бяха с едни по- "замазани" и не толкова ясно изразени форми на набузника и съответно отзивите и за карантиите им като цяло не бяха добри.
Виждал съм една 40-ка с такъв по-объл и по-малък набузник и не ми хареса, но твоята мисля е ОК!
А ето и как би трябвало да е:
B40.gif

1037389.jpg
 
A

Anonymous

Гост
Мерси, Еди.

Вчера пострелях (около 2+ кутийки)....та като цяло мнението ми за пушката е :
Много приятна блондинка за неангажираща връзка ;)
Точно каквото исках. Все още не мога да се похваля се похваля с постижения и групи,
и ми е малко трудно да удържам отката, (Бенджамин-а доста ме е разглезил), но съм много доволен от пушкалото.
На около 45 метра кенче от Heineken - от всеки път.
За момента - толкова си мога :crazy:
Пробвах се с JSB Match, Gamo Match Diablo и Pro Hunter..... с оглед на скромните ми стрелкови умения, не мога да кажа кои точно най-хареса пушката.
Та.....(съжалявам ако повтарям вече задаван въпрос) - кой тип чашки е най-удачен за този модел според вас ?
 

bor1968

Потребител
Тая пушка е всеядна. Аз лично стрелям с прохънтър, с такива стрелях и на състезанието /срещата/ вчера в София. Само едно ми е чудно, как така не можеш да и удържаш отката, като той е рязък и много слаб и почти недоловим. Да не кажеш само, че и рамото ти е синьо ;) /майтап - да не се засегнеш/
Та относно чашките избираш такива с обла глава и най-вече ФТТ, JSB или прохънтър. Стреляш с тези от тях, които са ти най на сметка и ги има покрай Теб. Прохънтъра са най-зле като качество, но пушката ги харесва. Ако не си максималист спокойно можеш да стреляш с тях.
:cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Благодарско за съвета ;)
Нямам синини, цицина и тн., а и не съм докачлив .....ама от тоя ProHunter имам мазол на палеца, че малко тегаво влизат в цевта. ;)
А за отката...той е супер незначителен ( в сравенение с Метеорката - направо го няма), въпрос на техника е.
Нещо, което все още не съм отработил. :-[
Абе, май ще се наложи най-накрая да взема да дойда на някоя среща, че да ми покажете, къде бъркам.

:cheers:
:)
 

bor1968

Потребител
...,,малко тегаво влизат в цевта"...
Точно това им е хубавото. Главата като влиза плътно се нарязва добре от цевта. Обикновено чашките които влизат лесно, не летят добре. Може би JSB правят изключение /не съм стрелял с такива/. В темата на Русенската група имаше коментар, че въпреки, че главата им влиза лесно, тгези чашки се държали най-добре на Б-40.
 
A

Anonymous

Гост
[
Та.....(съжалявам ако повтарям вече задаван въпрос) - кой тип чашки е най-удачен за този модел според вас ?
[/quote]
Докато бях притежател на такава пушка , най-добри групи съм правил с това http://www.shootingshack.com/field-targ ... -257-p.asp
 

luft9waffe

Редовен Потребител
шутър пробва б40-ката с фтт,жсб и rws superdome и най-добре групираше с чешките чашки.
 

bor1968

Потребител
Онзи ден замерих Б-40 с прохънтър и даваше 217 - 219 м/с. Вчера под пружината подложих една дебела шайба /външния диаметър на шайбата трябва да е по-малък от вътрешния на буталото и шайбата да влиза в буталото. Ако диаметъра е по-голям пушката не може да се зареди./
Днес премерих отново скороста и тя тя варираше - 228 - 229 м/с. Очаквах малко повишение, но не очаквах цели 10 м/с.
 

HellBoY

Потребител
Oригинална ли е пружината и колко дебела е шайбата :) няма ли опасност да се смачка по-бързо самата пружина така ?
 

bor1968

Потребител
Пружината не е оригинална. След като се счупи съм сложил Дианска /от модел -48/. Тия пружини за мен са най-качествени и не се кривят и мачкат. Запазват постоянна скорост до последно. От оригиналната също съм доволен. Дианската е с малко по голям диаметър и стъпка от оригиналната.
Шайбата не съм я мерил колко и е дебелината, но е около 4 - 5 мм
 

rivan

Редовен Потребител
Вчера под пружината подложих една дебела шайба


Увеличил си теглото на буталото и си натегнал пружината - и двете действия водят до увеличаване на енергията,която явно е била под възможностите на цевта.
Ако искаш пробвай следното:
1)изстреляй три чашки през хронограф и запиши скоростта
2)разшири полите на нови 3 чашки(главата на чашка в полата,която разширяваш и леко стискаш с клещи)
3)изстреляй чашките с разширени поли и запиши скоростите
4)сравни скоростите:
-ако скоростта с разширена пола е по-ниска може да подложиш още шайби,докато скоростите се изравнят,даже е добре чашкете с разш. поли да летят малко по-бавно от непреработените(3-4-5 м.с.)
-ако скоростта с разш пола е по-висока,то имаш излишък на енергия и натягането на пружината само вреди - трябва да я охлабиш или да намалиш теглото на буталото(под бутало имам предвид общото тегло на всички движещи се части - бутало+утежнител)
В случай,че не те домързи да изпълниш цялата процедура ще имаш оптимална настройка на пушката - т.е. ще изцедиш максимум скорост,без това да повиши отката,или да пострада точността.Тази настройка се прави САМО за дадения вид чашки.Ако смениш чашките с по-тежки или такива с по-малко или по-голямо усилие при старта(с по-мека или по-твърда пола)ще трябва да настройваш отново.
Успех и пиши за резултата!
 

bor1968

Потребител
Както съм писал, чашките са прохънтър. Шайбата съм я сложилв задния край между водачаи пружината и не увеличава теглото на буталото, просто натяга пружината малко повече.
Прохънтъра влизат достатъчно плътно, но това не пречи утре да пробвам с чашки с разширена пола каква ще е скороста. Каквото и да покаже обаче, мисля, че така е повече от добре и не ми е необходимо да търся още от пушката. Не се знае и дали това увеличение, не води със себеси и негативи. За сега само откатка като, че е малко по-рязък, но като се има предвид, че е почти незабележим, не вярвам да има последствия. Точноста си е както преди.
 
A

Anonymous

Гост
Привет :)

Имам следният проблем с Б40-ката.
След вчерашните стрелби почнах да наблюдавам чувствителен пад в скоростта на изстрелите
( не съм ги мерил, просто гледах как попаденията почват да падата надолу).
Промени се и усилието с което зареждам. В началото беше плавно.
Сега е неравномерно - понякога много лесно, понякога сякаш пушката се запъва.
Звукът при изстрел също чувствително се измени. Точността се влоши.
Махнах приглада и видях че пружината се е свила в единия край. :eek:


Пушката я имам от средата на март някъде и хич не съм я жалил ( около 5000+ изстрела до момента)
Какво ще ме посъветвате да правя?

ПС. в началото стреляше така:

Флаерите са си моя грешка. Разстоянието е 40-42 метра.Държа да отбележа че да умеря мишената от такава дистанция си е постижение за мене, така че не ми се смейте много :-[
А тука съм стрелял за група :crazy:

пак на толкова метра и не пропусках !
 

Attachments

  • prujina.jpg
    prujina.jpg
    218.5 KB · Прегледи: 151
A

Anonymous

Гост
Пружината не е свита,а счупена. Сменяш и продължаваш да се радваш на точна стрелба.
 

bor1968

Потребител
По това което виждам на снимката изглежда, че пружината не се е свила, а се е счупило парче от нея. Счупеното парче се е навряло във витките на пружината и дава вид, че в единия край пружината се е приплескала.
Отвори пушката и ще си покаже точно как са нещата. Не ти трябват никакви приспособления за разглобяване. Това е пушката, която се разглобява най-лесно и без каквито и да е усилия.
Ако се е счупила пружината, оригинална трудно ще намериш. Най-добре е да поръчаш пружина от Диана. Вносители са Дайкан и би трябвало да имат.
Виж по-назад в темата и там всичко е описано подробно, колко трябва да отрежеш от пружината и т.н.

ПП. Парабелума ме е изпреварил :cheers:.
 
A

Anonymous

Гост
Благодаря ви и на двамата :)

Сега говорих с човека от сотис ( този от склада - 02/987 00 00).
Каза, че в края на тази седмица ще имат доставка на пружинки и уплътнители за Б40.
Та ако някой се интересува - да знае.

Наздраве!
:cheers:
 

bor1968

Потребител
Дано да е така. Аз тези от Сотис вече втора година ги питам за резервни Комплекти за Б-40 и те все казват, че до месец ще имат. Сега щом са намалили срока на седмица, дано до един месец да пристигнат ;).
Бих си взел 1-2 комплекта маншет, уплътнение за цевта и пружина.
Макар, че за настоящия момент за тази пушка е проблем за намиране единствено уплътнението за цевта.
Пружина става от Диана, а маншет от Гамо 440/ЦФХ, освен това и двете са качествени. Като пружината е 20 лв. от Дайкан, а маншета за 440 е 4 лв от ВИП-а ;).
 
Нагоре